خبر-علمی

به همت محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

سوکت پروتزی مشبک برای قطع عضو زیرزانو طراحی و تولید شد

سوکت پروتزی مشبک جدید با استفاده از اسکن و پرینت سه بعدی برای قطع عضو زیرزانو به همت محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با موفقیت طراحی و تولید شد، با اجرای این طرح و تولید این محصول تکنولوژی CAD-CAM در زمینه ساخت اندام مصنوعی، بدون نیاز به شرکت های تجاری بزرگ، در ایران ایجاد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

بازنمایی شکست تمدن غرب و بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی/ موج رسانه ای غرب در خصوص قرار داد ۲۵ ساله ایران و چین یکی از دروغهای بزرگ است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کرونا مبحث جهانی شدن و منطقه گرایی را به هم زد، بر بازنمایی شکست تمدن غرب و بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی در دورانی که غرب در افول است تاکید کرد و گفت: این روزها موج رسانه ای غربیها در خصوص قرار داد ۲۵ ساله ایران و چین یکی از دروغهای بزرگ است.

برای اولین بار؛

اخد گواهینامه اتکس برای فنهای ضد آتش/ نیاز به خرید از خارج نیست

محققان شرکت دانش بنیان رمزینه ساز آسایش به دنبال دستیابی به تکنولوژی تولید انواع فنهای ضد آتش برای اولین بار در کشور موفق به اخذ گواهینامه بین المللی اتکس (Atex=atmospheres explosible) برای این تجهیزات شد، از حالا به بعد به هیچ عنوان نیاز به خرید فن های ضد انفجار از خارج از کشور نیست، صادرات هم شروع می شود.

توسط یک شرکت فناور در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان؛

روانکارهای زیستی فلزکاری با ماندگاری بالا طراحی و تولید شد

روانکارهای زیستی فلزکاری با ماندگاری بالا توسط محققان یک شرکت فناور طراحی و تولید شد. قیمت این دسته از محصولات در بازار جهانی در حدود ۸ دلار به ازای هر لیتر است که در ZR-۱۰۰۱ قیمت آن تقریباً به نصف تقلیل پیدا کرده است.

حجت الاسلام رضایی اصفهانی گفت؛

هرسال باید تفسیرهای تخصصی جدیدی از قرآن نوشته شود/کرونا تمدن غرب را به چالش کشید

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی در یک نشست تخصصی فلسفه بلای کرونا و راهکارها از منظر قرآن را مورد بحث قرار داد و گفت: هرسال باید تفسیرهای تخصصی جدیدی از قرآن نوشته شود، کرونا تمدن غرب را به چالش کشید و برتری تمدن اسلامی را نشان داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:

ویروس کرونا وحشی تر شده/ ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد/ احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا

دکتر بهروزکلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: متاسفانه در این دوره جدید بیماران جوانی سنین ۲۰ ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ سال را تجربه می کنیم با نگاه کلی که به استان دارم ویروس کرونا، ویروس وحشی تری شده است و با فرضیه هایی که بیرون آمده ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد و با توجه به نوع بیماران جوان در دوره جدید احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا وجود دارد.

بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان؛

نامه های سرگشاد حامیان اصلاحات، « فرافکنی و آدرس غلط به افکار عمومی» است

بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه ای ضمن حمایت قاطع از فرماندهی معظم کل قوا، اعلام کرد: نامه های سرگشاده حامیان اصلاحات، صرفا ابزاری برای « فرافکنی و آدرس غلط به افکار عمومی» است.

جهت پیشبرد اهداف سازمان بسیج علمی؛

تعامل سازنده بسیج علمی پژوهشی ناحیه شاهین شهر و میمه در طراحی و تولید قطعات صنعتی

بسیج علمی پژوهشی ناحیه شاهین شهر و میمه جهت پیشبرد اهداف سازمان بسیج علمی در ادامه شناسایی و جذب نخبگان در یک رویکرد حل المسائلی درتعامل با یک گروه صنعتی راهکارهای تبدیل ایده به محصول، به محصول رساندن اختراعات و دستاوردهای نخبگان بویژه در خصوص طراحی و تولید قطعات صنعتی را پیگیری می کند.

محققان دانشگاه آلبرتا گزارش کردند؛

"چشم صورتی" به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید ۱۹ شناسایی شد

محققان دانشگاه آلبرتا، چشمان صورتی (ملتحمه) را به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید۱۹ شناسایی و تاکید کردند این افراد باید آزمایش COVID-۱۹ انجام دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان

معدوم سازی ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه غذایی/ تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در یک نشست خبری با بیان این که از ابتدای سال ۱۳۹۸تا این تاریخ به تشخیص ناظرین ذبح شرعی حدودا ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه مصرف جدا شده است، گفت: تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد .