خبر-فناوری

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا علوم و فناوري سلول های بنيادی اولویت الف علم و فناوری کشور است / پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند

علوم و فناوري سلول های بنيادی در كنار فناوری نانو و هسته ای اولویت الف علم و فناوري كشور مي آيد، اما بودجه تخصیصی به این حوزه کفاف آن را نمی کند، و اولین اثر آن این است که پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند. تعداد بیمار نیازمند کشور سالانه ۲۴۰۰تا ۳۰۰۰ است.

پیام سازمان جهانی بامبو به مناسبت “پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو” صادر شد

تقدیر سازمان جهانی بامبو از یک پژوهشگر گیلانی

سازمان جهانی بامبو در پیامی به “پنجمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در ایران” از دکتر ابراهیم آذرپور مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان، قدردانی کرد.

یک پژوهشگر و مدرس جامعه شناسی

تضعیف پیوند بین فرد و جامعه عامل بروز ناهنجاری های اجتماعی است

یک پژوهشگر و مدرس جامعه شناسی بر اجرای بازدارندگی اجتماعی از طریق امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان تاکید کرد.

مدیر گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

ایران در غربالگری شنوایی شناسی نوزادان جایگاه خوبی در دنیا دارد

مدیر گروه شنوایی شناسی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تصریح این که ایران در غربالگری شنوایی شناسی نوزادان جایگاه بسیار خوبی در دنیا دارد، گفت: می توان چنین چشم اندازی برای غربالگری شنوایی سالمندان نیز داشت.

یک متخصص گیاهپزشکی مطرح کرد

گیاهان گنجینه ژنهای مقاومت به آفات

یک متخصص گیاهپزشکی با اشاره به سازگار شدن گیاهان با انواع تنش ها در طول روند تکاملی خود، بر لزوم شناسایی دقیق ژنوم آنها تاکید کرد.

ادامه حیات کشاورزی وابسته به آب شور است

با توجه به کمبود منابع آب شیرین در کشورمان و رشد روز افزون جمعیت، لزوم توجه هرچه بیشتر به ظرفیت منابع آب های شور در توسعه ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سنگ اندازی مسئولان در سال رونق تولید؛

سرمایه تولید انبوه نداشتم مجوز دانش بنیانی را لغو کردند/ در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشها چیست؟

بریکت سوختی یا ذغال با انرژی بالا یکی از این دستاوردهایی است که ارزش حرارتی هر کیلوگرم آن برابر ۹ متر مکعب گاز است، این محصول سال ۱۳۹۵ دانش بنیانی نوپا نوع یک را کسب کرد، اما در ارزیابی مجدد سال ۱۳۹۸ به دلیل عدم توانایی محقق در تامین سرمایه برای تولید انبوه و این که چند تحقیق دانشجویی وجود دارد، دانش بنیانی محصول لغو شده است،در واقع در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشهای زیادی وجود دارد.

یک فوق تخصص روانکاوی

تقویت ارتباطات درون خانواده ای عامل رفع پرخاشگری در نوجوانان است

یک فوق تخصص روانکاوی با اشاره به افزایش بروز پرخاشگری در نوجوانان بر لزوم ریشه یابی علل مختلف آن در دوران کودکی افراد تاکید کرد.

توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

«کارگروه انتقال، درمان و آموزش خودامدادی» منصوب گردید

امروز بر اساس احکام جداگانه ای از سوی خانم دکتر طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعضای «کارگروه انتقال، درمان و آموزش خودامدادی» منصوب گردید:

در کمتر از یکسال؛

فعالیتهای چشم گیر مرکز بسیج علمی مبارکه و گامهای موثر آن

مرکزبسیج علمی برادران خاتم الانبیای شهرستان مبارکه که مهرماه ۱۳۹۷ راه اندازی شد در مسیر تحقق اهداف سازمان، فعالیتهای چشم گیری داشته، بطوری که در معرفی گامهای موثرآن می توان به شناسایی بیش از ۲۰۰ نخبه، برقراری ارتباط با صنعت و دانشگاه، برگزاری دوهمایش علمی- فناوری اشاره کرد و علاوه بر این اقداماتی هم برای راه انداز خانه نخبگان و مرکز رشد در شهرستان مبارکه انجام داده است.