خبرگزاری-علم-و-فناوری--گیلان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری--گیلان

پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران برگزار شد

“پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران” صبح یکشنبه بیست و چهارم شهریورماه به همت شرکت بهرسان دارو و مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان و با حضور رئیس موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع كشور، مشاور عالی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونین توسعه مدیریت و منابع و نیز هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، رئیس مجمع نمایندگان استان، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان، فرماندار رشت و نیز جمعی از مدیران دستگاه های دولتی، اساتید دانشگاهی و پژوهشگران علاقمند به حوزه های مختلف گیاه بامبو در سالن همایش های هتل کادوس رشت برگزار شد.

پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران، برگزار شد

توسعه صنایع سلولزی با کشت درخت بامبو در گیلان

رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان در پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران بخش قابل توجهی از اقتصاد صنایع دستی در این استان را وابسته به مواد اولیه حاصل از درخت بامبو دانست.

پیام سازمان جهانی بامبو به مناسبت “پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو” صادر شد

تقدیر سازمان جهانی بامبو از یک پژوهشگر گیلانی

سازمان جهانی بامبو در پیامی به “پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران” از دکتر ابراهیم آذرپور مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان، قدردانی کرد.

یک پژوهشگر و مدرس جامعه شناسی

تضعیف پیوند بین فرد و جامعه عامل بروز ناهنجاری های اجتماعی است

یک پژوهشگر و مدرس جامعه شناسی بر اجرای بازدارندگی اجتماعی از طریق امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان تاکید کرد.

یک متخصص گیاهپزشکی مطرح کرد

گیاهان گنجینه ژنهای مقاومت به آفات

یک متخصص گیاهپزشکی با اشاره به سازگار شدن گیاهان با انواع تنش ها در طول روند تکاملی خود، بر لزوم شناسایی دقیق ژنوم آنها تاکید کرد.

ادامه حیات کشاورزی وابسته به آب شور است

با توجه به کمبود منابع آب شیرین در کشورمان و رشد روز افزون جمعیت، لزوم توجه هرچه بیشتر به ظرفیت منابع آب های شور در توسعه ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یک فوق تخصص روانکاوی

تقویت ارتباطات درون خانواده ای عامل رفع پرخاشگری در نوجوانان است

یک فوق تخصص روانکاوی با اشاره به افزایش بروز پرخاشگری در نوجوانان بر لزوم ریشه یابی علل مختلف آن در دوران کودکی افراد تاکید کرد.

علم و فناوری بررسی می کند:

سه چهارم فارغ التحصیلان دکتری مازاد بر نیاز کشور هستند

تغییر نگاه دانشجویان به دوره دکتری، از مسیر دستیابی به اشتغال دولتی و پشت میز نشینی به بستری جهت کسب مهارت، شکوفایی خلاقیت و خودکارآفرینی قادر به کاهش توقعات آنان و افزایش اشتغال مبتنی بر کارآفرینی و تولید در کشور خواهد شد.

یک روانشناس بالینی

تنها گذاشتن فرزندان در خانه مصداق بارز کودک آزاری است

یک روانشناس بالینی با تاکید بر لزوم عدم تنها ماندن کودکان در خانه، خواستار اختصاص وقت بیشتری از سوی والدین برای گذراندن با فرزندان شد.

در گفت و گو با یک کارشناس سواد رسانه ای عنوان شد

لزوم برخورداری توأم فرزندان از سواد و تربیت رسانه ای

یک کارشناس سواد رسانه ای با اشاره به لزوم دغدغه مندی والدین از چگونگی رفتار فرزندانشان در فضای مجازی، خواستار تربیت رسانه ای در خانواده ها شد.