روانشناسی

در مورد شیزوفرنی چه اطلاعاتی دارید؟

در این اینفو به بررسی مطالبی در مورد شیزوفرنی یا جنون جوانی می‌پردازیم.

سومین کنفرانس ملی نوآوری و تحقیق در اخلاق و تربیت

سومین کنفرانس ملی نوآوری و تحقیق در اخلاق و تربیت، مناسبات دین و روانشناسی مورخ هشتم تیرماه سال ۱۳۹۸ در تهران با هدف بسط و گسترش فرهنگ اسلامی در زمینه‌های اخلاق و تربیت برگزار می‌شود.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی

چهارمین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی در خردادماه ۱۳۹۸ در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

چرا گریه کردن حال‌مان را خوب می‌کند؟

مطالعات نشان می‌دهد که زنان بالغ به طور میانگین تمایل دارند تا در طول یک ماه دو تا سه مرتبه گریه کنند. این آمار در خصوص مردان یک مرتبه در ماه است. اگرچه که تحقیقات محدودیت دارند، اما این پژوهش نشان می‌دهد که میزان گریه کردن در انسان‌ها از فاکتورهای فرهنگی و اجتماعی و باور افراد نسبت به ارزش گریه کردن و نیز ارزیابی آن تاثیر می‌پذیرد.

درک ما از روانشناسی انسان تنها به جوامع توسعه یافته محدود است

به لطف تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا در حال انجام است مشخص شده است که درک ما از روانشناسی انسان به طور عمده از جوامع آماری به دست آمده است که اعضای آن را عمدتا ساکنین دنیای غرب، تحصیل کرده‌ها، جوامع صنعتی، مرفه و دموکراتیک در بر گرفته است. موضوعی که بسیار عجیب و غریب است.

چهارمین کنفرانس دانش و فناوری علوم تربیتی مطالعات اجتماعی و روانشناسی

چهارمین کنفرانس سراسری دانش و فناوری علوم تربیتی مطالعات اجتماعی و روانشناسی ایران در تاریخ سی ام مهرماه ۹۷ در تهران برگزار خواهد شد.

افسردگی فصلی و راه های درمان آن را بشناسید

یک روانشناس گفت: افسردگی فصلی یک اختلال رایج خلقی است که علائمی مانند کاهش انرژی، مشکل در تمرکز، افزایش یا کاهش اشتها، نیاز مداوم به خواب را به همراه دارد. این نوع از افسردگی را معمولا بزرگسالان تجربه می کنند و در خانم ها شیوع بیشتری دارد.

اجحافی که جامعه ناآگاه در حق کودکان متفاوت می کند

روانشناس کودکان استثنایی تصریح کرد: همه ما به عنوان شهروندان یک جامعه در قبال کودکان مسئولیم. مهم نیست که این کودکان چه ویژگی هایی دارند، آنچه اهمیت دارد مطالعه هرچند اندک ما در خصوص تفاوت ها، احترام گذاشتن و پذیرش این تفاوت هاست.

اگر فرزند دانش آموز دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید

والدین نباید نقش خود را فراموش کنند. آنها باید بدانند که پدر و مادر هستند نه معلم سرخانه. اما برخی خانواده ها ندانسته به این باور اشتباه دامن می زنند و با دخالت در انجام تکالیف فرزندشان تبدیل به معلم سر خانه می شوند.

اشک تمساح روی روان‌پریش‌ها تاثیر ندارد

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که روان‌پریش‌ها نمی‌توانند تفاوت میان گریه ساختگی و غم و اندوه واقعی را تشخیص دهند.