خبر-فناوری

علم و فناوری بررسی می کند:

سه چهارم فارغ التحصیلان دکتری مازاد بر نیاز کشور هستند

تغییر نگاه دانشجویان به دوره دکتری، از مسیر دستیابی به اشتغال دولتی و پشت میز نشینی به بستری جهت کسب مهارت، شکوفایی خلاقیت و خودکارآفرینی قادر به کاهش توقعات آنان و افزایش اشتغال مبتنی بر کارآفرینی و تولید در کشور خواهد شد.

یک روانشناس بالینی

تنها گذاشتن فرزندان در خانه مصداق بارز کودک آزاری است

یک روانشناس بالینی با تاکید بر لزوم عدم تنها ماندن کودکان در خانه، خواستار اختصاص وقت بیشتری از سوی والدین برای گذراندن با فرزندان شد.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گزارش کرد؛

آمار عملکردی و نقش بسیار پررنگ شهرک و واحدهای فناور مستقر طی یک سال اخیر

امروز و بمناسبت هفته دولت رونمایی از سه محصول دانش بنیان دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی شرکت بهیار صنعت سپاهان،سيستم پردازش گندله‌های فولاد شرکت دیده رایان صنعتی اصفهان و لیزرهای حکاکی و پزشکی و بهره برداری از چهار طرح عمرانی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با حضور استاندار و فرماندا انجام شد. همچنین در این مراسم ارائه آمار عملکردی شهرک و واحدهای فناور مستقر طی یک سال اخیر توسط رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان حاکی ازنقش بسیار پررنگ این شهرک در حوزه های مختلف است.

در نشست مواجهه نیازهای فناورانه محقق شد؛

۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور در رفع هجده نیاز فناوری شهرداری اصفهان درگیر می شوند

نشست مواجهه نیازهای فناوری شهرداری اصفهان و ارائه توانمندی شرکتهای دانش بنیان با همت مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین و معاونت عمران شهرداری اصفهان با همکاری فن بازار منطقه ای استان اصفهان و شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان در محل سالن اجلاس سران برگزار شد. در این رویداد ۱۸ نیاز فناوری شهرداری اصفهان ارائه و ۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور استان با ارائه توانمندیها آمادگی خود را برای رفع نیازهای این سازمان اعلام کردند.

در گفت و گو با یک کارشناس سواد رسانه ای عنوان شد

لزوم برخورداری توأم فرزندان از سواد و تربیت رسانه ای

یک کارشناس سواد رسانه ای با اشاره به لزوم دغدغه مندی والدین از چگونگی رفتار فرزندانشان در فضای مجازی، خواستار تربیت رسانه ای در خانواده ها شد.

علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

یک کارشناس فضای مجازی مطرح کرد

کاهش آسیب های فضای مجازی به کمک خود مراقبتی و خود کنترلی

یک کارشناس فضای مجازی با اشاره به توسعه وسیع کاربرد اینترنت در سراسر جهان نسبت به شیوع اعتیاد اینترنتی هشدار داد.

در پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی؛

بیش از ۷۰ درصد مدارس متوسطه اول بازارچه های کسب و کار را تجربه کردند/ ادبیات فارسی از مهمترین و ضروری ترین حوزه ها است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بر ارزشمند بودن همه حوزه های پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی اشاره کرد و با تاکید بر این که ادبیات فارسی از مهمترین و ضروری ترین حوزه ها است،گفت: بیش از ۷۰ درصد مدارس متوسطه اول بازارچه های کسب و کار را در سطح مدارس تجربه کردند،

نخستین مجموعه تحقیقاتی و آموزشی کیوی فروت ایران در دانشگاه گیلان راه اندازی شد

در حال حاضر بیش از هزار ژنوتیپ از انواع مختلف میوه کیوی با رنگ گوشت مختلف در مجموعه تحقیقاتی و آموزشی کیوی فروت ایران مورد کشت قرار گرفته است.

گره خوردن منافع ملی با امنیت غذایی؛

ضرورت ادغام مدیریت بخش کشاورزی با اصول پدافند غیرعامل/وضعیت نامطلوب امنیت غذایی در نواحی روستایی کشور

کشت همزمان برنج و ماهی در شالیزار علاوه بر منافع فراوانی که برای زیست بوم مزرعه برنج به همراه دارد، با افزایش سطح تولید آبزیان در کشور سهم بالایی از نیاز جامعه به این منبع غنی پروتئینی را برطرف می سازد.