خبر-فناوری

بعنوان یک اقدام احتیاطی؛

فرانسه و کانادا ممنوعیت استفاده از ایمپلنت های سینه را اعلام کردند

فرانسه روز پنج شنبه اولین کشوری بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد، همچنین کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش آن را در این کشور متوقف کند.این ممنوعیت نوع خاصی از ایمپلنت با سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را شامل می شود.

Lancet منتشر کرد؛

رژیم غذایی ضعیف منجر به ۱۱ میلیون مرگ و میر در سال ۲۰۱۷ شد

مطالعات جهانی،روند مصرف ۱۵ فاکتور رژیمی از سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ را در ۱۹۵ کشور ردیابی و نتایج آن را در Lancet منتشرکرد، نتایج این مطالعات حاکی از این است که یک مرگ از پنج مرگ در سطح جهان معادل ۱۱ میلیون مرگ و میر (۲۰۱۷) ناشی از رژیم غذایی نامناسب است.

دبیر کمیته اجرایی ستاد خدمات سفر هواشناسی استان اصفهان خبر داد؛

خدمات امنیت و سلامت گردشگران بر پایه فناوری های پیشرفته ارائه می شود

اداره کل هواشناسی استان اصفهان بعنوان اولین استان در کشور خدمات امنیت و سلامت گردشگران و مسافران را منطبق با پیشرفتهای جهانی و بر پایه علوم و فناوریهای نوین ارائه می دهد. این اداره کل از اول فروردین ماه امسال، بولتن روزانه توصیه گردشگری را بر وب سایت خود و در روی شبکه سروش و اینستاگرام و دیگر کانال های اطلاع رسانی این اداره کل بارگذاری کرده است، این بولتن علاوه بر پیش بینی شرایط جوی، کیفیت هوای شهری و توصیه های لازم در زمان های خاص و شاخص های فیزیولوژیک را اطلاع رسانی می کند.

توسط محققان اصفهانی؛

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی طراحی و ساخته شد

دستگاه جدول زنی پیوسته با اندیشه ورود به بازارهای خارجی و با تکیه برتوانمندی فنی و پشتوانه علمی، برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت فنی مهندسی آرینا صنعت در اصفهان طراحی و ساخته شد. این دستگاه با بهره وری و ایمنی به شدت بالاتر نسبت به نمونه های اروپایی و آلمانی در خارج از کشور به بهره برداری رسیده است.

بانک دویچه گزارش کرد؛

جهان پیرتر می شود/جمعیت بالای ۶۵ سال جهان بیشتر از جمعیت زیر ۵ سال شده است

بانک دویچه گزارش کرد برای اولین بار در تاریخ، تعداد افراد در سن ۶۵ سالگی یا پیرتر نسبت به تعداد افراد کمتر از ۵ سال بیشتر شده است. این معکوس کردن روند نتیجه کاهش نرخ باروری در سراسر جهان است.

ایران در معرض تهدید آفت گیاهی خطرناک

آسیا برای نبرد با کرم برگ خوار آماده می شود

کرم برگ خوار پائیزه آفتی با سرعت پراکنش بالا بوده که پس از ایجاد خساراتی چشمگیر در قاره های آمریکا و آفریقا، به آسیا پای نهاده است.

تامین۴۰ درصد از انرژی تجدیدپذیر جهان توسط جنگل ها

جنگل ها نقش هایی حیاتی در زندگی بشر ایفا می کنند که هنوز بسیاری از آنها به شکل اسراری کشف نشده از چشمان تیز بین دانشمندان پنهان باقی مانده است.

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان مطرح کرد

نقش موثر بامبو در رونق گردشگری کشاورزی

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به ضرورت تعیین سطح زیر کشت این گیاه در استان، هر گونه برنامه ریزی برای توسعه در این حوزه را نیازمند آمار و اطلاعات دقیق از تعداد بهره برداران و اراضی تحت پوشش دانست.

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد؛

بیماری مزمن لثه خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد، بر طبق یک مطالعه بر روی جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر،خطر ابتلا به زوال عقل در افراد مبتلا به بیماری مزمن لثه۶ درصد افزایش می یابد.