دانشگاه

نظام رتبه‌بندی تایمز منتشر کرد:

دانشگاه تهران قله افتخار ایران/ تجارت و اقتصاد از حقوق و آموزش هم سبقت گرفت

در جدیدترین گزارش منتشر شده از نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه تهران در شاخص‌هایی همچون آموزش، تجارت و اقتصاد و علوم اجتماعی توانسته است جزء برترین دانشگاه‌های دنیا باشد.

نهال ایده‌های نو باغبانی می‌شود

عصر روز گذشته مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. مرکزی که قرار است برای فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و باغبانی از ایده‌های نو و فناورانه به عرصه کارآفرینی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان قدم بگذارد.

درخشش استاد دانشگاه شیراز در میان دانشمندان دنیا

دانشیار ۳۹ ساله دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و گروه مهندسی منابع طبیعی و محیط زیست توانست در میان پنج دانشمند برتر زیر ۴۰ سال آکادمی علوم دنیا (TWAS-CASAREP) در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

اسامی نوآورترین دانشگاه‌های جهان اعلام شد

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با بیان اینکه رویترز گزارش نوآورترین دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد و در این رتبه‌بندی ۱۰۰ دانشگاه نوآور جهان معرفی شده است، گفت: هدف از نوآوری اختراع فناوری‌ها، خلق بازارهای جدید، توانمند‌سازی صنایع و انجام فعالیت‌های بسیار پیشرفته در حوزه علوم است.

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ارتباط خانواده و دانشگاه در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد

به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد و در راستای ارتباط موثر خانواده و دانشگاه، دبیرخانه دائمی ارتباط خانواده و دانشگاه، در دانشگاه شهرکرد راه اندازی شد.

خوش آمدگویی رتبه‌بندی موضوعی مهندسی و فناوری تایمز به دانشگاه الزهرا

برای اولین‌بار دانشگاه الزهرا توانست در رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۰ در حوزه مهندسی و فناوری حضور یابد.

حیات دانشگاه در سایه پرسشگری، نقد و نوشتار

پرسشگری، نقد و نوشتار مهدی رحمانی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تهران یکی از مهم‌ترین مسائلی که جامعه دانشگاهی ما با آن مواجه است نبود انگیزه پرسشگری و نقد است.

با حضور مسوولان دانشگاه

مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

با حضور مسوولان دانشگاه جشن دانشجویان جدید الورود دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نحوه پذیرش دانشجویان انتقالی از دانشگاه‌ها به دانشگاه آزاد اعلام شد

معاونان علوم، مهندسی و کشاورزی و علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی «دستورالعمل نحوه پذیرش دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم » را ابلاغ کردند.

تلنگری دوباره بر کارکرد دوگانه دانشگاه ها در ایران

عضو انجمن اقتصاددانان ايران گفت: گزارش مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۹ از وضعیت رقابت پذیری اقتصاد های دنیا، بار دیگر پرده از دو گانگی در کارکرد مناسب دانشگاه ها در تربیت دانش آموختگان با مهارت و انتشار مقالات علمی برداشته است.