خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان؛

طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با شیار متغیر توسط محققان اصفهانی

محققان اصفهانی برای اولین بار با موفقیت در طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با زاویه های گام و شیار متغییر در طول دندانه، ارتعاشات چَتِر در ماشین کاری را حذف کرده و این تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان محسوب می شود.

سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت؛

ابزارهای تشویقی و حمایتی از فناوریهای اولویت دار ضرورت دارد

جعفر قیصری سرپرست جدید شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در آیینی که به منظور تودیع رییس سابق و معارفه سرپرست این شهرک برگزار شده بود، گفت: ابزارهای تشویقی و حمایتی برای فناوریهای اولویت دار پیشگامی شهرک و شرکتهای آن را تضمین خواهد کرد.

نماینده شرکتهای دانش بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت؛

شرکتهای دانش بنیان در مقیاسهای کلان نقش مشورتی داشته باشند

نماینده شرکتها دانش بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، در آیین تودیع و معارفه رئیس قبلی وجدید این شهرک، خواستار نقش مشورتی شرکتهای دانش بنیان در مقیاسهای کلان شد.

توسط محققان اصفهانی،

سوپرجاذبهای کشاورزی پایه پتاسیمی طراحی و تولید شد

سوپرجاذبهای کشاورزی پایه پتاس برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت دوستداران ایران زمین طراحی و تولید شد.

برای اولین بار در کشور؛

محققان اصفهانی با بومی سازی "آسیاب جت میل " گامی بزرگ در خودکفایی برداشتند

آسیاب جت میل (JET MILL) توسط محققان شرکت دانش بنیان سمات صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طراحی و بومی سازی شد، تا قبل از این صاحبان صنایع آسیاب جت میل و یا مواد میکرونیزه مورد نیاز خود را از خارج وارد نموده و از این جهت کاملا وابسته بودیم، این دستاورد گامی بزرگ در خودکفایی و قطع وابستگی است.

توسط محققان شرکت خدمات فنی میادین آسماری؛

دستیابی به دو تکنولوژی گانهای مشبک کاری و مته PDC محقق شد

محققان شرکت خدمات فنی میادین آسماری، برای اولین بار در کشور با دستیابی به تکنولوژی گانهای مشبک کاری و تولید آن گامی بلند در قطع وابستگی به شرکتهای خارجی برداشتند، آنها همچنین با دستیابی به دانش و تکنولوژی مکانیکال ابزار، توانسته اند یکسری ابزار تخصصی دیگر از جمله مته PDC را برای اولین بار در خاورمیانه تولید کنند.

محققان ایرانی دانشگاه فلوریدا گزارش کردند؛

مصرف غذاهای فرآوری شده علت افزایش اوتیسم است

دکتر صالح نصر، لطیفه آبدلی و آسیلا صمصام معاون تحقیقات کارشناسی UCFتغییرات مولکولی را در سلول های بنیادی عصبی در معرض سطوح بالای اسید که معمولا در غذاهای فرآوری شده یافت می شود شناسایی کرده اند. در آزمایشگاه، این دانشمندان کشف کردند که مواجهه سلول های بنیادی عصبی با PPA بیش از حد منجر به آسیب به سلولهای مغزی که در مغز کودکان مبتلا به اوتیسم قابل مشاهده است می شود.

توسط محققان اصفهانی؛

دستیابی به دانش فنی تولید صفحات جاذب خورشیدی محقق شد

دانش فنی تولید صفحات جاذب خورشیدی با میزان جذب بیش از ۹۸ درصد به عنوان قلب تپنده آبگرمکن‏های خورشیدی برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا مستقر در پارک علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بومی سازی شد.

پژوهشگر ایرانی دانشگاه تافتس گزارش کرد؛

مصرف ناکافی میوه و سبزی هر ساله میلیون ها نفر را می کشد

نتایج اولیه یک مطالعه جدید نشان می دهد که حدود ۱ در ۷ مرگ و میر ناشی از قلب و عروق می تواند به عدم مصرف میوه به اندازه کافی نسبت داده شود و ۱ در ۱۲ مورد مرگ و میر قلبی عروقی هم می تواند به دلیل عدم مصرف سبزی به اندازه کافی باشد.

سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان گفت؛

سه خطر برنامه تحول راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان را تهدید می کند

سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به این که آرامش و رضایتی فراگیر و برنامه تحول راهبردی دانشگاه دو مورد از دستاوردهای بی شمار، مهم و گران سنگ مدیریت دكتر سيد محمود مدرس هاشمی است، گفت: سه خطر برنامه تحول راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان را تهدید می کند.