خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

زیرساختهای مادی موجود پتانسیل فناوری های بسیار بزرگ دارد/ فرآیندها و تسهیلات اداری برای تولید و تجاری سازی فناوریها راه زیادی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر ضرورت کار بین رشته ای و هماهنگی و ارتباط بیشتر دانشکده ها و دانشجویان، اظهار داشت: متناسب با زیرساختهای مادی موجود کارهای فناورانه بسیار بزرگی می توان انجام داد، اما از نظر فرآیندها و تسهیلات اداری برای به ثمر نشاندن تولید فناوری و تجاری سازی فناوریها هنوز راه زیادی دارد.

اطلاع از این مسئله مهم است؛

FDA در مورد خطر سکته مغزی نادر با دارو MS هشدار داد

اداره غذا و داروی ایالات متحده هشدار جدیدی برای داروهای مولتیپل اسکلروزیس Lemtrada (alemtuzumab) را پس از گزارش های نادری که این بیماران مبتلا به سکته مغزی و پارگی در پوشش سرخرگها در سرو گردن شده اند اضافه کرده است.

توسط محققان اصفهانی؛

کفی کفش ماساژور و هوشمند برای درمان دردهای عصبی طراحی و ساخته شد

محققان اصفهانی موفق به طراحی و ساخت کفی کفش ماساژور و هوشمندی شدند که دردهای عصبی نقاط مختلف بدن را درمان می کند.

با حمایت سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

جشنواره ملی یک ایده یک دنیا توسط گروهی از نخبگان برگزار می شود

جشنواره ملی ایده و اختراع با عنوان یک ایده یک دنیا توسط گروهی از نخبگان و با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، در تاریخ ۱۸ بهمن ماه در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار می شود.

حجت الاسلام جعفر شاه نظری اظهار داشت؛

یازدهمین جشنواره ملی حرکت بواسطه دو بخش جدید ارتباط باصنعت و بخش بین المللی ممتاز و متمایز شد

حجت الاسلام جعفر شاه نظری دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره ملی حرکت، اظهار داشت: حضور پررنگ دو بخش جدید ارتباط باصنعت و بخش بین المللی این جشنواره را از سایر جشنواره ها متمایز و ممتاز نمود.

در بیمارستان شریعتی تهران؛

پنجمین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره ملی پیوند سلولهای بنیادی برگزار می شود

پنجمین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره ملی پیوند سلولهای بنیادی و سومین کنگره سالانه پرستاری پیوند سلولهای بنیادی هشتم و نهم آذرماه در بیمارستان شریعتی تهران برگزار می شود.

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح کرد:

آموزش و پرورش استان اصفهان امسال هم در هفته پژوهش حضوری پررنگ دارد/ فعالیت های پژوهشی فرهنگیان در قالب هفت کارگروه خاص پیگیری می شود

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، خبرداد: این اداره کل امسال هم در هفته پژوهش حضوری پررنگ دارد، و فعالیت های پژوهشی فرهنگیان خود را در قالب هفت کارگروه خاص پیگیری کرده است.

در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اصفهان مطرح شد؛

گام ویژه بسیج علمی برای کسر خدمت سربازان نخبه/۲۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای طرح های مورد نیاز صنعت کشور

مسوؤل سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، اظهار داشت: سازمان بسیج علمی از سال ۱۳۸۷ با هدف شناسایی و حمایت مادی و معنوی نخبگان تشکیل شده و در کسر خدمت سربازی نیز گامی ویژه برداشته است،

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با مادر پیوند سلول های بنیادی؛

سعادت پرستاری نزدیک به ۶۰۰۰ بیمار پیوند سلولهای بنیادی را دارم

اشرف السادات موسوی یکی از پرستاران بحق مهربانی است که سعادت پرستاری نزدیک به ۶۰۰۰ بیمار پیوند سلولهای بنیادی را برعهده داشته و معتقد است مسوؤلین باید پرستاران بخش پیوند را بیشتر درک کرده و برای پرسنل شاغل در بالین امتیازاتی قائل شوند.

محققان استنفورد گزارش کردند؛

۴۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ با کمبود انسولین مواجهه می شوند

محققان استنفورد با انجام یک مطالعه جدید گزارش کردند که ۴۰ میلیون تا سال ۲۰۳۰ با کمبود انسولین مواجهه می شوند.