خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد؛

پیوند ایمن قلب و ریه هپاتیت C به افراد غیر آلوده محقق شد

یک آزمایش اخیر نشان داده است که قلب و ریه ها از اهداکنندگان آلوده به هپاتیت C و بواسطه ظهور یک رژیم جدید ضد ویروسی می تواند به طور ایمن، بدون اینکه گیرندگان آلوده به این ویروس شوند، پیوند داده شود.

بعنوان یک اقدام احتیاطی؛

فرانسه و کانادا ممنوعیت استفاده از ایمپلنت های سینه را اعلام کردند

فرانسه روز پنج شنبه اولین کشوری بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد، همچنین کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش آن را در این کشور متوقف کند.این ممنوعیت نوع خاصی از ایمپلنت با سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را شامل می شود.

Lancet منتشر کرد؛

رژیم غذایی ضعیف منجر به ۱۱ میلیون مرگ و میر در سال ۲۰۱۷ شد

مطالعات جهانی،روند مصرف ۱۵ فاکتور رژیمی از سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ را در ۱۹۵ کشور ردیابی و نتایج آن را در Lancet منتشرکرد، نتایج این مطالعات حاکی از این است که یک مرگ از پنج مرگ در سطح جهان معادل ۱۱ میلیون مرگ و میر (۲۰۱۷) ناشی از رژیم غذایی نامناسب است.

دبیر کمیته اجرایی ستاد خدمات سفر هواشناسی استان اصفهان خبر داد؛

خدمات امنیت و سلامت گردشگران بر پایه فناوری های پیشرفته ارائه می شود

اداره کل هواشناسی استان اصفهان بعنوان اولین استان در کشور خدمات امنیت و سلامت گردشگران و مسافران را منطبق با پیشرفتهای جهانی و بر پایه علوم و فناوریهای نوین ارائه می دهد. این اداره کل از اول فروردین ماه امسال، بولتن روزانه توصیه گردشگری را بر وب سایت خود و در روی شبکه سروش و اینستاگرام و دیگر کانال های اطلاع رسانی این اداره کل بارگذاری کرده است، این بولتن علاوه بر پیش بینی شرایط جوی، کیفیت هوای شهری و توصیه های لازم در زمان های خاص و شاخص های فیزیولوژیک را اطلاع رسانی می کند.

توسط محققان اصفهانی؛

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی طراحی و ساخته شد

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی و با تکیه برتوانمندی فنی و پشتوانه علمی، برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت فنی مهندسی آرینا صنعت در اصفهان طراحی و ساخته شد. این دستگاه با بهره وری و ایمنی به شدت بالاتر نسبت به نمونه های اروپایی و آلمانی در خارج از کشور به بهره برداری رسیده است.

بانک دویچه گزارش کرد؛

جهان پیرتر می شود/جمعیت بالای ۶۵ سال جهان بیشتر از جمعیت زیر ۵ سال شده است

بانک دویچه گزارش کرد برای اولین بار در تاریخ، تعداد افراد در سن ۶۵ سالگی یا پیرتر نسبت به تعداد افراد کمتر از ۵ سال بیشتر شده است. این معکوس کردن روند نتیجه کاهش نرخ باروری در سراسر جهان است.

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد؛

بیماری مزمن لثه خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد، بر طبق یک مطالعه بر روی جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر،خطر ابتلا به زوال عقل در افراد مبتلا به بیماری مزمن لثه۶ درصد افزایش می یابد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند؛

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا گزارش کردند؛

بیماری زنان مبتلا به MS پس از بارداری بدتر نمی شود

بر طبق یک مطالعه اولیه توسط محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا، خبرهای خوبی برای زنان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) وجود دارد. اکنون محققان می گویند که این بیماری ممکن است پس از بارداری دوباره عود نکند؛ اکثر افراد مبتلا به MS دارای شکل تجدیدی و انتقالی از بیماری هستند که در آن علائم در معرض شعله ور شدن قرار می گیرند و سپس به دوره های بهبودی می رسند.

برای اولین بار در جهان توسط محققان اصفهانی محقق شد؛

پیدا کردن آنزیمها و کشف رابطه معنادار آنها با سیستم های صدا و ارتعاشات

دانشمندان شرکت دانش بنیان آراد شنوا برای اولین بار در جهان با پیدا کردن آنزیمها و کشف رابطه معنادار آنها با سیستم های صدا و ارتعاشات گامی رو به جلو و بسیار موثر برداشته و با افتخار اعلام کردند: گام بعدی تهیه واکسن بیماریهای آکوستیک تروما است، این چیزی دور از انتظار نیست، و تحول بزرگی در سطح جهانی ایجاد خواهد کرد.