زوال-عقل

کشف ارتباط میان مصرف مشروبات الکلی و زوال عقل+عکس

دانشمندان از طریق یک پژوهش گسترده که به ‌بررسی روند مصرف الکل ۱۳۰ هزار نفر پرداخته‌ است. نشان‌ دادند که نوشیدن بیش از حد الکل تا حد غش‌کردن، می‌تواند ریسک ابتلا به زوال عقل در سال‌های بعد زندگی آنها دو برابر سازد. اگرچه ارتباط میان مصرق بیش‌‌ از‌ حد الکل و احتمال دچارشدن به زوال عقل ثابت‌ شده‌ است.

براساس یک مطالعه،

افراد مبتلا به زوال عقل در معرض خطر ابتلا به COVID-۱۹ شدید هستند

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه Exeter و دانشکده پزشکی دانشگاه کانکتیکات با بررسی داده های مربوط به Biobank انگلستان دریافتند خطر ابتلا به عفونت شدید COVID-۱۹ را در بین شرکت کنندگان اجداد اروپایی که حامل دو ژن معیوب APOE (با نام E۴e۴) بسیار بیشتر است.

یک انقلاب در درمان دمانس/ واکسن «زوال عقل» ساخته شد

یک محقق واکسنی بالقوه برای زوال عقل تولید کرد که ممکن است تا ۵ سال آینده وارد بازار شود.

آخرین تحقیقات در مورد نخ سان تباران؛

تأثیر استرس اکسیداتیو (‏oxidative stress‏) در سنین اولیه عمر/ ساختارهای فیزیولوژیکی در ‏برابر استرس ها مقاوم می گردند

تحقیقات جدید نشان می دهد که برخی از استرس ها در سنین جوانی، می تواند به باعث افزایش ‏طول عمر گردد

خاصیت اعجاب‌آور روغن زیتون در بهبود زوال عقل و آلزایمر

دکتر «دامنیکو پرتیکو»، استاد دانشگاه داروشناسی و میکروبیولوژی، می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که روغن زیتون بکر به طور مستقیم بر فعالیت‌های سیناپسی، انعطاف‌پذیری حافظه‌ی کوتاه‌مدت و کاهش تائو تاثیر دارد. این یافته‌ها نشانگر مزایای این روغن در درمان بیماری‌هایی مانند آلزایمر است.»

نقش فعالیت شبکه های عصبی در طول عمر انسان؛

عامل پروتئینی آر ای ۱ (‏REST‏)، عاملی محافظتی در برابر زوال عقل/تغییر ژنتیکی مولکولی نقش مهمی در روند پیری بازی ‏می کند

محققان در تحقیقی جدید کشف کردند که فعالیت سیستم عصبی بر طول عمر انسان ‏تأثیر گذاشته و می تواند طول عمر را کوتاه نموده و عملکردی بالعکس داشته باشد

این توصیه‌ها را برای «جلوگیری از آلزایمر و زوال عقل» جدی بگیرید!

نکته مهم آنکه این محققان دریافتند که در نتیجه یک سبک زندگی سالم عوامل آلزایمر و دمانس به طور قابل توجه‌ای کاهش پیدا می‌کند؛ حتی درخصوص افرادی که پیش‌زمینه‌های ژنتیکی دارند. در حقیقت این مطالعه نشان داد که رفتارهای سالم در بین افرادی که ضریب ژنتیکی ابتلا در آنها بالا است، تا ۳۲ درصد می‌تواند از بروز آلزایمر و دمانس جلوگیری کند.

به نقل از Science Daily؛

آیا تجویز داروی مرتبط با اختلالات ذهنی حقیقتا خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد؟

دانشمندان به دنبال تجویز داروهایی هستند تا استفاده از داروی خنثی‌کننده اثر استیل‌کولین به عنوان عامل خطر قابل اصلاح و برگشت‌پذیر در زوال عقل مشخص کنند.

تماشای زیاد تلویزیون منجر به «زوال عقل» می‌شود

امروزه متخصصان توصیه می‌کنند که افراد، به ویژه افراد سالخورده و کودکان، مدت زمان کمتری را به تماشای تلویزیون مشغول باشند تا وضعیت حافظه بهتری داشته باشند و نیز از بروز بیماری هایی نظیر دمانس و آلزایمر نیز جلوگیری شود.

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد؛

بیماری مزمن لثه خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد، بر طبق یک مطالعه بر روی جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر،خطر ابتلا به زوال عقل در افراد مبتلا به بیماری مزمن لثه۶ درصد افزایش می یابد.