خبر-فناوری

یک پژوهشگر علوم سیاسی

افزایش تولید و کاهش واردات، عامل تقویت ارزش پول ملی است

یک پژوهشگر علوم سیاسی با اشاره به نقش چشمگیر دولت در رفع موانع تولید، خواستار توجه بیشتر مسئولین به مزیت های ویژه اقتصادی کشور شد.

سالانه بیش از ۱ میلیون تن برنج وارد کشور می شود

شالیکاران گیلانی قربانی واردات بی رویه

برخورداری از سطح زیرکشت قابل توجه و نیز جایگاه ویژه برنج در سبد غذایی خانوارهای ایرانی، آن را به یکی از مهمترین محصولات راهبردی کشاورزی در کشورمان تبدیل کرده است.

مدیر مرکز آموزش آناتومی بالینی و مدرس ارشد، دانشگاه لنکستر؛

افراد با استخوان فابلا در طی یک دوره صد ساله ۳/۵ برابر شد

اخیرا دانشمندان بریتانیایی گزارش کردند که یک استخوان که بنظر می رسید در طی تکامل از بین رفته در حال بازگشت است.این استخوان کوچکی است که به نام فابلا شناخته ودر پشت زانو یافت می شود. دانشمندان کشف کردند که افراد دارای این استخوان در سال ۲۰۰۰ نسبت به سال ۱۹۰۰تقریبا سه و نیم برابر شده اند.

توسط شهرداری و شورای شهر لاهیجان صورت گرفت

رونمایی از دَفتَرَکی تحت عنوان کتاب

چاپ کتاب بدون اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جرم محسوب شده و لازم است کلیه کتاب ها برای چاپ و انتشار در کشورمان، مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند.

یک پژوهشگر کشاورزی عنوان کرد

امکان توسعه بیشتر کشت کلزا در شالیزارهای شمال کشور

یک پژوهشگر کشاورزی با اشاره به اهمیت توسعه کلزا در کاهش واردات دانه های روغنی، امکان کشت در شرایط متفاوت اقلیمی را از مهمترین مزایای این گیاه ذکر کرد.

استادیار گروه مهندسی پزشکی بیومکاترنیک کلینیکی دانشگاه اصفهان خبر داد؛

رقبای آمریکایی و اروپایی برای خرید اختراع ایرانی تلاش می کنند/دستیابی به تکنولوژی ساخت زانوی مصنوعی

پنجه های کربنی و زانوی مصنوعی، دستاوردی مورد نیاز برای کشور که محققان شرکت دانش بنیان چکاد طب آدرین مستقر در مرکز رشد دانشگاه اصفهان با طراحی و ساخت آن رقبای غیر اروپایی آن را از میدان به در کرده و برای حذف رقبای امریکایی و اروپایی هم منتظرند بازار داخل باورشان کند، البته اختراع پنجه کربنی و زانوی مصنوعی چشمان تیز بین شرکتهای معتبر خارجی را به خود جلب کرده و تلاش دارند اختراع را خریداری کنند.

در رقابت با ۳۸ تیم از دانشگاه های سراسر کشور صورت گرفت

ثبت رکوردی جدید در مسابقات ملی دیوار خاک مسلح توسط دانشجویان دانشگاه گیلان

تیم‌ های ژئوگیل و ژئوگیل۲ از گروه مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان در پنجمین دوره از مسابقات ملی دیوار خاک مسلح، موفق به کسب مقام های اول و دوم شدند.

عضو کارگروه کار آفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان

مردم مهمترین رکن رونق تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور هستند

عضو کارگروه کار آفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان رونق تولید ملی را عامل افزایش رتبه اقتصادی ایران در سطح جهان دانست.

توسط محققان یک شرکت دانش بنیان؛

اولین و جامع ترین سامانه ارزیابی ایمنی بیمار (سان سا) طراحی و عملیاتی شد

اولین و جامع ترین سامانه ارزیابی ایمنی بیمار (سان سا)، توسط محققان شرکت مهندسی دانش بنیان سان طب طراحی شد، این سامانه که مراحل نهایی ثبت اختراع داخلی و بین المللی خود را طی می کند در بیش از ۵۰ بیمارستان به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود تا پایان امسال حداقل ۲۰۰ بیمارستان، سامانه سان سا را برای ارزیابی ایمنی بیمار مورد استفاده قرار دهند.

به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان گیلان

کتاب “ گیاهان در آینه احادیث و روایات” منتشر شد

کتاب “ گیاهان در آینه احادیث و روایات” به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان گیلان و با هدف گردآوری و ارائه احادیث و روایاتی که بیانگر نقش گیاهان در کلام اهل بیت (ع) هستند، منتشر شد.