خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

در چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران؛

بیانیه جامعه نخبگان علمی استان اصفهان به مناسب یوم الله ۲۲ بهمن

جامعه نخبگان علمی استان اصفهان به مناسب یوم الله ۲۲ بهمن ضمن صدور بیانیه ای اعلام کرد همگام و همراه با ملت شریف و با بصیرت ایران بار دیگر یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) گرامی داشته و با بیعت مجدد با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، باشکوه تر و پرشور تراز هر سال در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت می نماید.

بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

با تلاش محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت؛

دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور محقق شد

محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور ، علاوه برتامین الکترودهای سیستم حفاظت آندی مجتمع مس سرچشمه (که به دلیل تحریم های ظالمانه با مشکل مواجه شده بود)، توانست صنعت کشور را از واردات این محصول بی نیاز کند.

اولین برند گاز طبیعی در جهان است؛

اختراع فیوزهای گازی با قابلیت قطع گاز در کمتر از یک ثانیه

فیوزهای گازی که اولین برند گاز طبیعی در جهان است با قابلیت قطع گاز در کمتر از یک ثانیه در زمان افزایش جریان گاز در شبکه و یا لوله توسط محققان شرکت توسعه خدمات صنعتی ایران، اختراع و تولید شد، این سیستم ۱۹ عامل از ۲۴ عامل انفجار در ساختمان و یا شبکه گاز را بطور کامل پوشش می دهد.

برای اولین بار؛

هشدار شدیدتر FDA برای سرطان نادر با ایمپلنت سینه

اداره غذا و داروی ایالات متحده در اواخر روز چهارشنبه نامه هشدار دهنده ای خطاب به پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصین سلامت در رابطه با نوعی از لنفوم در بیماران ایمپلنت پستان ارسال کرد، در این نامه برای تأیید یا رد بیماری در موارد مشکوک بر آزمایش تاکید شده است.

رئیس واحد طراحی و مهندسی فولاد مبارکه اعلام کرد:

اطلاعات فنی ۷۰ هزار قطعه مورد نیاز فولاد مبارکه آماده سازی و ۲۹۰۰ قطعه استراتژیک آن بومی سازی شد

محسن طبیعی رئیس واحد طراحی و مهندسی فولاد مبارکه در همایش تجلیل از نخبگان بسیجی شهر ستان مبارکه، همچنین در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که فولاد مبارکه در حال حاضر ۵۰ درصد فولاد کشور را تولید می کند، افزود: اطلاعات فنی ۷۰ هزار قطعه مورد نیاز فولاد مبارکه در ۲۰۰ هزار دفترچه فنی تهیه و آماده شده که از این تعداد بومی سازی ۲۹۰۰ قطعه استراتژیک و پیچیده انجام گرفته است، همچنین ۸۰ درصد روانکارها و ۹۵ درصد همه نسوزها مورد نیاز این صنعت بومی سازی شده است.

جانشین معاونت سیاسی کل سپاه مطرح کرد؛

صنعت فولاد ، سیمان و کشاورزی به جایگاه خوبی رسیده است/ جایگاه ویژه در حوزه صنایع دفاعی با تولید ۱۰۷۳ قلم جنس

سردار علی قاسمی جانشین معاونت سیاسی کل سپاه پاسداران، در اولین همایش تجلیل از نخبگان بسیحی شهرستان مبارکه، با بیان این که دشمنان روشهای مختلفی را برای محدودیت سازی اقتصادی ایران بکار گیری کرده اند، اظهار داشت: نظام در این چند سال دستاوردهای خیلی خوبی داشته مخصوصا در حوزه اقتصاد زیر ساختی، ما کارهای مهمی انجام داده ایم، در صنعت فولاد و سیمان و همچنین در حوزه هایی از کشاورزی به جایگاه های خیلی خوبی رسیده ایم و جایگاه ویژه ای هم در حوزه صنایع دفاعی با تولید ۱۰۷۳ قلم جنس داریم.

بر طبق یک مطالعه بین المللی؛

منافع ژئوپلیتیک و تغییرات اقلیمی علت اصلی شوک های غذایی در جهان است

بر طبق یک مطالعه بین المللی تولید جهانی غذا از افزایش تعداد «شوک های غذایی» رنج می برد، که بیشتر به دلیل بحرانهای شدید آب و هوا و بحران های ژئوپولیتیک رخ می دهد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

اختلالات اسکلتی دومین علت ناتوانی در سطح جهانی/ دندانپزشکان و کاربران کامپیوتر در معرض تهدید

اختلالات اسکلتی عضلانی دومین علت ناتوانی در سطح جهانی می باشد، شیوع آن در ایران برای برخی مشاغل بالای ۵۰ درصد است، مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از مراکز تحقیقاتی منحصر به فرد کشور در این زمینه می باشد، این مرکز چندین طرح تحقیقاتی ارزشمند در رابطه با بیماران مبتلا به ام اس، سکته مغزی، اختلالات دهلیزی مربوط به گوش داخلی، و آرتروز زانو انجام گرفته و در حال حاضر هم طرح های تحقیقاتی با همکاری بین المللی دنبال می شود.

توسط محققان اصفهانی؛

فرآیند استخراخ نیکل از پساب واحدهای آبکاری با راندمان ۹۵ درصد/ ۸۰ درصد آب مصرفی به چرخه تولید بازمی گردد

فرآیند استخراخ نیکل از پسابهای آبکاری با راندمان و صرفه اقتصادی بسیار بالا، توسط محققان شرکت فرنام رهاورد آسیا با روشی منحصر بفرد طراحی و راه اندازی شد، همچنین با این سیستم ۸۰ درصد آب مصرفی به چرخه تولید بازمی گردد.