خبرگزاری-علم-و-فناوری-اصفهان

برای اولین بار در کشور؛

متخصصان اصفهانی موفق به تولید پتاس با خلوص بالای ۹۹.۵ درصد شدند

در راستای تنوع تولید محصولات و امکان سنجی تولید پتاس خوراکی و دارویی مورد نیاز کشور متخصصان مجتمع پتاس خوروبیابانک برای اولین بار در کشور، موفق به تولید پتاس (کلرید پتاسیم) با خلوص بالای ۹۹.۵ درصد شدند.

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی مطرح کرد؛

عمده پیشرفت صنایع فضایی در دو دهه اخیر بوده است/ تا سال ۱۴۰۰ جایگاه های خیلی خوبی در هوا و فضا خواهیم داشت

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که عمده پیشرفت در صنایع فضایی در دو دهه اخیر بوده است، اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۰ جایگاه های خیلی خوبی در صنایع فضای خواهیم داشت، هیچ شکی هم نیست که ایران در حوزه صنایع فضایی از همسایه ها خیلی جلوتر است اما باید توجه داشته باشیم که کشورهای حوزه خلیج فارس بخصوص امارات و عمان در حوزهای فضایی خیلی جدی وارد شده اند.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت مهندسی سلامت یار حکیم مطرح کرد؛

خودکفایی کشور در تجهیزات پزشکی مصرفی/ تحریمها بابی در دستیابی به فناوری بود

کارشناسان معتقدند کشور در تولید برخی تجهیزات پزشکی مصرفی به خود کفایی رسیده و موفقیتهای خیلی خوبی هم در زمینه محصولات هایتک پزشکی به دست آمده است، در این رابطه اگر چه بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز در کشور تولید می شود اما سیلیکونها و پلی یورتان مواد اولیه تولید تجهیزات پزشکی در کشور تولید نمی شود، همچنین چنانچه اداره کل تجهیزات پزشکی برای آموزش و پیاده سازی سیستمهای مدیریت کیفیت راسا اقدام کند دستیابی به اهداف مورد نظر بسیار تسریع خواهد شد.

توسط انجمن آموزش عالی ایران برگزار می شود؛

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی برگزار می شود

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی به زبان فارسی “جایزه ویژه دکتر فروغی ابری” با رویکرد فرهنگی تربیتی، باتاکید بر نقش و اهمیت زبان فارسی در تالیفات علمی آموزش عالی در سطح بین المللی، توسط انجمن آموزش عالی ایران، در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ دراصفهان برگزار می شود.

دکتر سید مهدی ابطحی مطرح کرد:

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مولود انقلاب است/ دستاوردهایی فوق العاده با جایگاه مناسب ملی و بین المللی

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ، ۴۳ پارک علم و فناوری و بیش از ۱۸۰ مرکز رشد فناوری و بیش از ۴۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور استقرار یافته است، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز با بیش از ۵۲۰ شرکت و موسسه، اشتغال پایدار ۷ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی، اجرای هزار و چهارصد پروژه پژوهشی- کاربردی، تولید قریب هزار دانش‌فنی، گردش مالی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های مستقر و شکل‌گیری بیش از ۷۰ صنعت و خطوط تولید جایگاه ملی و ظرفیت بالای اقتصادی را به خود اختصاص داده، و علاوه بر این در عرصه بین المللی هم در جایگاه مناسبی قرار گرفته است.

کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرد؛

جوایز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از زباله های الکترونیکی ساخته خواهد شد

کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرده است که جوایز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از زباله های الکترونیکی ساخته خواهد شد.

در چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران؛

بیانیه جامعه نخبگان علمی استان اصفهان به مناسب یوم الله ۲۲ بهمن

جامعه نخبگان علمی استان اصفهان به مناسب یوم الله ۲۲ بهمن ضمن صدور بیانیه ای اعلام کرد همگام و همراه با ملت شریف و با بصیرت ایران بار دیگر یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) گرامی داشته و با بیعت مجدد با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، باشکوه تر و پرشور تراز هر سال در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت می نماید.

بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

با تلاش محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت؛

دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور محقق شد

محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور ، علاوه برتامین الکترودهای سیستم حفاظت آندی مجتمع مس سرچشمه (که به دلیل تحریم های ظالمانه با مشکل مواجه شده بود)، توانست صنعت کشور را از واردات این محصول بی نیاز کند.

اولین برند گاز طبیعی در جهان است؛

اختراع فیوزهای گازی با قابلیت قطع گاز در کمتر از یک ثانیه

فیوزهای گازی که اولین برند گاز طبیعی در جهان است با قابلیت قطع گاز در کمتر از یک ثانیه در زمان افزایش جریان گاز در شبکه و یا لوله توسط محققان شرکت توسعه خدمات صنعتی ایران، اختراع و تولید شد، این سیستم ۱۹ عامل از ۲۴ عامل انفجار در ساختمان و یا شبکه گاز را بطور کامل پوشش می دهد.