خبرگزاری-علم-و-فناوری-واحد-همدان

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

کلاس پلاس، اپلیکیشن حرفه ای برای برنامه ریزی امتحانات+لینک دانلود

اپلیکیشن «کلاس پلاس» برنامه ای حرفه ای برای برنامه ریزی دروس می باشد که با استفاده از آن می توانید قبولی در امتحانات خود را تضمین کنید و زمان را بهتر مدیریت نمایید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

تحریم های آمریکا به حوزه استارت آپی کشور رسید

وضع تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشورمان علاوه بر مشکلات اقتصادی مردم، باعث خروج سرمایه گذاران خارجی در حوزه استارت آپ از کشور شده است که این عامل در کنار شایعات تحریم اینترنتی کشور و همچنین قطع خدمات اندروید، باعث درخواست مهاجرت نخبگان استارت آپی از کشور شده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پای فناوری نانو به مدارس کشور هم باز شد!

حوزه نانو از جمله حوزه ­های افتخارآمیز پس از انقلاب اسلامی و به طور خاص سال­ های اخیر در کشور محسوب می ­شود، که به دلیل توجه خاص مسئولین به این فناوری نوظهور، علاوه بر دانشگاه ها امروزه شاهد تدریس و آموزش این دانش در نظام آموزش و پرورش هستیم.

نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد؛

رشد ۵۰ درصدی مراکز علمی ایران در زمینه علم بیولوژیک

پایگاه رتبه بندی تایمز در آخرین گزارش خود به معرفی برترین دانشگاه های جهان در رشته علم بیولوژیک در سال ۲۰۱۹ کرد که خوشبختانه در میان برترین‌های جهان نام ۱۷ دانشگاه ایرانی نیز به چشم می‌خورد.

ساخت آجرهای هوشمند که با احساسات شما تغییر شکل می دهند

تعدادی از محققان از نوعی آجر هوشمند به نام BREAKFAST رونمایی کرده اند که با تغییر احساسات کاربر خود قابلیت تغییر شکل به صورت لحظه ای را دارد.

ساخت دیواری که می توانید با آن بازی کنید!

یک شرکت طراح آلمانی دیواری طراحی کرده است که افراد در اوقات فراغت خود می توانند با آن بازی کنند و سرگرم شوند

نظام رتبه بندی سایمگو اعلام کرد؛

رتبه اول اثر گذارترین کشور خاورمیانه در تولید علم به ایران تعلق گرفت+جدول

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۷، جمهوری اسلامی ایران در زمینه اثرگذاری علمی در بخش خاورمیانه موفق به کسب رتبه نخست و رتبه شانزدهم در سطح جهان گردید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

تهران جولانگاه پزشکان متخصص / سرانه پزشک ایران پایین تر از کویت و فلسطین است + نمودار

طبق آمارهای جهانی سرانه پزشک در هر کشور بایستی ۳/۵ پزشک به ازای ۱۰۰۰ نفر جمعیت باشد. اما این آمار متأسفانه در کشورمان، ۱/۴ پزشک در هر ۱۰۰۰ نفر اعلام شده است و این بدان معناست که در کشورمان کمتر از نصف میانگین جهانی پزشک داریم.

توسط محققین همدانی انجام شد؛

ساخت دستگاه سی تی اسکن چهاربعدی برای اولین بار در کشور

تعدادی از محققین همدانی برای اولین بار در کشور موفق به ساخت دستگاه سی تی اسکن چهار بعدی شده اند که نسبت به نمونه خارجی خود با قیمت یک هشتادم تولید شده است .

یک شرکت کانادایی مدعی شد؛

تولید سوخت خودرو از طریق هوا

یک شرکت دانش بنیان کانادایی مدعی شد با استفاده از روش جدید قادر به تولید سوخت مورد نیاز خودرو ها از طریق دی اکسید کربن موجود در هوا گردیده است.