خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد

واعظی:

باید اقتصاد ایران دانش بنیان شود

رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد: ما اگر می گوییم حتماً باید اقتصاد ایران از اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود، این یک شعار نیست، یک الزام و ضرورت است.

یک کارشناس سیاسی تشریح کرد

مبنا و نتایج تسخیر "لانه جاسوسی" توسط دانشجویان پیرو خط امام چه بود؟

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد: اشغال جاسوس خانه نتیجه طبیعی و عکس العمل عادی مردم ایران نسبت به مداخلات آمریکا در امور داخلی ایران بود.

کارمند یزدی رتبه نخست مسابقات قرآن را به خود اختصاص داد

کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان یزد موفق به کسب بالاترین نمره در رشته دعاخوانی سومین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم کشور شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد تشریح کرد

ریشه ها و ابعاد ناآرامی ها در عراق

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد با تشریح ابعاد حوادث اخیر عراق گفت: باید توجه کرد که امروز در عراق مفسدان در حال طراحی مبارزه با فساد هستند فلذا ماجرا یک توطئه بزرگ برای ساقط کردن نظام عراق است.

ساخت دستگاه تشخیص پارکینسون توسط مخترع یزدی

مخترع یزدی موفق به طراحی و ساخت نخستین دستگاه تشخیص بیماری پارکینسون شد.

آموزش و پرورش یزد همچنان درگیر حاشیه؛

از تنبیه بدنی دانش آموزان تا دخالت فراقانونی در آموزش و پرورش یزد

اخیراً آموزش و پرورش یزد درگیر حاشیه هایی شده که ممکن است عملکرد مدیران این مجموعه را زیر سوال برده و همچین موجب کاهش روند پرشتاب پیشرفت علمی دانش آموزان و دلسردی معلمین شود.

شرکت تیم رباتیک یزد در مسابقات بین المللی ازبکستان

نماینده ایران در مسابقات رباتیک ازبکستان اعلام کرد: تیم استان یزد تنها نماینده کشورمان در مسابقات ازبکستان خواهد بود.

فناوری ساخت چاپگرهای سه بُعدی در دست جوانان یزدی

دو جوان یزدی با تکیه به دانش بومی سالهاست که به فناوری ساخت چاپگرهای سه بُعدی دست یافته اند و اکنون در حال گسترش این تکنولوژی هستند.

کارکردهای اقتصادی مالکیت فکری

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد عنوان کرد: حمايت قوی و مؤثر از حقوق مالکيت فکری سنگ بنايی است برای ايجاد سرمايه‌گذاری سالم در تحقيقات، علم و فناوری که يک رشته مزايای بلند مدت اقتصادی به دنبال دارد.

کارشناس رسانه:

رسانه ها مروج فرهنگ اربعین باشند

مدرس سواد رسانه بیان داشت: اربعین اوج نمود فرهنگ ملی مذهبی ماست که ترویج و اشاعه آن بر همه کسانی که دل در گرو اهل بیت علیه السلام دارند روشن و مبرهن است. مطمئنا رسانه ها در خط مقدم این جبهه قرار دارند و این وظیفه رسانه را سنگین تر کرده است.