دانشجو

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

بررسی شهریه‌های دانشجویی؛ از هاروارد تا آزاد اسلامی/ رشد تحصیلی به چه قیمتی؟

از بررسی مقایسه‌ای کیفیت آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاه‌های داخلی و خارجی که بگذریم، افزایش شهریه‌ دانشجویی بخصوص در دانشگاه‌های آزاد اسلامی و مقایسه آن با برترین دانشگاه‌های دنیا، یکی از مهم‌ترین معضلات دانشجویی در این روزها است.

محیط دانشگاه ، محیط نقد ، پیشنهاد و ارائه راهکارها است /جو دانشگاه باید کاملا علمی باشد

حسین دانش گر فعال دانشگاهی ایلام :در واقع محیط دانشگاه ، محیط نقد ، پیشنهاد و ارائه راهکارها است و می توان نگاهی همچون مجلس شورای اسلامی به دانشگاه داشت که در آن ایده ها و نقطه نظرات متفاوتی رد و بدل می شود و می توان به بهترین و ناب ترین ایده ها جهت انجام فعالیت های فرهنگی دست پیدا کرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرسودگی تحصیلی، پیامد آموزش محوری و کمیت‌گرایی

باتوجه به کمیت‌گرایی در دانشگاه‌ها و سیستم آموزش محوری در مدارس، فرسودگی تحصیلی یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که گریبانگیر محصلین خواهد شد که توجه خاص مسئولین آموزشی کشور را می‌طلبد.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند

حذف دغدغه انتشار با الکترونیک شدن نشریات دانشجویی/در ایران رسانه های مکتوب چندان رونقی ندارد

گسترش نشریات دانشجویی می ‌تواند با ایجاد جو مشارکت ‌‌طلبی و تشویق به مطالعه و خلاقیت، در پرورش روحیه‌ دانشجویی و اثرگذاری جایگاه دانشجو تأثیر به‌ سزایی داشته باشد و بر سطح علمی فرهنگی محیط ‌های دانشگاهی نیز آثار مثبتی بگذارد.

ما قلّه‌ی علم را بلاشک باید فتح کنیم

این تحرّکات نباید به کار علمیِ مجموعه‌ی دانشجوی جوان لطمه بزند؛ با هم منافات هم ندارد. یعنی اینکه شما بگویید «راهبرد بلند‌مدّت نظام، پیشرفت علمی و شکستن خطوط کنونی علم و رفتن به جلو است» درست است. ما قلّه‌ی علم را بلاشک باید فتح کنیم، [امّا] این کارها باید مانع آن نشود؛ منافات هم ندارد

در دیدار دانشجویان سراسرکشور با رهبر انقلاب مطرح شد؛

اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد است/ جوانان میتوانند در نظام مدیریت کشور تحول عظیم ایجاد کنند

دراین دیدار سه ساعته که با حضور هزاران نفر ازدانشجویان سراسر کشور برگزار شد نمایندگان تشکلات دانشجویی در حضور رهبر انقلاب به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

علم وفناوری بررسی می کندُُ:

فرهنگ مطالبه گری زیر تیغ آشوب/بی قانونی دانشگاه ها را تهدید می کند

فرهنگ مطالبه‌گری و آشنایی به ویژگی‌های آن، ازجمله نکته‌ای بود که دانشجویان معترض دانشگاه تهران آن را فراموش کرده و موجب شکل‌گیری حوادث تلخ و زننده شدند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت:

مدیریت دانش و توان، مهم‌ترین اصل جهت پیاده‌سازی راهبرد علم و فناوری است

مهدی رحیمی، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور از ایجاد و گسترش مراکز نوآوری و شتابدهی و مرکز حمایت از فناوری در سطح کشور جهت تجاری سازی پژوهش و تحقیقات خبر داد.

معرفی ۵ کشور برتر سیستم آموزشی در دنیا؛

آمار امیدوارکننده نشریه تایمز از رتبه دانشگاه‌های ایران

رشد کمی و قارچ‌گونه دانشگاه‌ها و مراکز علمی نمی‌تواند کمک شایانی در راستای توسعه سیستم دانشگاهی در کشور و درنتیجه پیشرفت و ارتقای علمی داخلی کند.

ترازوی علم و عالِم در دانشگاه‌ها:

سنگینی کفه رشد دانشجویان نسبت به رشد خدمات علمی-پژوهشی

طی چهل سال گذشته با افزایش مراکز آموزش عالی و جمعیت تحصیل کرده همراه بوده‌ایم که مدیریت این افراد و برطرف کردن انتظارات و توقعاتشان در زمینه خدمات علمی و پژوهشی در دوران تحصیلی و بعد از آن، می‌تواند ثبات جامعه و توسعه و پیشرفت کشور را در پی داشته باشد.