دانشگاه-ها

برنامه‌‌های درسی دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: با توجه به ضرورت انطباق برنامه‌‌های درسی نظام آموزش عالی با تغییرات روز، برنامه‌های درسی هر ۵ سال یکبار بازنگری می‌شوند و برخی برنامه‌ها هم در نوبت بازنگری قرار گرفتند.

نهال ایده‌های نو باغبانی می‌شود

عصر روز گذشته مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. مرکزی که قرار است برای فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و باغبانی از ایده‌های نو و فناورانه به عرصه کارآفرینی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان قدم بگذارد.

استقرار نظام مدیریت سبز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ابلاغ دستور استقرار نظام مديريت سبز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور (دانشگاه سبز) از سوي وزارت متبوع خبر داد.

آمادگی وزارت ارتباطات برای همکاری با دانشگاه‌ها

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به آمادگی این وزارتخانه برای همکاری با دانشگاه‌ها گفت: ما در زمینه امریه تجربیات خوبی داشتیم به گونه‌ای که اکثر پروژه‌های کلیدی ما از فارغ‌التحصیلان امریه انجام شده است.

۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان

مؤسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز اعلام شد که بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

انتخاب ۸ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب هشت نفر از روسای دانشگاه های کشور در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌های کشور خبر داد.

قائم‌مقام وزیر علوم:

تلاش داریم اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم

قائم‌مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه "در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم"، تاکید کرد: امروز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به بلوغ لازم برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و ما باید به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری خود برگردیم.

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه خبر داد

نتایج سطح بندی مراکز علمی کاربردی اعلام شد/ ۱۸ مرکز کارت قرمز گرفتند

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمی کاربردی از اعلام نتایج سطح بندی مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: در این ارزیابی تعداد ۱۸ مرکز در سطح چهار قرار گرفتند که به زودی در مورد ادامه فعالیت آنها تصمیم گیری خواهد شد.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان:

کلید تحول اقتصادی در دست استارت‌آپ‌ها/ پیشرفت دانشگاه‌ها قابل مقایسه با گذشته نیست

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: توسعه پایدار یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که امروزه مطرح شده و استارت‌آپ‌ها نقش مهمی در تحقق این موضوع دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:

ایران روی سکوی اول علمی منطقه/ توجه به تحقیقات علمی در دستور کار است

یکی از مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها در دنیای امروزه، تولید علم و انجام تحقیقات و پژوهش است که این مهم باتوجه به اینکه دانشگاه‌های کشورمان رتبه اول علمی منطقه را کسب کرده‌اند، به درستی درحال انجام است.