دانشگاه-شیراز

درخشش استاد دانشگاه شیراز در میان دانشمندان دنیا

دانشیار ۳۹ ساله دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و گروه مهندسی منابع طبیعی و محیط زیست توانست در میان پنج دانشمند برتر زیر ۴۰ سال آکادمی علوم دنیا (TWAS-CASAREP) در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

گزارش علم و فناوری از ماجرایی دیگر در دانشگاه شیراز؛

اخراج دانشجو از دانشگاه به بهانه آموزشی یا انتقاد؟

دانشجوی دانشگاه شیراز از دانشگاه اخراج شد؛ دلیل اخراج آموزشی یا صنفی است؟!

گفتگو با مسئول انجمن فانوس دانشگاه شیراز به مناسبت روز نابینایان؛

دانشگاه ها برای دانشجویان نابینا مناسب سازی نشده/ مرجعی درسی برای دانشجویان نابینا وجود ندارد

به مناسبت روز ۲۳ مهر ماه مصادف با پانزدهم اکتبر، روز جهانی نابینایان می باشد که گفتگویی اختصاصی با مسئول انجمن فانوس نابینایان دانشگاه شیراز داشته ایم.

در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد؛

کارگاه چگونه خود را در ۱۰ دقیقه معرفی کنیم

کارگاه " چگونه خود را در ۱۰ دقیقه معرفی کنیم ؟ " در روز ۵شنبه برگزار خواهد شد.

در مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس مطرح شد؛

رسالت دانشجویان و دانشگاه ها برای مقابله با تحریم/ مسئولان حرف های دانشجویان را بشنوند/ لزوم منعطف شدن نگاه خیرین به دانشگاه ها

آیین بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس با حضور استاندار فارس، رؤسای دانشگاه های شیراز از جمله دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و آموزشگاه ها و موسسات فعال در شیراز و با استقبال خوب دانشجویان در محل سالن مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

در دانشگاه شیراز بر سر اساتید چه می گذرد؟

استاد دانشگاه شیراز گفت: از زمانی که گروه جدید بر مسند دانشگاه قرار گرفتندو در ادامه ریاست دانشکده ها نیز تغییر کردند، اساتید مؤمن و انقلابی در دانشگاه شیراز در فشار و تنگنا قرار گرفتند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

درخشش دانشگاه شیراز در جشنواره نشریات دانشجویی

۲۲ نشریه از نشریات دانشگاه شیراز نامزد دریافت جایره شد که ۱۰ رتبه اول، ۵ رتبه دوم و ۱۰ رتبه سوم کسب کرد و ۲ نشریه هم شایسته قدردانی شناخته شد.

یادداشت تولیدی/

نه جنگ نه مذاکره

غلامرضا صفرپور، استاد دانشگاه و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و تحلیلگر سیاسی در یادداشتی تحلیلی اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری در فارس به موضوع جنگ و مذاکره ایران با آمریکا پرداخته است .

درخشش دانشجویان دانشگاه شیراز در عرصه های قرآنی

همزمان با برگزاری جشن میلاد کریم اهل بیت (ع) جشن اختتامیه مرحله دانشگاهی سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه شیراز در تالار حکمت این دانشگاه برگزار شد.

در چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و در اولين جشنواره كتاب انقلاب اسلامي؛

از نویسنده برتر حوزه مطالعات انقلاب اسلامي تجلیل شد

به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و در اولين جشنواره كتاب انقلاب اسلامي با عنوان همايش چلچراغ ، از دكتر بهرام اخوان كاظمي استاد دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه شيراز به عنوان يكي از ده نويسنده برگزيده آثار فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامي تجليل شد.