رژیم-غذایی

بگو چی می‌خوری تا بگم کی هستی ؛ چگونه بهترین رژیم غذایی را انتخاب کنیم؟

یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه مینه‌سوتا یک لایه جدید از این پیچیدگی را نشان می‌دهد. آنان نشان دادند که غذاهایی که به ظاهر پروفایل تغذیه‌ای مشابه‌ای دارند، در باطن اثرات متفاوتی برای میکروبیوم بدن ما دارند. هرچه میکروبیوم روده متنوع‌تر باشد، وضعیت سلامت گوارشی فرد بهتر است. علوم تغذیه اطلاع اندکی دارد که غذاهای مختلف چه تاثیر مشخصی بر فراوانی میکربیوم‌های روده دارد.

این غذاها را نباید پشت سر هم بخورید

چنانکه کالری غذاها اهمیت دارد، کیفیت و کمیت وعده‌ها نیز مهم‌اند. برخی افراد در صورت کنترل میزان غذاخوردن کاهش وزن پیدا می‌کنند، در سویی دیگر عده‌ای باید کیفیت غذاهای خود را بالا ببرند. تجربیات بالینی و تحقیقات نشان داده است که در این زمینه باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. یکی از آنها ترتیب غذا خوردن است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

مرگ زودرس در سایه رژیم غذایی ناسالم/ کاهش مصرف گوش قرمز، سلامت رژیم غذایی را بهبود می‌بخشد

امروزه با توجه به گسترش بیماری اضافه وزن و چاقی، رژیم‌های غذایی ناسالم در میان این افراد رواج پیدا کرده است که آسیب‌های جدی به بدن می‌رساند؛ درنتیجه لازم است یک سیستم تغذیه هوشمند مدنظر قرار گیرد.

براساس تحقیقات انجام شده؛

غـذاهای فراوری شده؛لذت بخش اما پرخطر!

در تولید غذا‌های فرآوری شده از فرآیند‌های شیمیایی استفاده می‌شود که عطر و طعم و بافت این غذا‌ها را به گونه‌ای شکل می‌دهند تا مصرف کنندگان را به خود جذب کند.

محققان استرالیایی: «کم بخور همیشه بخور» مبنا علمی ندارد

در جریان یک پژوهش، بازه زمانی جذب غذای خود را به ۹ ساعت در روز کاهش دادند. این شرکت کنندگان زمان غذاخوردن خود را یا به ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر و یا به شهر تا ۹ شب محدود کردند. آنها رژیم غذایی معمول خود را تنها در این بازه زمانی مصرف می‌کردند. در حقیقت ما به آنها گفتیم که همه غذاها را نگه دارند و فقط در این ساعات مصرف کنند.

تکامل تاریخی بشریت؛

نحوه تکامل و شناسایی متمایزترین ویژگی های بشر/ چهره انسان امروزی چگونه شکل ‏گرفت+فیلم

چهره ای که در آینه دیده می شود، نتیجه میلیون ها سال تکامل بوده و نشان دهنده متمایز ترین ‏ویژگی های می باشد ویژگی هایی که ما از آنها، برای شناسایی و تشخیص یکدیگر استفاده می نماییم، ویژگی ‏هایی که مشتمل بر نیازهایی همچون غذاخوردن، نفس کشیدن، نگاه کردن و برقراری ارتباط می ‏باشند

محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن: خطر فست‌فود جدی‌تر از سیگار است

اشکان افشین، اپیدمیولوژیست دانشگاه واشنگتن و محقق ارشد این پروژه، می‌گوید که محققان تخمین زده‌اند که به طور کلی رژیم‌های غذایی ضعیف بیش از سایر فاکتورهای دیگر، از جمله سیگار منجر به مرگ مردم می‌شوند.

ده علت اهمیت مصرف حبوبات در رژیم غذایی

حبوبات نقشی اساسی در دستیابی بشر به امنیت غذایی پایدار، کاهش سوء تغذیه و ایجاد جهانی عاری از گرسنگی دارند.

شش عادت غذایی که دانستن آنها برای سلامتی ما مفید خواهد بود

رژیم غذایی سالم عاملی اساسی در کاهش ابتلا به بسیاری از بیماری های رایج غیرواگیردار در سطح جوامع بشری بوده که رعایت آن منجر به ارتقای سطح کیفی زندگی افراد می شود.

ورزش کردن منجر به چاق شدن برخی از افراد می‌شود

مطالعات رابطه مشخصی میان فعالیت‌های متغیر روزانه انسان‌ها و میزان غذایی که در طول روز مصرف می‌کنند نشان نمی‌دهد. به همین دلیل است که نمی‌توان با قطعیت یک رژیم غذایی موثر تجویز کرد. اما آنچه با قطعیت می‌توان گفت این است که رباطه معقولی میان ورزش کردن و غذا خوردن پس از آن برقرار کنید تا بتوانید به اندامی که انتظارش را دارید برسید.