خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا علوم و فناوري سلول های بنيادی اولویت الف علم و فناوری کشور است / پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند

علوم و فناوري سلول های بنيادی در كنار فناوری نانو و هسته ای اولویت الف علم و فناوري كشور مي آيد، اما بودجه تخصیصی به این حوزه کفاف آن را نمی کند، و اولین اثر آن این است که پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند. تعداد بیمار نیازمند کشور سالانه ۲۴۰۰تا ۳۰۰۰ است.

سنگ اندازی مسئولان در سال رونق تولید؛

سرمایه تولید انبوه نداشتم مجوز دانش بنیانی را لغو کردند/ در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشها چیست؟

بریکت سوختی یا ذغال با انرژی بالا یکی از این دستاوردهایی است که ارزش حرارتی هر کیلوگرم آن برابر ۹ متر مکعب گاز است، این محصول سال ۱۳۹۵ دانش بنیانی نوپا نوع یک را کسب کرد، اما در ارزیابی مجدد سال ۱۳۹۸ به دلیل عدم توانایی محقق در تامین سرمایه برای تولید انبوه و این که چند تحقیق دانشجویی وجود دارد، دانش بنیانی محصول لغو شده است،در واقع در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشهای زیادی وجود دارد.

توسط محققان شرکت پارسیان رزین آمود اسپادانا؛

رزین‌های اپوکسی خود سفید شونده محصولی در لبه تکنولوژی طراحی و تولید شد

رزین‌های ویژه خود سفید شونده (self- whitening) بر پایه اپوکسی با نام تجاری Q+ و با کد PRE ۱۰۹۰ محصولی در لبه تکنولوژی و برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت پارسیان رزین آمود اسپادانا طراحی و تولید شد.

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت؛

دفاع دانش بنیان لازمه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، با بیان این که امروز در مقابل جنگ اقتصادی دشمن باید دفاع دانش بنیان کرد، تاکید داشت: بخشی از آن ساخت تجهیزات های پزشکی با دید صادرات محوری است،

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور، با بیان این که امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، تاکید کرد:صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند.

رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی گفت؛

رشته علوم انسانی را با علاقه و معدل بالا انتخاب کردم

ملیکا دادخواه تیرانی که موفق به کسب رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی و ۷ منطقه ای این رشته شده است بابیان این که رشته علوم انسانی را با علاقه خیلی زیاد و با معدل بالا انتخاب کرده ام، اظهار داشت: رشته بی نظیری است اما طرح هدایت تحصیلی، بچه هایی که نمره و معدل پایین تری دارند را به این رشته هدایت می کند.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

نکات مهم در حوزه نانو فناوری چیست و جایگاه ایران چگونه است؟

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان معتقد است: نانو یعنی دنیای کوچکی که تکنولوژی های بزرگی می سازد و نکته مهم در نانوفناوری به خدمت گرفتن آن است واگر نتوان آنرا به خدمت گرفت انسان به خدمت نانو در می آید که نقض غرض است، در این رابطه ایران از نظر تولیدات نانویی و تجاری سازی حداقل در بین کشور های منطقه جایگاه نخست را دارد و بواسطه نیروهای متخصص و تجهیزات در خصوص مواد آلی و پایه نفتی هم موانعی برای پیشرفت ندارد.

دانشمندان ایالات متحده و دانمارک گزارش کردند؛

اوتیسم، نتیجه مواجهه جنین با سطح بالای استروژن است

دانشمندان ایالات متحده و دانمارک بر پایه بیوبانك دانمارک با بیش از ۱۰۰ هزار نمونه آمنیوتیك حاملگی، سطوح قبل از تولد استریول، استرادیول، استروژن و استروژن سولفات را بررسی و کشف کردند که سطح هر چهار استروژن در ۹۸ نمونه مایع آمنیوتیک از جنین هایی که بعدا اوتیسم ایجاد کرده اند، در مقایسه با ۱۷۷ نمونه شاهد بسیار بالاتر است.

توسط محققان اصفهانی انجام شد؛

خودکفایی در تولید سوزن نمونه برداری مغز استخوان/۶۰ سال است که اختراع خود را وارد می کنیم!

سوزن نمونه برداری مغز استخوان توسط محققان شرکت مهندسی سلامت یار حکیم در اصفهان طراحی و ساخته شد، سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار سوزن نمونه برداری مغز استخوان از خارج وارد می شود.

مدیرشبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان گفت؛

اولین رویداد ایران ایدکس برگزار می شود/ بیش از ۶۰ نیاز اساسی شناسایی و دهها پروژه منجر به عقد قرار داد شده است

مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، خبر داد: این موسسه اولین رویداد ایران ایدکس را در نیمه دوم امسال برگزار می کند. بواسطه فعالیت این موسسه تا بحال بیش از ۶۰ نیاز اساسی شناسایی و روی سامانه بارگذاری شده، همچنین بیش از دهها پروژه منجر به عقد قرار داد شده است.