دانشگاه-تهران

دانشگاه های برتر جهان

۲۶ دانشگاه ایران در جمع دانشگاه های برتر جهان

قزوین-علم و فناوری: نظام رتبه بندی لایدن نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی خود را منتشر کرد و در رتبه بندی امسال، تعداد ۲۶ دانشگاه از ایران در جمع ۹۶۳ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

علم وفناوری بررسی می کندُُ:

فرهنگ مطالبه گری زیر تیغ آشوب/بی قانونی دانشگاه ها را تهدید می کند

فرهنگ مطالبه‌گری و آشنایی به ویژگی‌های آن، ازجمله نکته‌ای بود که دانشجویان معترض دانشگاه تهران آن را فراموش کرده و موجب شکل‌گیری حوادث تلخ و زننده شدند.

برای اولین بار درجهان؛

ساخت وسیله ای که مانع هدر رفتن انرژی دوندگان می شود/ شگفتی استاد دانشگاه کلرادو آمریکا از اختراع دانشجویان دانشگاه تهران

پژوهشگران دانشگاه تهران برای اولین بار در جهان موفق به ساخت وسیله ای شده اند که می تواند مانع هدر رفتن انرژی در هنگام دویدن شود.

گزارشی از مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران؛

روحانی در دانشگاه تهران چه گفت؟

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آغاز سال تحصیلی جدید به اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها را تبریک گفت.

محققان دانشگاه تهران توانستند نانو ذرات طلای متخلخل را تولید کنند

محققان دانشگاه تهران توانستند نانو ذرات طلای متخلخل را تولید کنند

محققان مرکز بیوشیمی بیوفیزیک دانشگاه تهران موفق شدند با استفاده از توئین ۲۰ و اسید نیتریک، نانوذرات طلای متخلخل تولید کنند

در راستای اولویت های پژوهشی بنیادمسکن صورت گرفت:

امضای تفاهم نامه علمی و پژوهشی با دانشگاه تهران

بنیادمسکن انقلاب اسلامی در راستای اولویت های پژوهشی خود طی امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه تهران متهد به تامین نیازهای علمی و پژوهشی این مرکز علمی برای انجام تحقیقات شد.

دانشجوی دهه شصت هم به جبهه تعهد داشت و هم به درس

دانشجوی سابق دانشگاه تهران به بهانه روز دانشجو از حال و هوای روزهای دانشجویی در دهه شصت می‌گوید.

خبرگزاری علم و فناوری خبرمی دهد:

روز تکنولوژی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می شود

قرار است در روز ۳دی ماه سال جاری به مناسبت روز تکنولوژی از محصولات برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری رونمایی شود .