خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت:

ارزشیابی واکسن کرونا سال ها به طول می انجامد/ روند طولانی واکسیناسیون یک کشور

نصیری اظهار داشت: از ابتدای فرآیند واکسیناسیون در یک کشور تا زمانی که همه ی کشور واکسینه شوند امکان دارد ۹ ماه الی ۱ سال طول بکشد.

یک کارشناس تغذیه تاکید کرد

ارتقای سلامتی سالمندان با کاهش وزن و تغذیه مناسب

عیوضی اظهار کرد: یکی از مواردی که بسیاری از بیماری‌های مزمن به وجود می آید به دلیل اضافه وزن است لذا کاهش وزن بسیاری از بیماری‌ها را در هر سنی درمان می‌کند.

برای اولین بار درکشور صورت گرفت

ساخت آب شیرین کن خورشیدی در دانشگاه یزد/ افزایش نرخ تولید آب

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد از ساخت دستگاه آب شیرین کن خورشیدی با افزایش نرخ تولید آب شیرین خبر داد.

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده منحصر به فرد در یزد

دو تن ازنخبگان بسیجی یزد موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده ای منحصر به فرد شدند که با استقبال خوب بازار نیز مواجه شده است.

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد

آموزش ۵۰۰ دانش آموز محروم از تحصیل در یزد

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: ۱۵۰ نفر از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان یزد آموزش به دانش آموزان محروم از دسترسی به سامانه شاد را بر عهده گرفته اند.

یک متخصص هشدار داد

خطرات زایمان زودرس برای جنین و مادر

دکتر نیرومنش گفت: یک تاریخ نباید عاملی شود تا والدین پزشک را تحت فشار قرار دهند و درخواست زایمان زودتر از موعد داشته باشند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد

حرکت بسیج علمی نوید بخش دستیابی به تمدن بزرگ اسلامی

فرمانده سپاه الغدیر یزد بیان داشت: انشاالله حرکت بسیج علمی در راستای ارزش های انسانی و الهی و رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی که از آرمانهای رهبر معظم انقلاب است باشد.

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد

حمایت از ۳۰ طرح و پروژه فناورانه در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد گفت: به طور متوسط بسیج علمی استان یزد سالانه از قریب به ۳۰ پروژه و طرح حمایت مادی و معنوی می کند.

ساخت دستگاه چاپ پارچه توسط بسیجی مبتکر یزدی

منصوری مبتکر یزدی موفق به طراحی و ساخت دستگاهی شده که با قیمتی کمتر و کیفیتی به مراتب بیشتر از نمونه های مشابه خارجی عملیات چاپ پارچه را انجام می دهد.

نقش ویتامین D درمقابله با کرونا

سبکتکین کارشناس و مشاور تغذیه اظهار کرد: با توجه به نقش ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی از جمله پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی و در شرایط کنونی بحث های زیادی در مورد تاثیر این ویتامین در پیشگیری و یا درمان یا کاهش عوارض بیماری کرونا وجود دارد.