رژیم-غذایی

تحقیقات جدید نشان داد:

پخت و پز مواد غذایی میکروبیوم را تغییر می دهد.

دانشمندان برای اولین بار نشان داده اند که پخت و پز مواد غذایی اساساً میکروبیوم های موش و انسان را تغییر می دهد، یافته ای با علت هم برای بهینه سازی سلامت میکروبی ما و هم برای درک اینکه چگونه پخت و پز ممکن است تکامل میکروبیوم های ما را در دوران پیش از تاریخ بشر تغییر داده باشد.

۶ ماده غذایی ضروری بدن را بهتر بشناسید

مواد غذایی ضروری ترکیباتی هستند که بدن تولید نمی کند و یا در مقادیر بسیار کم تولید می کند.

گزارش تازه سازمان ملل: «رژیم غذایی گیاهخواری» می‌تواند پدیده «تغییر اقلیم» را متوقف کند

«یوهان راکستروم»، مدیر پیشین موسسه تحقیقات اقلیمی پوستدام، می‌گوید: «برای آنکه بتوانیم تا سال جمعیت ده میلیاردی زمین در سال ۲۰۵۰ را تغذیه کنیم، باید به یک رژیم غذایی جدید مبتنی بر گیاه و کاهش دورریزغذا عادت کنیم و در تکنولوژی‌هایی که اثرات زیست‌محیطی تغییر اقلیم را کاهش می‌دهند، سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم.»

چگونه با خوردن غذای بیشتر لاغر شویم؟

تراکم کالری به معنای مقدار یا وزن غذا است .دانستن طریقه عملکرد آن ،به کاهش وزن و بهبود رژیم غذایی کمک می کند.

چه بخوریم تا از «سرطان پوست» در امان باشیم؟

«اونیانگ کن»، استادیار درماتولوژی دانشگاه براون، در این زمینه می‌گوید: «مطالعه ما یک دلیل دیگر برای مصرف زیاد میوه و سبزیجات در یک رژیم غذایی سالم ارائه می‌دهد. سرطان پوست از جمله کارسینومای سلول‌های سنگفرشی، را به سختی می‌توان پیشگیری کرد. با این حال مطالعه ما نشان می‌دهد که داشتن یک رژیم غذایی غنی از ویتامین آ، در کنار استفاده از ضدآفتاب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می‌تواند این احتمال را کاهش دهد.»

تکامل تاریخی بشریت؛

نحوه تکامل و شناسایی متمایزترین ویژگی های بشر/ چهره انسان امروزی چگونه شکل ‏گرفت+فیلم

چهره ای که در آینه دیده می شود، نتیجه میلیون ها سال تکامل بوده و نشان دهنده متمایز ترین ‏ویژگی های می باشد ویژگی هایی که ما از آنها، برای شناسایی و تشخیص یکدیگر استفاده می نماییم، ویژگی ‏هایی که مشتمل بر نیازهایی همچون غذاخوردن، نفس کشیدن، نگاه کردن و برقراری ارتباط می ‏باشند

معجزه ای به نام ویتامین K۲

فیلم اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری از دکتر کرمانی موفق ترین دکتر تعذیه ایران در مورد خواص ویتامین K۲ که در تعدادی از مواد غذایی موجود است.

بگو چی می‌خوری تا بگم کی هستی ؛ چگونه بهترین رژیم غذایی را انتخاب کنیم؟

یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه مینه‌سوتا یک لایه جدید از این پیچیدگی را نشان می‌دهد. آنان نشان دادند که غذاهایی که به ظاهر پروفایل تغذیه‌ای مشابه‌ای دارند، در باطن اثرات متفاوتی برای میکروبیوم بدن ما دارند. هرچه میکروبیوم روده متنوع‌تر باشد، وضعیت سلامت گوارشی فرد بهتر است. علوم تغذیه اطلاع اندکی دارد که غذاهای مختلف چه تاثیر مشخصی بر فراوانی میکربیوم‌های روده دارد.

این غذاها را نباید پشت سر هم بخورید

چنانکه کالری غذاها اهمیت دارد، کیفیت و کمیت وعده‌ها نیز مهم‌اند. برخی افراد در صورت کنترل میزان غذاخوردن کاهش وزن پیدا می‌کنند، در سویی دیگر عده‌ای باید کیفیت غذاهای خود را بالا ببرند. تجربیات بالینی و تحقیقات نشان داده است که در این زمینه باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از آنها ترتیب غذا خوردن است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

مرگ زودرس در سایه رژیم غذایی ناسالم/ کاهش مصرف گوش قرمز، سلامت رژیم غذایی را بهبود می‌بخشد

امروزه با توجه به گسترش بیماری اضافه وزن و چاقی، رژیم‌های غذایی ناسالم در میان این افراد رواج پیدا کرده است که آسیب‌های جدی به بدن می‌رساند؛ درنتیجه لازم است یک سیستم تغذیه هوشمند مدنظر قرار گیرد.