دانشگاه-ها

۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان

مؤسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز اعلام شد که بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

انتخاب ۸ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب هشت نفر از روسای دانشگاه های کشور در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌های کشور خبر داد.

قائم‌مقام وزیر علوم:

تلاش داریم اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم

قائم‌مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه "در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم"، تاکید کرد: امروز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به بلوغ لازم برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و ما باید به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری خود برگردیم.

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه خبر داد

نتایج سطح بندی مراکز علمی کاربردی اعلام شد/ ۱۸ مرکز کارت قرمز گرفتند

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمی کاربردی از اعلام نتایج سطح بندی مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: در این ارزیابی تعداد ۱۸ مرکز در سطح چهار قرار گرفتند که به زودی در مورد ادامه فعالیت آنها تصمیم گیری خواهد شد.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان:

کلید تحول اقتصادی در دست استارت‌آپ‌ها/ پیشرفت دانشگاه‌ها قابل مقایسه با گذشته نیست

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: توسعه پایدار یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که امروزه مطرح شده و استارت‌آپ‌ها نقش مهمی در تحقق این موضوع دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:

ایران روی سکوی اول علمی منطقه/ توجه به تحقیقات علمی در دستور کار است

یکی از مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها در دنیای امروزه، تولید علم و انجام تحقیقات و پژوهش است که این مهم باتوجه به اینکه دانشگاه‌های کشورمان رتبه اول علمی منطقه را کسب کرده‌اند، به درستی درحال انجام است.

سبک کردن‌ و بی‌ارزش نشان دادن حرکت عظیم علمی کشور

در دنیا، برای کوچک کردن، سبک کردن‌ و بی‌ارزش نشان دادن حرکت عظیم علمی کشور؛ الان در دنیا دارد روی این کار میشود؛ پول خرج میکنند، برنامه‌ریزی میکنند؛ یک نمونه‌اش این برنامه‌ی ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد است(۲) -که لابد شماها مطّلعید یا مطّلع میشوید- درباره‌ی ایران در ۲۰۴۰، [سال] ۲۰۴۰ و زیر سؤال بردن پیشرفتهای علمی کشور و کارهای مهمّ دانشگاهی کشور؛ که در اینجا هم کسانی هستند که با آنها هم‌صدایی میکنند، برای گُل زدن آنها بهشان پاس میدهند؛ اینجا هم از این کارها انجام میگیرد

با توسعه ی روز افزون استارت آپ ها در ایران بررسی می شود؛

کسب و کارهای نوپا و نقش‌ آن ها در جایگاه علمی و اقتصادی کشور

زمانی که کسب و کارهای جدید بر پایه ایده های منحصربفرد و یا توجیه پذیر در مقیاس های بزرگ و کوچک راه اندازی میشوند، می توان آنها را یک کسب و کار استارت آپی نامید.

علم وفناوری بررسی می کندُُ:

فرهنگ مطالبه گری زیر تیغ آشوب/بی قانونی دانشگاه ها را تهدید می کند

فرهنگ مطالبه‌گری و آشنایی به ویژگی‌های آن، ازجمله نکته‌ای بود که دانشجویان معترض دانشگاه تهران آن را فراموش کرده و موجب شکل‌گیری حوادث تلخ و زننده شدند.

گزارش علم وفناوری از پیشرفت های کشتی سازی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب

ایزوایکو نمونه هلدینگ کارآمد و موفق در استان هرمزگان، کشور و منطقه است

در آستانه چهل‌سالگی انقلاب و در راستای اندیشکده راهبردی اقتصاد دریا محور سازمان بسیج اساتید، جمعی از اساتید امروز از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کردند.