دیابت

فواید حذف کردن قند و شکر از رژیم غذایی

کاهش مصرف قند تاثیرات شگفت انگیزی بر روی سلامت شما خواهد داشت هر فرد به طور معمول روزانه ۳۰۰ کالری اضافه را با مصرف شکر به بدن خود اضافه می‌کند. و باعث بوجود آمدن بیماریها و امراض گوناگون می شوید.در ابتدای مسیر ترک قند ممکن است هوس و تمایل بیشتری به مصرف قند داشته باشید، اما با گذشت زمان این هوس کمتر می شود.

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد مطرح کرد

کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در صورت توجه به ورزش و تغذیه سالم

آقایی مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد گفت: اگر بیماران دیابتی نسبت به ورزش و تغذیه سالم توجه جدی داشته باشند، شاهد کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در استان خواهیم بود.

محققان کشف کردند:

بیومارکر خون خطر دیابت را دو دهه قبل پیش‌بینی می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سطح یک پروتئین خاص (فولیستاتین) در خون به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده مفید برای دیابت نوع ۲ تا دو دهه قبل از بروز هر گونه علائمی است، که می‌توان از یک آزمایش خون تشخیصی استفاده کرد.

نقش انسولین در دیابت و درمان آن؛

انسولین، کلید ورود قند به سلول ها

دکتر سعید کلباسی با بیان اینکه انسولین، کلید ورود قند به سلول ها است، تصریح کرد: انسولین هورمونی است که از لوزالمعده ترشح و با چسبیدن به گیرنده‌های سطح سلول ها، کانال‌های عبور آنها را باز کرده و باعث ورود قند به سلول ها می‌شود تا از دیابت جلوگیری شود.

محققان عنوان کردند :

معکوس شدن آسیب کبدی ناشی از چاقی در موش با کمک درمان تجربی

بیماری کبد چرب وضعیتی است که با چاقی و دیابت مرتبط است و به نوبه ی خود اغلب منجر به عوارض عمده ی دیگری می شود.

توسط محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی میسر شد؛

شیرین کننده های مصنوعی، میل به غذا را افزایش می دهند

این تحقیق مطالعاتی نشان داد نوشیدن نوشیدنی های شیرین شده مصنوعی ممکن است مغز را در احساس گرسنگی فریب دهد، که به نوبه خود منجر به مصرف بیشتر کالری می شود.

با همت محققان دیابتولوژی در دانمارک میسر شد؛

بهبود تنظیم قند توسط برخی داروهای پوکی استخوان

یک مطالعه جدید پزشکی بین افرادی که از دارویی به نام آلندرونات استفاده می کنند و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط برقرار کرده است.

علم وفناوری بررسی کرد

بیماران قلبی با خیال راحت واکسن کرونا تزریق کنند

گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که واکسن‌های کرونا نه تنها برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی بی‌خطر است بلکه دریافت آن‌ها بسیار مهم و ضروری است.

نقش نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای در کنترل بیماری ها

با نصب طرح نشانگر رنگی تغذیه‌ای بر روی برچسب محصولات غذایی، مصرف کننده از محتوای انرژی، قند، چربی، نمک و اسید چرب ترانس مطلع می‌شود و نقش نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای در کنترل بیماری دیابت مثبت بوده است.