درمان-افسردگی

درمان افسردگی؛ ازروانشناسی تا مصرف دارو

یادگیری راه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام روش مناسب شما است. از درمان‌های روانشناسی گرفته تا مصرف دارو تا تغییرات سبک زندگی و اتخاذ سبک‌های زندگی سالم‌تر، راه های درمان افسردگی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای فائق آمدن بر افسردگی به شما کمک کنند و احساس شادی و لذت را دوباره در شما ایجاد کنند.

استفاده از ویتامین دی۳ برای بهبود افسردگی دانشجویان

در یک پروسه تحقیقاتی در دانشگاه کرمان، اعلام شد: استفاده از ویتامین دی ۳ برای بهبود افسرگی دانشجویان موثر است.

در گفت و گو با یک پزشک متخصص اعصاب و روان مطرح شد

کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی از علائم افسردگی/ فرد افسرده احساس بی ارزشی می کند

یک پزشک متخصص اعصاب و روان گفت: کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی یا افزایش وزن از این علائم است برای مثال تغییر بیش از پنج درصد وزن بدن طی یک ماه صورت می گیرد.

کشف قارچ‌هایی جادویی که افسردگی را درمان می‌کنند+عکس

سال قبل، سازمان غذا و دارو یک عنوان درمان نوآورانه را به شرکت «کامپس پثویز» برای تولید سیلوسایبین به‌عنوان آخرین راه چاره برای افسردگی غیرقابل درمان اهدا کرد. عنوان درمان نوآورانه‌ای که اخیرا سازمان غذا و دارو برای «موسسه یوسونا» واقع در ایالت ویسکانسین اهدا کرده است بخاطر تولید سیلوسایبین به‌عنوان یک درمان معمول برای افسردگی است.

علم و فناوری از سرماخوردگی روانی می‌گوید:

چراغ سبز میزان واقعی افسردگی در ایران/ با تغییر رژیم غذایی، اختلالات روانی خود را درمان کنید

باتوجه به شیوع بیماری افسردگی در سطح جهانی و در کشور ما به عنوان شایع‌ترین اختلالات روانی، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تغییر رژیم غذایی صحیح و مفید می‌تواند این بیماری را در مدت سه هفته کاهش دهد.

افسردگی را جدی بگیرید

صدمات فیزیکی افسردگی بر مغز

با اینکه افسردگی تاثیرات روحی روانی مخربی دارد، جالب است بدانید که تاثیرات فیزیکی بر مغز نیز دارد. این تاثیرات شامل؛ التهاب، محدودیت اکسیژن و حتی کوچک شدن اندازه مغز هستند.

در عصر علم و فناوری های نوین ،بزرگترین مشکل انسان ها چیست؟

همه آن چیزی که باید راجع به افسردگی بدانید

افسردگی به عنوان یک اختلال روحی طبقه بندی شده است و ممکن است به صورت ؛ احساس غم ،خشم و یا ناراحتی که زندگی روزانه شخص را دچار مشکل می کند تعریف شود و همینطور بسیار شایع است. مرکز‌ کنترل بیماری و پیشگیری آمریکا (CDC) تخمین زده است که ۸/۱ درصد از بالغین بالای ۲۰ سال ،بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ افسردگی شدید را تجربه کرده اند .

آخرین تحقیق دانشگاه مونترال درمورد افسردگی‌ در نوجوانان :

تماشای طولانی تلویزیون و شبکه های اجتماعی افسردگی می آورد

تحقیق‌ جدیدی بر روی ۴۰۰۰ نوجوان انجام شد و مشخص کرد که آن هایی که ساعات طولانی به تماشای تلویزیون و شبکه های اجتماعی پرداختند در خطر ابتلا به افسردگی هستند اما آن هایی که به بازی های ویدئویی پرداختند در این خطر‌ نبوده اند.

گامی شگرف در زمینه هوش‌ مصنوعی

تشخیص افسردگی از صدای فرد

محققان دانشگاه آلبرتا هوش مصنوعی توسعه دادند که قادر است از صدای فرد، افسردگی را تشخیص دهد.