خبر-فناوری

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان عنوان کرد

بامبو، درختی با خصوصیات منحصر به فرد

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به اهمیت اقتصادی بامبو، ویژگی های آن را متمایز از سایر درختان دانست.

رییس انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران گفت؛

اخلاق حرفه ای معضل اصلی در جامعه پزشکی است

بهنام حاج آقایی رییس انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره سراسری ارتوز پروتز ایران، اظهار داشت: معضل امروز جامعه در این رشته و دیگرتخصص های دانشگاهی بخصوص پزشکی نه کمبود دانش است نه کمبود دانشمند بلکه معضل اصلی ما اخلاق حرفه ای چه نسبت به بیمار و چه نسبت به یکدیگر است.

یک پژوهشگر گیاهان دارویی مطرح کرد

ترمیم عصب با آقطی

یک پژوهشگر گیاهان دارویی بر لزوم توجه به منابع عظیم و قابل دسترس گیاه آقطی در شمال ایران به منظور توسعه محصولات دارویی دانش بنیان و نوآورانه تاکید کرد.

یک کارشناس جنگل داری مطرح کرد

تخریب جنگل های هیرکانی عامل تغییر اقلیم و بروز سیل در نواحی شمال کشور

یک کارشناس جنگل داری با اشاره به نقش تنوع زیستی در بقای اکوسیستم ها، خواستار حفظ و احیای گونه های گیاهی بومی جنگل های هیرکانی شد.

مدیر ضدعفونی کننده های شرکت رویان دارو معتقد است؛

طی ۲۵ سال آینده به صنعت مولکول سازی خواهیم رسید

محمد حسامی مدیر بخش ضدعفونی کننده های شرکت داروسازی رویان دارو، با بیان این که در زمینه محصولات دارویی دام، طیور، آبزیان و با یک تلاش ۲۰ تا ۲۵ ساله کشور از نظر Finish Product پیشرفت خیلی بزرگی کرده است، اما ماده موثره مورد نیاز همه شرکتهای وارداتی است، معتقد است ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به صنعت ملکول سازی خواهیم رسید.

مشاور حفاظت فنی مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار معتقد است؛

عدم مداخله روانشناختی مردم را نسبت به هشدارها بی توجه می کند/ لاقیدشدن بر تشدید بحران موثر است

مهدی مهرابی مشاور حفاظت فنی مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار با بیان این که آگاهی و رعایت نکات ایمنی قبل از وقوع سیل، حین وقوع سیل، و اقدامات لازم بعد از وقوع سیل و توجه به هشدارها بسیار حائز اهمیت است، معتقد است عدم مداخله روانشناختی مردم را نسبت به هشدارها بی توجه می کند، همچنین عدم مسئولیت پذیری و لاقیدشدن از علل اصلی تشدید بحرانهایی مثل سیل در کشور است.

سایه سیاهچاله؛

ثبت اولین تصویر سیاهچاله و تأیید دیگری بر نظریات آلبرت اینشتین

سایه سیاهچاله؛ ثبت اولین تصویر سیاهچاله و تأیید دیگری بر نظریات آلبرت اینشتین است، این کشف اثبات نظريه وجود سياهچاله ها پس از حدود يک قرن، بواسطه پيشرفت تکنولوژيک بسیار خيره کننده است، که با همکاری تعداد زیادی از کشورهای آمریکا، اروپا و آسیایی حاصل شده است، پژوهشگران ایرانی نیز امید راه‌اندازی رصدخانه ملی در آینده نزدیک را داشته، و معتقدند داشتن تلسکوپ بزرگ برای شانس حضور در اين پروژه ها بسیار کمک کننده است.

توسط مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری اصفهان؛

نمایشگاه نگارگری و تذهیب هنرمندان جوان اصفهانی برپا می شود

نمایشگاه نگارگری و تذهیب هنرمندان جوان اصفهانی، سوم تا ششم اردیبهشت ماه توسط مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری اصفهان برپا می شود.

ده علت اهمیت مصرف حبوبات در رژیم غذایی

حبوبات نقشی اساسی در دستیابی بشر به امنیت غذایی پایدار، کاهش سوء تغذیه و ایجاد جهانی عاری از گرسنگی دارند.

توسط محققان شرکت فرنام رهاورد آسیا؛

منعقدکننده ­های حاوی ذرات حذف بوی فاضلاب طراحی و تولید شد

منعقدکننده های کدورت همراه با کاتالیزورهای حذف بوی فاضلاب با الگوگیری از روش ساخت پلی الکترولیت ها، توسط محققان شرکت دانش بنیان فرنام رهاورد آسیا طراحی و تولید شد، این دستاورد که نمونه داخلی ندارد علاوه برداشتن قابلیت عملکرد دوگانه، فرایند تصفیه فاضلاب انسانی در کنار مجتمع ها را نیز برای اولین بار در کشور امکان پذیر نموده است.