دانشگاه-آزاد-اسلامی

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد عنوان کرد:

برندسازي، نخستين گام در کشف ايده براي ايجاد کسب‌ و کار

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت: برندسازي در دانشگاه­ها، نخستين قدم در کشف يک ايده يا مفهوم، براي ايجاد کسب و کار، جلب توجه و ايجاد جايگاه مطلوب، در بين دانشجويان و والدين است.

در نامه ای رسمی عنوان شد

درخواست دانشجویان اهوازی برای سفر آیت الله رئیسی به خوزستان + تصویر نامه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز در نامه ‌ای از آیت الله رئیسی ‌رئیس قوه قضاییه خواستار سفر وی به استان خوزستان شد تا مشکلات ناشی از خصوصی سازی شرکت ها در سطح استان را پیگیری کند.

افتتاح مرکز تحقیقات تولید و فناوری داروهای گیاهی

مرکز تحقیقات تولید و فناوری داروهای گیاهی واحد دامغان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

نحوه پذیرش دانشجویان انتقالی از دانشگاه‌ها به دانشگاه آزاد اعلام شد

معاونان علوم، مهندسی و کشاورزی و علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی «دستورالعمل نحوه پذیرش دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم » را ابلاغ کردند.

در دانشگاه آزاد تشکیل شد

اولین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی در زمینه فناوری نانو

مدیرکل پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل اولین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری نانو خبر داد.

مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت علوم پزشکی آزاد امشب پایان می‌یابد/اعلام نتایج تا نیمه مهر

مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته‌های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ساعت ۲۴ امشب پایان می‌یابد.

در جلسه فوق‌العاده صورت گرفت

مخالفت شورای سنجش و پذیرش با درخواست دانشگاه آزاد

شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درخواست دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت در رشته‌های غیر پزشکی را نپذیرفت.

/حاشیه‌های اجرای یک مصوبه/

آیا دانشگاه آزاد تافته جدا بافته‌ است؟

اختلاف‌نظر میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد بر سر شیوه پذیرش دانشجو امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با اطلاعیه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اینکه "تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای کنکور ۹۸ «فاقد وجاهت قانونی» است"، نقل محافل شد و در این مدت هر یک از طرفین با طرح استدلالاتی خود را در این زمینه محق می‌دانند.

فعالیت پژوهشگران زیر ذره‌بین خبرگزاری علم و فناوری،

سیر جامعه علمی در جاده خاکی/ کدام مجلات دانشگاه آزاد اسلامی معتبر یا جعلی است؟

باتوجه به نقش مهم پژوهشگران و محققان در شناسایی نیازهای جامعه، توجه به اعتبار نشریات علمی از مهم‌ترین کارهایی است که این افراد باید بدان توجه داشته باشند، لذا در تازه‌ترین اخبار در این رابطه، دانشگاه آزاد اسلامی اعتبارسنجی مجلات علمی خود را به روزرسانی کرد.

ریاست سازمان بسیج علمی کشور؛

پژوهشهای مساله محور، باید در ترفیع اساتید موثر باشد

ریاست سازمان بسیج علمی بر اصلاح نظام ترفیع اساتید تاکید کرد و گفت: پژوهشهای مساله محور در ترفیع اساتید باید نقش پر رنگی داشته باشد و رويكرد توسعه ي مساله‌محوري در پژوهش كه يكي از ركن‌هاي مهم اين تحول است در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد.