خلاقیت

کارشناس مسائل اجتماعی شهرستان لامرد مطرح کرد:

استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی خلاقیت افراد را نابود می کند

کارگاه آموزش پیشگیری از انحرافات فضای مجازی و رفتارهای پرخطر ویژه دانش آموزان هنرستان دخترانه حضرت زهرا و ام کلثوم (س) به مناسبت هفته بهداشت روان برگزار گردید.

به همت بسیج دانشجویی دانشگاهها شهرستان گلپایگان؛

نخستین همایش خلاقیت و کارآفرینی با محوریت هسته های علمی مسئله محور برگزار می شود

نخستین همایش خلاقیت وکارآفرینی با محوریت هسته های علمی مسئله محور و در راستای تحقق رویکرد و رسالت معاونت جدید التاسیس پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی اصفهان، به همت بسیج دانشجویی دانشگاهها شهرستان گلپایگان، یکشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان برگزار می شود.

گوش دادن به موسیقی در محل کار «خلاقیت و کارایی» را افزایش می‌دهد

بسیاری از شواهد تجربی و اتفاقی نشان داده‌اند که موسیقی نه تنها بر بهبود کارایی تاثیر موثر دارد، بلکه احساس شادی را در حین کار نیز تقویت می‌‌کند. این مطالعه اخیر نیز از این ایده حمایت می‌کند.

شرکت شتابدهی نوآوری جهت مستقر در پردیس شرکت‌های دانش بنیان با همکاری مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌کند؛

اولین طرح جامع استعدادیابی راه‌اندازی کسب و کار با هدف کارآفرینی و خلق ثروت در خراسان جنوبی

کارگاه کارآفرینی و راه‌اندازی کسب ‌وکار جدید، استراتژی‌های تبدیل ایده به محصول (اختراع، طرح صنعتی، کسب و کار) از محورهای این رویداد است.

توسط محققان اصفهانی؛

برچسبهای برش خورده سه بعدی شیشه دودی اتومبیل طراحی و تولید شد

برچسبهای برش خورده سه بعدی شیشه دودی اتومبیل، دستاوردی با صرفه اقتصادی بسیار بالا با قابلیت نصب عمومی، توسط محققان اصفهانی طراحی و تولید شد، برچسب دودی مصرف بالایی در کشور دارد و بیش از ۳۰ شرکت هم بعنوان وارد کننده برندهای مختلف فیلم برچسب دودی فعالیت دارند. اما این دستاوردی دارای گام ابتکاری و خلاقیت فوق العاده بالایی بوده و تا کنون در هیچ جای دنیا نمونه آن عرضه نشده است.

با حضور پروفسور علی کرمی

سلسله کارگاه های خلاقیت، ایده پردازی، نوآوری و کارآفرینی در استان گیلان برگزار می شود

نخستین کارگاه تفکر، خلاقیت، ایده پردازی، نوآوری و کارآفرینی پروفسور علی کرمی در گیلان با همکاری انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این واحد دانشگاهی برگزار می شود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

نقش آموزش و پرورش در روحیه و نگرش کار آفرینی/الگوی مناسب پیشرفت مدیریتی برای مدیران مدارس کار آفرین

در پرورش روحیه كارآفريني آنچه كه بايد در حين آموزش به آن توجه شود، استقلال، خودباوري، اعتماد به نفس، ريسک پذيري و خلاقيت است.

تاثیر موسیقی بر خلاقیت؛

گوش دادن به موسیقی، خلاقیت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد

اخیرا دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده‌اند که دیدگاه رایج مردم در رابطه با افزایش خلاقیت افراد در هنگام گوش دادن به موسیقی را به چالش می‌کشد. روان‌شناسان با ارائه مسائل بینشی گفتاری که میزان خلاقیت را تعیین می‌کند، تاثیر موسیقی پس‌زمینه را در عملکرد افراد بررسی کردند. آن‌ها دریافتند موسیقی پس‌زمینه به میزان قابل توجهی توانایی افراد را در انجام وظایف بینشی گفتاری کاهش داده و در عین حال سروصدای موجود در کتابخانه این تاثیر را بر افراد نخواهد داشت.

در گفتگو با برگزار کننده موفق دوره های خلاقیت مطرح شد؛

دوره های خلاقیت پیش زمینه کارآفرینی/ کار آفرینی سخت اما شدنی

در گفتگو با محمدرضا ایزدی فر به بررسی برگزاری دوره های خلاقیت و تأثیر آن ها بر آینده و اشتغال افراد پرداختیم.

پایگاه علمی ریحانه النبی(س):

یادگیری رباتیک حس خلاقیت را درکودکان افزایش می دهد

دوره آموزش رباتیک برای کودکان ۵تا۱۰سال توسط پایگاه علمی ریحانه النبی(س) شهرستان دشتی استان بوشهر با همکاری فنی و حرفه ای شهرستان طی دوماه متوالی بصورت مقدماتی برگزار شد.