سازمان-فضایی-ایران

توسعه زیرساختی ماهواره‌ها و پرتابگر از برنامه‌های سازمان فضایی

معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی گفت: توسعه زیرساخت‌ها، توسعه ماهواره‌های سنجشی، ساخت پرتابگر و سامانه های ترکیبی از محورهایی است که در برنامه‌های فضایی به آن تاکید شده است.

ازسوی سازمان فضایی ایران؛

اولین رویداد بین‌المللی ماهواره مکعبی برگزار شد / ارائه ۱۰ طرح تولید ماهواره‌های کوچک

اولین رویداد بین‌المللی ماهواره مکعبی با هدف اشتراک‌گذاری دستاورد‌های نوین فضایی و سوق به سمت تجاری‌سازی آن‌ها با تلاش سازمان فضایی ایران برگزار شد.

توضیحاتی درباره یک ماهواره پرحاشیه/بومی‌سازی اکثر زیر سیستم‌های اصلی فضایی در کشور

رییس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه محققان حوزه فضایی به دانش فنی ساخت اکثر زیر سیستم‌های اصلی ماهواره‌ها دست یافته‌اند، گفت: ممکن است برای چند سیستم اصلی ماهواره از ظرفیت سایر کشورها استفاده کرده باشیم، ولی در تلاش هستیم که تمام زیر سیستم‌ها در کشور تولید شوند و این توان نیز در بخش‌های خصوصی وجود دارد.

هفته داغ فضایی در دانشگاه‌های کشور/ از ظرفیت‌های اقتصاد فضاپایه غافل نشوید

هفته جهانی فضا بهانه ای شد تا با برگزاری بیش از ۳۰۰ رویداد، دانشگاه‌های کشور با فناوری فضایی انس بیشتری بگیرند، فناوری که به گفته رئیس سازمان فضایی، اقتصاد آن ظرفیت های بالایی دارد و تاکنون از آن بهره برداری مناسبی نشده است.

«منظومه» حلقه اتصال صنایع مختلف / رویدادی که کسب و کار‌های فضایی را رونق می‌دهد

دبیر اجرایی رویداد مسابقه محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» گفت: تلاش می‌کنیم تا با برگزاری این رویداد بتوانیم حلقه اتصال صنعت فضایی کشور و سایر صنایع باشیم.

ماهواره جدید دانشگاه امیرکبیر با تکنولوژی پیشرفته ساخته می‌شود

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: ۲ تیم علمی متشکل از نخبگان علمی این دانشگاه و سازمان فضایی برای ساخت ماهواره جدید بر روی مسائل فنی با تکنولوژی بالا کار می کنند.

چرا ماهواره پیام در مدار قرار نگرفت

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به تشریح دلایل عدم قرار گرفتن ماهواره پیام در مدار پرداخت.

واکنش وزیر ارتباطات به تحریم سازمان فضایی ایران توسط آمریکا

وزیر ارتباطات در واکنش به تحریم سازمان فضایی ایران توسط آمریکا اعلام کرد: نمی‌توانم آمریکا را حتی در این تصویر بیابم، چه برسد به اینکه فضا را تحریم کند، جهان و آینده روشن متعلق به همه است نه یک عده محدود.»

عبداللهی خبر داد

طرح اولیه پروژه بین‌المللی ماهواره کوچک دانشجویی تایید شد

مدیر پروژه بین‌المللی ماهواره کوچک دانشجویی (SSS) گفت: دانشگاه بیهانگ چین تاییدیه اتمام دو فاز اولیه پروژه ماهواره کوچک دانشجویی را صادر کرد.

استفاده از ماهواره سنجشی در دستور کار اپراتورها قرار گرفت

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در فاز اول به دنبال این هستیم که اپراتورها با استفاده از توان شرکت‌هایی که در ساخت ماهواره سنجشی فعال هستند بتوانند ماهواره‌ها را در صنعت داخلی به کار برند.