خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

بر طبق بررسی محققان مراکز معتبر امریکا؛

هجده درصد تشخیص اشتباه برای بیماران مبتلا به MS گزارش شد

یک مطالعه اخیر که توسط مراکز معتبر امریکا انجام شده است، نشان می دهد که نزدیک به ۱۸ درصد از بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) قبل از مراجعه به دو مرکز اصلی پزشکی لس آنجلس برای درمان، بیماری آنها با بیماری خودایمنی اشتباه گرفته شده است.

پژوهشگر ارشد BioScentDx گزارش کرد؛

سگها نمونه های خون افراد مبتلا به سرطان را با دقت ۹۷٪ شناسایی کردند

محققان BioScentDx، برطبق یک مطالعه جدید نشان دادند که سگ ها با استفاده از حس بویایی پیشرفته ای که دارند می توانند نمونه های خون افراد مبتلا به سرطان را با دقت تقریبا ۹۷٪ شناسایی می کنند.

همسو با بزرگترین و موفق ترین شرکت های خودرو سازی دنیا؛

اندازه گیری هوشمند وزن بار خودروهای سنگین توسط نخبگان ایرانی محقق شد

حرکت محققین و نخبگان جوان ایرانی بر لبه تکنولوژی و همسو با بزرگترین و موفق ترین شرکت های خودرو سازی دنیا این بار با طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری وزن بار تمام خودروهای باری و با در نظر گرفتن اصول فنی و علمی پارمتراهایی خاص محقق شده است، با نصب این دستگاه مشکل بغرنج اندازه گیری وزن بار با مراجعه به باسکول که رانندگان سالهاست با آن مواجهه هستند مرتفع می شود.

توسط پزشکان بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز؛

اولین پیوند کلیه HIV به HIV با کمک دهنده زنده انجام شد

اولین پیوند کلیه از یک اهدا کننده زنده HIV مثبت به یکی دیگر از افراد مبتلا به HIV، روز دوشنبه توسط پزشکان بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز با موفقیت انجام شد.

در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد؛

پیوند ایمن قلب و ریه هپاتیت C به افراد غیر آلوده محقق شد

یک آزمایش اخیر نشان داده است که قلب و ریه ها از اهداکنندگان آلوده به هپاتیت C و بواسطه ظهور یک رژیم جدید ضد ویروسی می تواند به طور ایمن، بدون اینکه گیرندگان آلوده به این ویروس شوند، پیوند داده شود.

بعنوان یک اقدام احتیاطی؛

فرانسه و کانادا ممنوعیت استفاده از ایمپلنت های سینه را اعلام کردند

فرانسه روز پنج شنبه اولین کشوری بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد، همچنین کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش آن را در این کشور متوقف کند.این ممنوعیت نوع خاصی از ایمپلنت با سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را شامل می شود.

Lancet منتشر کرد؛

رژیم غذایی ضعیف منجر به ۱۱ میلیون مرگ و میر در سال ۲۰۱۷ شد

مطالعات جهانی،روند مصرف ۱۵ فاکتور رژیمی از سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ را در ۱۹۵ کشور ردیابی و نتایج آن را در Lancet منتشرکرد، نتایج این مطالعات حاکی از این است که یک مرگ از پنج مرگ در سطح جهان معادل ۱۱ میلیون مرگ و میر (۲۰۱۷) ناشی از رژیم غذایی نامناسب است.

دبیر کمیته اجرایی ستاد خدمات سفر هواشناسی استان اصفهان خبر داد؛

خدمات امنیت و سلامت گردشگران بر پایه فناوری های پیشرفته ارائه می شود

اداره کل هواشناسی استان اصفهان بعنوان اولین استان در کشور خدمات امنیت و سلامت گردشگران و مسافران را منطبق با پیشرفتهای جهانی و بر پایه علوم و فناوریهای نوین ارائه می دهد. این اداره کل از اول فروردین ماه امسال، بولتن روزانه توصیه گردشگری را بر وب سایت خود و در روی شبکه سروش و اینستاگرام و دیگر کانال های اطلاع رسانی این اداره کل بارگذاری کرده است، این بولتن علاوه بر پیش بینی شرایط جوی، کیفیت هوای شهری و توصیه های لازم در زمان های خاص و شاخص های فیزیولوژیک را اطلاع رسانی می کند.

توسط محققان اصفهانی؛

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی طراحی و ساخته شد

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی و با تکیه برتوانمندی فنی و پشتوانه علمی، برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت فنی مهندسی آرینا صنعت در اصفهان طراحی و ساخته شد. این دستگاه با بهره وری و ایمنی به شدت بالاتر نسبت به نمونه های اروپایی و آلمانی در خارج از کشور به بهره برداری رسیده است.

بانک دویچه گزارش کرد؛

جهان پیرتر می شود/جمعیت بالای ۶۵ سال جهان بیشتر از جمعیت زیر ۵ سال شده است

بانک دویچه گزارش کرد برای اولین بار در تاریخ، تعداد افراد در سن ۶۵ سالگی یا پیرتر نسبت به تعداد افراد کمتر از ۵ سال بیشتر شده است. این معکوس کردن روند نتیجه کاهش نرخ باروری در سراسر جهان است.