خبر-فناوری

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خبرداد،

۱۲۰۰ فناوری و خدمت فناورانه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تجاری سازی و ۷۶ فناوری در عرصه صنعت و تولید وارد شده است

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تصریح این که شهرک علمی تحقیقاتی بیش از ۱۵۰۰ طرح را تحت حمایت قرار داده، از تجاری سازی ۱۲۰۰ فناوری و خدمت فناورانه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و صادرات به ۱۸ کشور خبر داد و افزود: ۷۶ فناوری هم در عرصه صنعت و تولید وارد شده است.

گام بلند سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

استاندارد مکاترونیک کشور متحول می شود/می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم

عضو تیم تحول در استاندارد مکاترونیک، خبرداد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از یک و نیم سال پیش کار مشترکی را با سازمان فنی حرفه ای آلمان و دانشگاه لایپزیک آلمان شروع کرده و هدف آن است که استاندارد مکاترونیک را متحول کنیم و با توجه به پتانسیلهایی که داریم می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم.

با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

پوتین ضد مین، ضد ترکش و ضد حریق طراحی و ساخته شد

محققان اصفهانی پوتین ضد مین، ضد ترکش و ضد حریق را با روش و موادی منحصر بفرد و با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان و طراحی و ساختند.

در مراسم امضای تفاهم نامه شهر دوستدار سالمند عنوان شد؛

سالمندان، کارگزار توسعه پایدار هستند/ وضعیت نگران کننده اصفهان در رشد جمعیت سالمندی

تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند بین شهرداری اصفهان، شورای ملی سالمندان کشور وابسته به سازمان بهزیستی کشور با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و اداره کل بهزیستی استان اصفهان امضا شد. سالمندان، کارگزار توسعه پایدار هستند، و در کل کشور وضعیت نگران کننده اصفهان در رشد جمعیت سالمندی را داریم.

رهبر معظم انقلاب از توانمندی های شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، رهبر معظم انقلاب از توانمندی های شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان در حوزه های ساخت شتابدهنده خطی پزشکی و ساخت دستگاه های بازرسی و کمک بازرسی بازدید کرد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت؛

روند رشد سالمندی سه برابر رشد جمعیت کشور است

معاون توانبخشی بهزیستی کشور و مدیر پروژه همکاری با صندوق سازمان ملل متحد در مراسم امضای تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند در اصفهان، گفت: روند رشد سالمندی سه برابر رشد جمعیت کشور است.

نماینده جمعیت سازمان ملل متحد گفت؛

درهای اصفهان به روی همه سالمندان جهان باز می شود

نماینده جمعیت سازمان ملل متحد در مراسم امضای تفاهم ‌نامه سه جانبه طراحی و ایجاد شهر دوستدار سالمند بین شهرداری اصفهان، شورای ملی سالمندان کشور وابسته به سازمان بهزیستی کشور با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و اداره کل بهزیستی استان اصفهان، اظهار داشت: اگر اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند شناخته شود، به طور قطع درهای آن به روی همه سالمندان جهان باز می شود.

جای نگرانی نیست آموزش و پرورش کلا مغفول مانده است؛

۴ هزار نفر هر سال از آموزش و پرورش استان اصفهان خارج می شوند/ امسال این استان ۱۳ هزار نفر کمبود نیرو داشت

غلام حسن سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: میانگین سن در آموزش و پروش استان اصفهان به ۲۱ سال رسیده و در این استان تا سال ۱۴۰۱ هر سال ۴ هزار نفر از آموزش و پرورش خارج می شوند و امسال هم آموزش و پرورش استان اصفهان نزدیک ۱۳ هزار نفر کسری نیرو داشته است و شاید از سال ۱۴۰۴ به بعد وضعیتمان بهتر شود.

دانشمندان دانشگاه آریزونا خبردادند؛

اجزای واکسن سرطان برای انواع تومورها با قابلیت درمان همگانی کشف شد

دانشمندان دانشگاه ایالتی آریزونا پس از یک دهه تحقیق کشف كردند كه اشتباهات انجام شده در سلول های سرطانی می تواند منبعی برای ایجاد واكسن سرطان باشد، در واقع آنها اجزای واکسن سرطان را برای انواع سرطان ها و درمان همگانی این بیماری کشف کردند.

با حمایت سازمان بسیج علمی اصفهان؛

لباس حمل مصدوم با قابلیت کاهش آسیب و کنترل علائم حیاتی طراحی و ساخته شد

محققان در راستای کاهش آسیبها و تلفاتی که به دلیل حمل غیر ایمن مصدومان رخ می دهد، لباس حمل مصدوم که علاوه بر کاهش آسیب از قابلیتهای خاص دیگری بویژه در کنترل علائم حیاتی مصدوم برخوردار است و نمونه داخلی یا خارجی هم ندارد با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان طراحی و ساختند.