خبر-فناوری

یک پژوهشگر حوزه کشاورزی مطرح کرد

شمشیر دولبه فناوری نانو در تولید کودهای شیمیایی

یک پژوهشگر حوزه کشاورزی با اشاره به روند رو به رشد مصرف کودهای نانو در کشورمان بر لزوم کاربرد منطقی آنها تاکید کرد.

مسئول خانه نخبگان بسیج استان گیلان

رونق تولید ملی زیرساخت جامعه سازی اسلامی است

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان با اشاره به تاثیر مستقیم افزایش رونق تولید بر بهبود وضعیت ارزش پول ملی، بر لزوم مشارکت دولت و ملت در جهت تحقق این هدف تاکید کرد.

بیش از ۹۰ درصد روغن مورد نیاز کشور از خارج تامین می شود

لزوم جایگزینی روغن های تک سلولی با انواع گیاهی و حیوانی

مصرف روغن های تک سلولی منجر به کاهش شیوع بیماری های قلبی عروقی، چاقی، دیابت، سرطان و آرترواسکلروزیس شده، محرک تشکیل استخوان بوده و کلسترول خون را کاهش می دهد.

صبح امروز صورت گرفت:

رونمایی از هواپیمای فوق سبک ساخت مرکز تحقیقات هوافضای شهید تهرانی مقدم

صبح امروز از هواپیمای فوق سبک سیمرغ ۲ که هزینه ساخت آن کمتر از ۳۰ درصد نمونه های مشابه موجود است، در گیلان رونمایی شد.

مدیر برند محصولات آرایش ماردینی خبر داد:

تکنولوژی دیجیتال ساینیج یونیتک در یک برند جهانی رونمایی شد

برندماردینی شرکت ایرانی تحت لیسانس فرانسه در زمینه تولید محصولات آرایشی به منظور رقابتی سالم با برندهای جهانی تمرکز خاصی بر روشهای نوین و تکنولوژیهای هایتک داشته، بر این اساس برند ماردینی ایده و طرح استند خود را از طریق شرکت دانش بنیان یونیتک اصفهان دنبال کرده است، این محصول در نمایشگاه بین المللی Beauty&Clean تهران رونمایی گردید، تا الان۱۰۰۰ استند با تکنولوژی یونیتک برای برند ماردینی در داخل و خارج از کشور سفارش شده است.

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت؛

تهسیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق پژوهش و فناوری واگذار شد/ شرکتهای غیر دانش بنیان هم تسهیلات می گیرند

محمد صادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار داشت: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق پژوهش و فناوری واگذار شد، همچنین صندوق پژوهش و فناوری به شرکتهای دانش بنیان و غیر دانش بنیان هر دو تسهیلات می دهد.

حدود ۲۲۰ هزار هکتار صنوبرکاري در ایران وجود دارد

صنوبر، فرشته نجات جنگل های گیلان از خطر نابودی

ویژگی های منحصر به فرد صنوبر از قبیل رشد سریع و تکثیر آسان این گونه درختی را به گونه اصلی در زراعت چوب کشورمان تبدیل کرده است.

در افتتاحیه نمایشگاه نگاری گری و تذهیب مطرح شد؛

درآمد ۶۶ میلیارد یورویی آلمان از اقتصاد فرهنگی/ آموزشگاهها محلی برای محفلی کردن خلاقیت هنری

محمد عیدی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، در افتتاحیه نمایشگاه نگاری گری و تذهیب جوانان هنرمند اصفهانی، که با حضور اساتید و هنرمندان بزرگ اصفهانی از جمله پرفسور احمدعلی فروغی ابری، استاد حسین یقینی، استاد علی خوشنویس زاده برپا شد، به شاخص جهان شهری اصفهان و زمینه گفتگویی آن و محفلی بودن خلاقیت هنری اشاره کرد و اظهار داشت: هنرمند می تواند خودش را اداره کند یک کشور هم اداره کند، کشور آلمان در سال گذشته ۶۶ میلیارد یورو از اقتصاد فرهنگی درآمد داشته است.

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره سراسری ارتوز و پروتز ایران، گفت:

بخش علمی کنگره استقبال بی نظیری داشت/ تولید کننده گان داخل و شرکتهای دانش بنیان حضوری پر رنگ تر داشتند

دکتر حسین آسیایی مهر، گفت: ویژگی منحصر بفرد دومین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره سراسری ارتوز و پروتز ایران، افزایش دو برابری ثبت نام کننده گان از طریق نظام آموزش مداوم شامل فارغ التحصلان رشته ارتوز پروتز و دیگر رشته های توانبخشی است، همچنین در بخش نمایشگاهی این کنگره، تولید کننده گان داخل و شرکتهای دانش بنیان حضوری پر رنگ تر و موفق تر داشتند.

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان تاکید کرد

لزوم رویکرد ملی نخبگان برای تحقق رونق تولید در کشور

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان با اشاره به ضرورت اتخاذ مدیریت جهادی در عرصه کارآفرینی، خواستار همدلی و همزبانی مردم و مسئولین در جهت تحقق رونق بخشی به تولید ملی شد.