خبرگزاری-علم-و-فناوری

حضوری پررنگ؛

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران، در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی پای کار آمده ایم

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی قرائت دعای توسل با پخش زنده در فضای مجازی، ضد عفونی و گندزدایی معابر و مکان های پرتردد و همچنین توزیع بسته های بهداشتی درب منازل پای کار آمده است.

گفتگوی علم و فناوری بایک تحلیلگر سیاسی؛

جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی دارد/ بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین توسل به حربه بیولوژیک دور از ذهن نیست

بشیر اسماعیلی گفت:اگر از نظر گفتمانی و فکری به این مقوله بنگریم، جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی داشته و اساسا دور از ذهن نمی‌تواند باشد. بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین در یک دهه گذشته و ناکامی در بکارگیری انواع جنگ با ایران دور از ذهن نیست اگر آمریکایی ها در نهایت به حربه بیولوژیک متوسل شده باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند

در راستای پیشگیری؛

اعضای مرکز بسیج علمی شهید احمدی روشن مبارکه با اقدامات ضد کرونایی به میدان آمده و تا شکست کامل کرونا پای کار هستند

نخبگان مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه برای اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا اقدام به طراحی و نصب پوستر پیشگیری از کرونا جهت رعایت اصول بهداشتی در محل عابر بانک های شهرستان مبارکه کردند و البته این اقدامات مقطعی نیست و تا شکست کامل کرونا ادامه خواهد داشت.

محققان چینی گزارش کردند:

افراد مبتلا به گروه خونی A در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیرترند

محققان چینی بر طبق یک مطالعه موردی گزارش کردند که افراد مبتلا به گروه خونی A ممکن است در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیر باشند.

فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح؛

سازماندهی خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا

فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری بر لزوم سازماندهی خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کردند.

توسط شرکت بهیار صنعت سپاهان محقق شد؛

دستیابی به تکنولوژی ساخت دستگاه خط تولید ماسک

اولین دستگاه تولید ماسک در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

"سیاست های کلی سلامت" چیست و شامل چه مواردی می گردد ؟/ اجرای رهنمودهای رهبری چراغی برای عبور از کرونا

"سیاست های کلی سلامت" ، رهنمودهای مقام معظم رهبری است که بر اساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین گردید و در سال ۱۳۹۳ به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد اما متأسفانه تعدادی زیادی از بندهای آن پس از ۵ سال اجرا نگردیده است .

اینترنت کلاس‌های درس دانشگاه‌ها رایگان می‌شود/ مکاتبه ۲ وزارتخانه‌‌ درباره لیست کلاس‌های مورد تایید

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: این وزارتخانه لیستی از همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید خود را که در حال ارائه آموزش مجازی به دانشجویان هستند به وزارت ارتباطات ارسال کرد تا هزینه اینترنت آنها رایگان شود.

ساخت قفل هوشمند که می تواند به جا کلیدی تبدیل شود!

به تازگی نوعی قفل هوشمند ساخته شده است که علاوه بر محافظت از وسایل شما می توان از آن به عنوان جاکلیدی درب منازل استفاده کرد.