دیابت-‏نوع-۲::خبرگزاری علم و فناوری
دیابت-‏نوع-۲

چگونه کودک‌مان را از ابتلا به «دیابت نوع ۲» در امان نگه داریم؟

شواهدی وجود دارد که رژیم غذایی همراه با سبزیجات برگ دار سبز و کاهش مصرف نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند مفید باشند. در کسانی که مبتلا به اختلال تلورنس قند خون هستند، رژیم غذایی و ورزش به تنهایی یا در ترکیب با متفورمین یا اکاربوس می‌تواند خطر پیشرفت دیابت را کاهش دهند. مداخله در سبک زندگی می‌تواند مؤثرتر از مصرف متفورمین باشد.

به بهانه روز جهانی دیابت؛ ۵ میلیون ایرانی از دیابت رنج می‌برند

«موضوع آموزش باید جدی تلقی شود، در برنامه‌ی اصلاحات بهداشتی تمامی برنامه‌ها در یک بسته ادغام شدند که تیم مراقبت از دیابتی‌ها شامل یک پرستار، یک متخصص تغذیه و یک پزشک بود. ما در این زمینه دوره‌های آموزشی برگزار کرده‌ایم، بیمارانی که آموزش لازم را دریافت کردند باید سایر بیماران را آموزش دهند.»

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران مطرح کرد:

عملکرد ضعیف بنیاد نخبگان مازندران/ بروکراسی سنگین اداری مانع به ثمر رسیدن طرح‌های نخبگانی کشور

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران گفت: بروکراسی سنگین اداری مانع به ثمر رسیدن طرح‌های نخبگانی در کشور است و کم توجهی به نخبگان در مازندران به شدت زیاد است.

فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) اعلام کرد؛

موارد دیابت افزایش می یابد، ۱ در ۱۱ بزرگسالان مبتلا هستند

فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) امروز پنجشنبه اعلام کرد كه بیش از ۴۶۰ میلیون نفر، ۱ در ۱۱بزرگسال از بیماری دیابت رنج می برند.

چاقی، یک میلیون نفر را روانه بیمارستان کرد

درحالی که میزان ابتلا به بیماری چاقی و اضافه وزن در سراسر دنیا روبه افزایش است، جدیدترین گزارش‌ها حاکی از آن بوده که بیش از یک میلیون بیمار در بیمارستان‌های انگلیس با بیماری‌های چاقی مانند دیابت نوع ۲ بستری شده‌اند.

نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی که به کاهش وزن در افراد چاق کمک می کند

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

محققان گزارش کردند؛

ترکیبات زیست فعال تخم مرغ خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد

نتایج یک مطالعه در دانشگاه فنلاند شرقی حاکی از این است که مصرف یک تخم مرغ هر روز با یک پروفایل متابولیت خون همراه بوده و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

جایگزین تزریق انسولین به بازار می آید!۱

دانشمندان با استفاده از این متد می‌توانند با نابود کردن غشای موکوزی مبتلایان به دیابت نوع دو سطح گلوکز خون آنها را به ثبات برسانند. اینگونه که محققان این پروژه می‌گویند هرچند انتظارش را نداشتند، اما نتایج به دست آمده به حد کافی گفت‌انگیز بوده است.

محققان استنفورد گزارش کردند؛

۴۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ با کمبود انسولین مواجهه می شوند

محققان استنفورد با انجام یک مطالعه جدید گزارش کردند که ۴۰ میلیون تا سال ۲۰۳۰ با کمبود انسولین مواجهه می شوند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز عنوان کرد

پرادراری، پرنوشی، پرخوری و کاهش وزن علائم مهم ابتلا به دیابت/ ضرورت افزایش فعالیت بدنی، مصرف مقادیر فراوانی فیبر و ارتقای مصرف غلات کامل

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با تاکید بر این نکته که با بالاتر رفتن قند خون، علائم دیابت آشکارتر می‌ شوند، گفت: پرادراری، پرنوشی، پرخوری، کاهش وزن با وجود اشتهای زیاد، خستگی و تاری دید از علائم اولیه شایع دیابت هستند که در افراد به وجود می آید.