خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

گام بلند سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

استاندارد مکاترونیک کشور متحول می شود/می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم

عضو تیم تحول در استاندارد مکاترونیک، خبرداد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از یک و نیم سال پیش کار مشترکی را با سازمان فنی حرفه ای آلمان و دانشگاه لایپزیک آلمان شروع کرده و هدف آن است که استاندارد مکاترونیک را متحول کنیم و با توجه به پتانسیلهایی که داریم می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم.

با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

پوتین ضد مین، ضد ترکش و ضد حریق طراحی و ساخته شد

محققان اصفهانی پوتین ضد مین، ضد ترکش و ضد حریق را با روش و موادی منحصر بفرد و با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان و طراحی و ساختند.

در مراسم امضای تفاهم نامه شهر دوستدار سالمند عنوان شد؛

سالمندان، کارگزار توسعه پایدار هستند/ وضعیت نگران کننده اصفهان در رشد جمعیت سالمندی

تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند بین شهرداری اصفهان، شورای ملی سالمندان کشور وابسته به سازمان بهزیستی کشور با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و اداره کل بهزیستی استان اصفهان امضا شد. سالمندان، کارگزار توسعه پایدار هستند، و در کل کشور وضعیت نگران کننده اصفهان در رشد جمعیت سالمندی را داریم.

رهبر معظم انقلاب از توانمندی های شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، رهبر معظم انقلاب از توانمندی های شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان در حوزه های ساخت شتابدهنده خطی پزشکی و ساخت دستگاه های بازرسی و کمک بازرسی بازدید کرد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت؛

روند رشد سالمندی سه برابر رشد جمعیت کشور است

معاون توانبخشی بهزیستی کشور و مدیر پروژه همکاری با صندوق سازمان ملل متحد در مراسم امضای تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند در اصفهان، گفت: روند رشد سالمندی سه برابر رشد جمعیت کشور است.

نماینده جمعیت سازمان ملل متحد گفت؛

درهای اصفهان به روی همه سالمندان جهان باز می شود

نماینده جمعیت سازمان ملل متحد در مراسم امضای تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند بین شهرداری اصفهان، شورای ملی سالمندان کشور وابسته به سازمان بهزیستی کشور با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و اداره کل بهزیستی استان اصفهان، اظهار داشت: اگر اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند شناخته شود، به طور قطع درهای آن به روی همه سالمندان جهان باز می شود.

دانشمندان دانشگاه آریزونا خبردادند؛

اجزای واکسن سرطان برای انواع تومورها با قابلیت درمان همگانی کشف شد

دانشمندان دانشگاه ایالتی آریزونا پس از یک دهه تحقیق کشف كردند كه اشتباهات انجام شده در سلول های سرطانی می تواند منبعی برای ایجاد واكسن سرطان باشد، در واقع آنها اجزای واکسن سرطان را برای انواع سرطان ها و درمان همگانی این بیماری کشف کردند.

با حمایت سازمان بسیج علمی اصفهان؛

لباس حمل مصدوم با قابلیت کاهش آسیب و کنترل علائم حیاتی طراحی و ساخته شد

محققان در راستای کاهش آسیبها و تلفاتی که به دلیل حمل غیر ایمن مصدومان رخ می دهد، لباس حمل مصدوم که علاوه بر کاهش آسیب از قابلیتهای خاص دیگری بویژه در کنترل علائم حیاتی مصدوم برخوردار است و نمونه داخلی یا خارجی هم ندارد با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان طراحی و ساختند.

اولین اثبات مستقیم است؛

مطالعه استنفورد، سازندگان ادویه را که سرب را به زردچوبه اضافه می کنند، توصیف می کند

طی یک دهه گذشته تحقیقات انجام گرفته ارتباط بین مصرف زردچوبه و قرار گرفتن در معرض سرب، یک نوروتوکسین مخرب را تقویت می کند. این بار هم تیمی از دانشمندان استنفورد ادعا می کنند اولین اثبات مستقیم از چنین پیوندی را در کشور بنگلادش کشف کرده اند، این تیم با تجزیه و تحلیل، غلظت سرب در ادویه را تا ۵۰۰ برابر بیشتر از حد ملی گزارش می کند.

در راستای تحقق قوانین مصوب وزارت نیرو؛

شهر توریستی سی سَخت با مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب « پکیج تصفیه فاضلاب» تجهیز شد

در راستای تحقق قوانین مصوب وزارت نیرو مبنی بر تجهیز تمام شهرهای توریستی به تصفیه خانه فاضلاب، شهر توریستی سی سَخت کهگیلویه و بویر احمد با مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب « پکیج تصفیه فاضلاب» جهت ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز تجهیز شده و در روز پنج شنبه۴ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر نیرو افتتاح می شود.