خبرگزاری-علم-و-فناوری

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان مطرح کرد

نقش موثر بامبو در رونق گردشگری کشاورزی

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به ضرورت تعیین سطح زیر کشت این گیاه در استان، هر گونه برنامه ریزی برای توسعه در این حوزه را نیازمند آمار و اطلاعات دقیق از تعداد بهره برداران و اراضی تحت پوشش دانست.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

رونمای از پدافند فضایی آمریکا در سال ۲۰۲۳/پنتاگون تحقیقات برای ساخت دومین سلاح لیزری خود را آغاز کرد+ فیلم

آمریکا به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده پروژه جدیدی را برای ساخت سلاح های لیزری فضایی برای مقابله با تهدیدهای موشکی کلید بزند .

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان:

نقش جنگلها در فیلتر کردن گرد و غبار هوا غیرقابل انکار است/جنگل های حرا ۲۱هزار هکتاروسعت دارند

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان با اشاره به نقش مهم جنگل در فیلتر کردن گردوغبار هوا گفت: جنگل های حرا در استان هرمزگان ۲۱هزار هکتار از اراضی جزرو مدی را در برگرفته اند.

نظام رتبه بندی سایمگو اعلام کرد؛

کسب رتبه نخست مهندسی انرژی در منطقه و هفتم جهان توسط محققان ایرانی + جدول

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۷، جمهوری اسلامی ایران بر اساس تولید و تعداد مقالات علمی در رشته مهندسی انرژی موفق به کسب رتبه نخست در منطقه غرب آسیا و جایگاه هفتم در جهان گردیده است.

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

«بیمارستان یاب» اپلیکیشن کاربردی برای سفرهای نوروزی+لینک دانلود

اپلیکیشن «بیمارستان یاب»، برنامه ای کاربردی است که با نصب آن بر روی تلفن همراه خود می توانید به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت به اطلاعات تمام بیمارستان ها و داروخانه های کشور دسترسی داشته باشید.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان

تولید علم نافع در کشور از مهمترین اهداف بسیج علمی است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به فشار تحریم های خارجی بر حوزه های مختلف اقتصادی کشور، لازمه گذر از تحریم ها را اتخاذ مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی دانست.

رئیس مركز توسعه فناوري معاونت علمي رياست جمهوري مطرح کرد ؛

نقش موثر رويداد هاي برنامه نويسي در شكل گيري اكوسيستم استارتاپي كشور

دكتر قادري فر رئیس مركز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت:رويداد هاي برنامه نويسي (هكاتون) نقش موثري در شكل گيري زيست بوم فناوري و اكوسيستم استارتاپي كشور دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در جمع ۸ کشور دارای رادارهای کمک ناوبری/ رادارهای بومی «معین ۴۰» و «ناصر ۴۰» چه ویژگی هایی دارند + فیلم و عکس

در روز های اخیر امیر علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، از دو سامانه راداری و کمک ناوبری معین ۴۰ و نیز سامانه راداری پسیو ناصر ۴۰ رونمایی کرد. فناوری ساخت این رادارها در اختیار کشورهای محدودی در جهان می باشد که ایران نیز با تکیه بر دانش بومی خود به جمع این کشورها پیوست.

شروع افتخارات علمی از یک خانواده کم‌بضاعت/زوج محقق ایرانی: تحریم‌ها و موانع را با تلاش دور زدیم

زوج محقق ایرانی فناوری‌هایی را ارائه دادند که در حوزه درمان و توانبخشی بسیار موثر بوده و معتقدند کارشان را از یک خانواده کم‌بضاعت و بدون حمایت و برای رفع نیازهای مردم آغاز کرده‌اند.