خبر-فناوری

توسط تنها رقیب شرکت های معتبر در حوزه دیجیتال ساینیج؛

ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار

شرکت یونیتک تنها رقیب شرکت های معتبری چون مایکروسافت، ال جی، پاناسونیک، Navori، NoviSign، ScreenCloud، digitalsignage محسوب می شود، این بار محققان این شرکت توانستند ساینیج یونیتک ابزاری برای پایداری کسب و کار - رونق تولید، را طراحی و ارائه کنند.

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان

روحیه بسیجی و مدیریت جهادی راهگشای حرکت دولت در مسیر رونق تولید ملی و امنیت اقتصادی خواهد بود

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور، خواستار بکارگیری ایده های نخبگان در برطرف سازی مشکلات دستگاه های دولتی شد.

شش عادت غذایی که دانستن آنها برای سلامتی ما مفید خواهد بود

رژیم غذایی سالم عاملی اساسی در کاهش ابتلا به بسیاری از بیماری های رایج غیرواگیردار در سطح جوامع بشری بوده که رعایت آن منجر به ارتقای سطح کیفی زندگی افراد می شود.

بر طبق بررسی محققان مراکز معتبر امریکا؛

هجده درصد تشخیص اشتباه برای بیماران مبتلا به MS گزارش شد

یک مطالعه اخیر که توسط مراکز معتبر امریکا انجام شده است، نشان می دهد که نزدیک به ۱۸ درصد از بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) قبل از مراجعه به دو مرکز اصلی پزشکی لس آنجلس برای درمان، بیماری آنها با بیماری خودایمنی اشتباه گرفته شده است.

عضو پژوهشکده گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

لزوم بهره برداری از قابلیت بالای گیاهان بومی استان گیلان برای گیاه پالایی

عضو پژوهشکده گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به شدت آلودگی خاک های این استان بر لزوم توسعه طرح های پژوهشی جهت استفاده از ظرفیت گیاهان بومی در رفع آلودگی خاک ها تاکید کرد.

پژوهشگر ارشد BioScentDx گزارش کرد؛

سگها نمونه های خون افراد مبتلا به سرطان را با دقت ۹۷٪ شناسایی کردند

محققان BioScentDx، برطبق یک مطالعه جدید نشان دادند که سگ ها با استفاده از حس بویایی پیشرفته ای که دارند می توانند نمونه های خون افراد مبتلا به سرطان را با دقت تقریبا ۹۷٪ شناسایی می کنند.

همسو با بزرگترین و موفق ترین شرکت های خودرو سازی دنیا؛

اندازه گیری هوشمند وزن بار خودروهای سنگین توسط نخبگان ایرانی محقق شد

حرکت محققین و نخبگان جوان ایرانی بر لبه تکنولوژی و همسو با بزرگترین و موفق ترین شرکت های خودرو سازی دنیا این بار با طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری وزن بار تمام خودروهای باری و با در نظر گرفتن اصول فنی و علمی پارمتراهایی خاص محقق شده است، با نصب این دستگاه مشکل بغرنج اندازه گیری وزن بار با مراجعه به باسکول که رانندگان سالهاست با آن مواجهه هستند مرتفع می شود.

توسط پزشکان بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز؛

اولین پیوند کلیه HIV به HIV با کمک دهنده زنده انجام شد

اولین پیوند کلیه از یک اهدا کننده زنده HIV مثبت به یکی دیگر از افراد مبتلا به HIV، روز دوشنبه توسط پزشکان بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز با موفقیت انجام شد.

در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد؛

پیوند ایمن قلب و ریه هپاتیت C به افراد غیر آلوده محقق شد

یک آزمایش اخیر نشان داده است که قلب و ریه ها از اهداکنندگان آلوده به هپاتیت C و بواسطه ظهور یک رژیم جدید ضد ویروسی می تواند به طور ایمن، بدون اینکه گیرندگان آلوده به این ویروس شوند، پیوند داده شود.

تاخیر چند ماه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در تعیین سرنوشت مرکز رشد واحدهای فناور

با وجود گذشت بیش از ۹ ماه از آخرین نشست مشترک روسای پارک علم و فناوری استان گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در خصوص تاسیس مرکز رشد واحدهای فناور در این شهرستان، تاکنون هیچ گونه اقدام قابل توجهی از سوی دانشگاه مذکور در این حوزه صورت نگرفته است.