روانشناسی

۲۸ اردیبهشت ماه برگزار می شود :

ششمین همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی ایران

ششمین همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی ایران در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط مرکز بین المللی همایشها و سمینارهای توسعه پایدار علوم جهان اسلام در شهر تهران برگزار می شود.

عضو هيئت علمي گروه روانشناسي و مشاوره دانشگاه شهركرد:

عدم تامین خواسته ها منجر به خشم و استرس در افراد می شود

دکتر محمد ربيعي، عضو هيئت علمي گروه روانشناسي و مشاوره دانشگاه شهركرد و مدرس کارگاه با اشاره به آشنایی با استرس و پیامد های آن گفت: شناخت علل و عوامل استرس زا و آشنایی با استراتژی ها و فنون مدیریت استرس می تواند به کاهش استرس کمک شایانی داشته باشد که البته عدم تامین خواسته ها می تواند یکی از علل مهم خشم و استرس در افراد باشد.

چگونه با کودکان در مورد همه‌گیری کرونا صحبت کنیم؟

بیماری کووید ۱۹ بیش از دو ماه است که در ایران شایع شده و تقریبا همه جا صحبت از آن است. شاید برای بسیاری از ما آنچه در ذهن کودکان در این خصوص می‌گذرد اهمیت چندانی نداشته باشد. اما واقعیت این است که این اخبار ناگوار به طور اجتناب ناپذیری بر آنها نیز موثر بوده است و این وظیفه معلمان و والدین را برای گفتگو با ‌آنها پررنگ‌تر می‌کند.

رتبه‌بندی تایمز منتشر کرد؛

درخشش ۳۱ دانشگاه ایرانی/ با برترین‌های ۴ شاخه علمی دنیا آشنا شوید

نتایج تازه‌ترین نظام رتبه‌بندی بین المللی تایمز حاکی از آن بوده است که ۳۱ دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت در جمع برترین‌های جهان قرار دارند.

رئیس سازمان نظام روانشاسی و مشاوره کشور:

۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی تحصیل می‌کنند/سازمان روانشاسی کشور ۳۰ هزار تایی شد

رئیس سازمان نظام روانشاسی و مشاوره کشور گفت: ۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی کشور تحصیل می‌کنند.

برای اولین بار در کشور

طراحی نرم افزار تشخیص ریزحالت های چهره

دانشجوی مقطع ارشد روانشناسی بالینی، مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی موفق به طراحی نرم افزاری شده است که ریز حالت های چهره را تشخیص می دهد.

یک «حقه روانشناسی» که از بروز اضطراب جلوگیری می‌کند

نتایج یک مطالعه جدید با آزمایش بر روی موش‌ها و انسان‌ها تائید شده است. «پائولا ادریوزولا»، دانشجوی روان‌شناسی در دانشگاه «ییل» و محقق ارشد این تحقیق، می‌گوید: «سیگنال ایمنی می‌تواند یک قطعه‌ی موسیقی، یک شخص یا چیزی که نشان‌دهنده‌ی نبود خطر است، باشد.» رفتاردرمانی به‌تدریج بیماران را در معرض منبع ترس خود قرار می‌دهد تا در نهایت به مغز یاد دهد که واکنشی متفاوت به این ترس نشان دهد.

رسانه‌ها به مددگیری از علوم شناختی احتیاج دارند

عضو کمیته علمی کنفرانس علوم شناختی و رسانه خبرگزاری فارس گفت: قطعاً همه رسانه‌ها به مددگیری از علوم شناختی احتیاج دارند اما بعضی از رسانه‌ها به علت بی‌توجهی به این حوزه، بیشتر مهجور مانده‌اند.

انقلاب «نرم افزارهای هوش مصنوعی» در روانشناسی ؛ وقتی اپلیکیشن‌ها از روانشناسان بهترند!

محققان دانشگاه کلورادو در حال کار کردن روی نرم‌افزار موبایلی هستند که می‌تواند مثل یک انسان و یا حتی بهتر از او وضعیت سلامت روانی بیمار را دسته‌بندی کند. این نرم‌افزار از بیماران می‌خواهد که به سئوالاتی که ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشند، جواب دهند. از این بیماران خواسته می‌شود تا از وضعیت احساسی خود سخن بگویند، یک داستان کوتاه تعریف کنند، و یا به داستانی گوش کرده و آن را بازگو کنند.

در مورد شیزوفرنی چه اطلاعاتی دارید؟

در این اینفو به بررسی مطالبی در مورد شیزوفرنی یا جنون جوانی می‌پردازیم.