خبرگزاری-علم-و-فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش قیمت مرغ در بازار چیست ؟ / لزوم ورود مراکز امنیتی بر واردات نهاده های دامی

طی ماه های اخیر قیمت مرغ و محصولات مربوطه به آن با افزایش قیمت در بازار رو به رو شده است که این افزایش قیمت به دلیل عدم تخلیه نهاده های دامی از کشتی ها در بنادر توسط واردکنندگان این محصول می باشد که باعث کمبود این محصول و افزایش قیمت آن گردیده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

۵ فناوری که ایران برای نابودی بالگردهای دشمن استفاده می کند/ از موشک‌های دوش پرتاب «میثاق» تا مین ضد بالگرد «J_AHM» + فیلم و عکس

ایران بعد از انقلاب اسلامی از لحاظ نظامی موفق به پیشرفت های چشمگیری در حوزه نظامی شده است، پیشرفت های که تعجب جهانیان را در پی داشته است، در این بین به معرفی ۵ سلاح تخصصی ساخت ایران برای نابودی بالگردهای دشمن می پردازیم.

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

با اپلیکیشن مسیریاب «رایا»، تهران را در دستتان بگیرید+ لینک دانلود

اپلیکیشن «رایا»، برنامه مسیریاب حرفه ای است که با استفاده از آن می توانید در ظرف چند ثانیه کوتاه ترین مسیر به مقصد خود را بیابید؛ علاوه بر آن می توانید به نزدیک ترین وسایل نقلیه دسترسی داشته باشید.

لزوم ایجاد باغات مدرن زیتون بر اساس اصول علمی در کشور

کشت و پرورش زیتون در شمال ایران سابقه ای ۹۰۰ ساله داشته و توسعه سطح زیر کشت آن به عنوان یکی از محصولات راهبردی کشاورزی، گامی موثر در جهت تأمین نیاز کشورمان به روغن های خوراکی خواهد بود.

رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس:

نگران پیشروی شکوفایی جلبکی «نوکتی لیکا» از دریای عمان هستیم

رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس از پیشروی شکوفایی جلبکی «نوکتی لیکا» از دریای عمان به سمت خلیج‌فارس خبر داد و گفت: این پدیده معمولا ایجاد مرگ و میر و خسارت نمی‌کند از این جهت هیچ‌گونه جای نگرانی برای مردم و ساحل‌نشینان وجود ندارد.

ایران در صنعت بارورسازی ابرها خودکفا شد؛

فناوری تولید گلوله یدید نقره در کشور بومی سازی شد+فیلم

یکی از محققین کشور با کمک وزارت دفاع برای اولین بار موفق به ساخت گلوله های بارور ساز ابرها در کشور شد که طی چند ماه اخیر با موفقیت آزمایش شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:

مخاطره آمیز بودن دکل‌های مخابراتی و الکترونیکی به اثبات نرسید/ جای عاری از امواج در جهان وجود ندارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت: هنوز مخاطره آمیز بودن دکل‌های مخابراتی و الکترونیکی در جهان به اثبات نرسیده است.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

پشت پرده برگزاری نشست ضد ایرانی آمریکا در لهستان / ۱۰ نکته که نشانه تبدیل ایران به قدرت فرامنطقه ای و جهانی دارد

طبق اعلام وزیر امور خارجه آمریکا قرار است در ماه آینده، این کشور در لهستان نشستی به منظور کنترل قدرت نظامی ایران و بررسی روش ها جدید برای جلوگیری از نفوذ کشورمان در منطقه و جهان با دعوت از سایر کشورها برگزار کند که این نشان از شکست پروژه های چند هزار میلیون دلاری آمریکا و همپیمانان منطقه ایش دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

عدم توزیع عادلانه امکانات حوزه درمان در کشور/کاسبی برخی پزشکان فرصت طلب در سایه کمبود نیروی سلامت!

طبق تبصره ای که در سال ۹۵ در کشور تصویب شد مراکز و بخش های خصوصی قادر به راه اندازی دانشکده های خصوصی در مناطق محروم به منظور رفع نیازهای این مناطق می باشند اما با گذشت دو سال این تبصره به دلیل فشارهای وارده در حال فراموشی است.

توسط محققین توکیو انجام شد؛

شارژ گوشی های هوشمند به وسیله شارژهای بی سیم انعطاف پذیر

محققین دانشگاه توکیو برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی شارژ گوشی های هوشمند شده اند که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند و حتی کاربر می تواند آن را به اندازه دلخواه برش دهد.