دانشجو

امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام مجدد نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد

مهلت ثبت‌نام مجدد نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی امروز سه شنبه هشتم مرداد ماه به پایان می رسد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

هیچ صندلی جا نمی‌ماند/ تعداد صندلی دانشگاه‌ها متناسب با نیاز روز کشور است؟

افزایش تعداد دانشگاه‌ها و در نتیجه خالی ماندن صندلی‌های تعدادی از این دانشگاه‌ها باعث شده است امروزه دانشگاه‌ها در جهت پذیرش هرچه بیشتر دانشجو، اعلام آمادگی کنند که این مهم باعث بروز مشکلاتی در کنار دیگر مشکلات موجود آموزش عالی خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:

ایران روی سکوی اول علمی منطقه/ توجه به تحقیقات علمی در دستور کار است

یکی از مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها در دنیای امروزه، تولید علم و انجام تحقیقات و پژوهش است که این مهم باتوجه به اینکه دانشگاه‌های کشورمان رتبه اول علمی منطقه را کسب کرده‌اند، به درستی درحال انجام است.

با تاکیدات رهبر انقلاب بر افزایش روحیه ی مطالبه گری دانشجویان؛

نقش موثر تشکل های دانشجویی در تحول دانشگاهی

حضور و شکل گیری تشکل های دانشجویی با هدف ایجاد وحدت در میان این قشر و همچنین تعیین راهکار برای مشکلات و مسائل مختلف دانشگاهی یک اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

بررسی شهریه‌های دانشجویی؛ از هاروارد تا آزاد اسلامی/ رشد تحصیلی به چه قیمتی؟

از بررسی مقایسه‌ای کیفیت آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاه‌های داخلی و خارجی که بگذریم، افزایش شهریه‌ دانشجویی بخصوص در دانشگاه‌های آزاد اسلامی و مقایسه آن با برترین دانشگاه‌های دنیا، یکی از مهم‌ترین معضلات دانشجویی در این روزها است.

محیط دانشگاه ، محیط نقد ، پیشنهاد و ارائه راهکارها است /جو دانشگاه باید کاملا علمی باشد

حسین دانش گر فعال دانشگاهی ایلام :در واقع محیط دانشگاه ، محیط نقد ، پیشنهاد و ارائه راهکارها است و می توان نگاهی همچون مجلس شورای اسلامی به دانشگاه داشت که در آن ایده ها و نقطه نظرات متفاوتی رد و بدل می شود و می توان به بهترین و ناب ترین ایده ها جهت انجام فعالیت های فرهنگی دست پیدا کرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرسودگی تحصیلی، پیامد آموزش محوری و کمیت‌گرایی

باتوجه به کمیت‌گرایی در دانشگاه‌ها و سیستم آموزش محوری در مدارس، فرسودگی تحصیلی یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که گریبانگیر محصلین خواهد شد که توجه خاص مسئولین آموزشی کشور را می‌طلبد.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند

حذف دغدغه انتشار با الکترونیک شدن نشریات دانشجویی/در ایران رسانه های مکتوب چندان رونقی ندارد

گسترش نشریات دانشجویی می ‌تواند با ایجاد جو مشارکت ‌‌طلبی و تشویق به مطالعه و خلاقیت، در پرورش روحیه‌ دانشجویی و اثرگذاری جایگاه دانشجو تأثیر به‌ سزایی داشته باشد و بر سطح علمی فرهنگی محیط ‌های دانشگاهی نیز آثار مثبتی بگذارد.

ما قلّه‌ی علم را بلاشک باید فتح کنیم

این تحرّکات نباید به کار علمیِ مجموعه‌ی دانشجوی جوان لطمه بزند؛ با هم منافات هم ندارد. یعنی اینکه شما بگویید «راهبرد بلند‌مدّت نظام، پیشرفت علمی و شکستن خطوط کنونی علم و رفتن به جلو است» درست است. ما قلّه‌ی علم را بلاشک باید فتح کنیم، [امّا] این کارها باید مانع آن نشود؛ منافات هم ندارد

در دیدار دانشجویان سراسرکشور با رهبر انقلاب مطرح شد؛

اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد است/ جوانان میتوانند در نظام مدیریت کشور تحول عظیم ایجاد کنند

دراین دیدار سه ساعته که با حضور هزاران نفر ازدانشجویان سراسر کشور برگزار شد نمایندگان تشکلات دانشجویی در حضور رهبر انقلاب به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.