خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

ساخت ویلچری مخصوص معلولین که می تواند با قدرت یک تانک حرکت کند !

به تازگی ویلچری به نام "Mattro Gmbh" ساخته شده که این امکان را برای معلولین فراهم می آورد که بدون محدودیت از هر مکان و جاده ای عبور کنند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ربات های درمانگر کروناویروس آشنا شوید/ ایران از اولین ربات هوشمند پرستار خود رونمایی کرد + فیلم و عکس

محققان کشورمان برای اولین بار در ایران از ربات هوشمند پرستاری به نام "نجات" رونمایی کردند که می تواند وظایف یک پرستار را در مراکز درمانی انجام دهد.

ساخت خودرو هیبریدی که با رکاب زدن حرکت می کند !

به تازگی نوعی خودرو به نام "Bio Hybrid" ساخته شده که بدون احتیاج به سوخت و ایجاد آلودگی می تواند ساعت ها با رکاب زدن حرکت کند .

این وسیله کوچک می تواند هر نوع شیشه ای را در یک ثانیه خورد نماید !

"Wyn Labs"نام ابزاری است که این امکان را برای آتشفشانان فراهم می کند که در یک ثانیه بتوانند انواع شیشه ها را خورد کنند و جان افراد را نجات دهند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

این ماسک می تواند محیط ها و افراد آلوده به کرونا را شناسایی کند ! + فیلم

گروهی از دانشمندان ماسکی را طراحی و ساخته اند که توانایی شناسایی ویروس ‌ها از جمله کروناویروس را دارد و پس از شناسایی ویروس در محیط به صورت خودکار شروع به درخشیدن می کند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آخرین آمار بیکاران تحصیلکرده در ایران/تحریم های آمریکا فرصتی که با آن می توان دانش آموختگان دانشگاهی را صاحب شغل کرد ؟

بر اساس آمارهای موجود تا پایان سال ۱۳۹۸ در کشورمان ، از ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار نفر جمعیت رسمی ثبت شده به عنوان بیکار ، حدود ۱ میلیون و ۲۰۴ هزار نفر دارای تحصیلات عالی هستند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

جان سخت ترین گوشی هوشمند با کاربرد نظامی ساخته شد ! + عکس

روز گذشته شرکت سامسونگ از یک گوشی جان سخت رونمایی کرد ، این گوشی علاوه بر آن که در مقابل آسیب های فیزیکی بسیار مقاوم است ، دارای سخت افزار قدرتمندی می باشد و می توان از آن برای کاربردی های نظامی نیز استفاده کرد .

بیانیه اساتید و مخترعین سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به مناسبت روز قدس؛

امت اسلام و فرزندان خمینی ویروس کودک کش صهیونیزم را نابود خواهند کرد

در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس و سالروز فتح خرمشهر ، سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان، اساتید، مخترعین و اعضای خانه نخبگان این استان با صدور بیانیه ای تقارن روز قدس با فتح خرمشهر را بیانگر پیوند عمیق آرمان قدس با ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی عنوان کردند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

طول عمر ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف/ ماده ضدعفونی کننده‌ نانویی با ماندگاری ۷ روز توسط محققین ایرانی ساخته شد

محققین کشورمان با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید نوعی ماده ضد عفونی کننده برای سطوح گردیده اند که علاوه بر آنکه برای بدن انسان زیانی ندارد می تواند با یکبار استفاده تا ۷ روز سطوح را از آلوده شدن به ویروس کرونا محافظت نماید .

این قاب گوشی با تغییر شکل دادن از تلفن همراه شما محافظت می کند !

به تازگی نوعی قاب تلفن همراه ساخته شده است که با افتادن از دست کاربر تغییر شکل می دهد و مانع وارد آمدن صدمه به گوشی های هوشمند می شود .