خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت؛

دانشگاه فرهنگیان مورد غفلت قرار گرفته است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در آیین بزرگداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، گفت: دانشگاه فرهنگیان از دانشگاههای تخصصی جدی که مورد غفلت قرار گرفته است.

بسیج اساتید استان اصفهان اعلام کرد،

آیین بزرگداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید برگزار می شود

آیین بزرگداشت سالگرد شهید دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید با سخنرانی سردار مجتبی فدا فرماندهی محترم سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) و دکتر علیرضا زاکانی نمایند مجلس شورای اسلامی روز شنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ساعت ۱۵:۳۰ بصورت بر خط برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان؛

مجموعه بسیج اساتید به مرحله اعتلای خود رسیده است

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که دانشگاه‌ها باید محلی برای میل به اهداف شهید چمران و عرصه نقش‌آفرینی جنبش استادی باشند، گفت: مجموعه بسیج اساتید به مرحله اعتلای خود رسیده و بیش از ۷۵ درصد از جمعیت هدف به عضویت آن درآمده‌اند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت؛

جدیت در مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی منجر به کسب رتبه اول کشوری شد

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان این که با جدیت موضوع مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی را پیگیری کردایم از کسب رتبه اول کشوری این معاونت در سه ماه سوم و سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۸ در میان معاونت پژوهش و فناوری نواحی کشور خبرداد.

محققان دانشگاه توهو ژاپن گزارش کردند؛

فشار متوسط بهترین آغوش برای یک نوزاد است+ عکس

محققان دانشگاه توهو ژاپن برای اولین بار اثر فیزیولوژیکی آغوش را در نوزادان در فشارهای مختلف اندازه گیری و گزارش کردند فشار متوسط بهترین آغوش برای یک کودک است و هر دو نوزاد و والدین با آغوش گرفتن به آرامش می رسند.

معاون توسعه پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان خبر داد؛

تابستان امسال استان اصفهان یک تا دو درجه گرمتر از نرمال است/ خشکسالی هیدرولوژیک تشدید و دورنمایی خوبی از پاییز نداریم

نوید حاج بابایی معاون توسعه پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان این که فرمت جدید هشدارهای هواشناسی« زرد، نارنجی و قرمز» است و دیگر اخطاریه نداریم، خبرداد: امسال بر اساس پیش آگاهی تابستان گرمتر از نرمال را در استان اصفهان خواهیم داشت قطعا همه استان بین یک تا دو درجه سانتی گراد گرمتر از نرمال هستند در عین این که خشکسالی هیدرولوژیک تشدید می شود دورنمایی خوبی از پاییز هم نداریم.

دانشمندان گزارش می کنند؛

چگونه رژیم غذایی کم نمک بر فشار خون زنان تاثیر چشمگیرتری دارد

برای اولین بار مطالعه دانشمندان سلامت میکروبیوم روده را به عنوان عاملی در فشار خون بالا برجسته می کند.

محققان گزارش کردند؛

آسیب قلبی شاخص مهمتری از سابقه بیماری قلبی در مرگ بیماران کووید۱۹

محققان مونت سینا گزارش کردند که آسیب میوکارد (آسیب قلبی) در بین بیماران بستری شده باکووید۱۹ شایع و با خطر بالاتر مرگ و میر همراه است. به طور خاص، یک آسیب جدی میوکارد(سطح بالای تروپونین، بیش از سه برابر حد بالایی نرمال) می تواند خطر مرگ را سه برابر کند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان؛

همه گیری با هدف ایمنی جمعی یک بیماری تنفسی فی البداهه ممکن نیست

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت: در خصوص همه گیری بیماری و ایجاد ایمنی جمعی اولاً باید مستندات علمی مربوط به ایمنی جمعی در مورد بیماری تکمیل شود و دوم این که در ایمنی جمعی جایگاه سالمندان، فشار خونی ها، قلبی عروقی ها، خود ایمنی ها، زنان باردار، دیابتی ها و غیره باید مشخص شود.

معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت:

حقوق بشر متاثر از فرهنگ غرب، جاده صاف کنی برای سلطه و ستم بیشتر

علی اکبر جعفری معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، گفت: چیزی که این روزها در امریکا رخ داد مصداق عینی و واقعی است که حقوق بشر متاثر از آن فرهنگ هیچ چیزی جز جاده صاف کن برای سلطه و ستم بیشتر نبود.