ستاره-شناسی

رفتار خشونت‌آمیز ستاره‌ها

جریان گسترده ای از ستاره های جاری شواهدی از تاریخ خشونت آمیز راه شیری است.

تحقیق در رابطه با تئوری انیشتین

تئوری انیشتین بار دیگر اثبات شد

ستاره شناسان با رقص کیهانی ستاره ای فضا و زمان با آن را می کشند

پانزدهمین المپیاد نجوم ​آسیا - اقیانوسیه در تهران برگزار شد

موسوی، مسئول برگزاری المپیاد، در این زمینه توضیح میدهد: «در حاشیه این المپیاد، ما هم‌چنین برنامه داریم تا فرهنگ و جاذبه‌های توریستی تهران را به شرکت‌کنندگان معرفی کنیم تا آن‌ها در طول مدت اقامتشان از مناطق دیدنی مختلف تهران بازدید کنند. به عقیده من مهم‌ترین بخش المپیادها، رقابت در آن‌ها نیست بلکه تعامل و همدلی بین دانش‌آموزان با ملیت‌های مختلف بیشترین اهمیت را دارد.»

ناپدید شدن ۱۰۰ ستاره در آسمان شب منجمان را متحیر کرد

یک توضیح دیگر نیز وجود دارد، اما تا زمانی که شواهد بیشتری یافت نشود نمی‌توان به آن اکتفا کرد. «بیگانگان می‌توانند این ستارگان را ببلعند تا انرژی آن را جذب و به انرژی مفید تبدیل کنند. یا ممکن است نور ستارگان سیگنال‌های شدید از فناوری بیگانه باشد.»

ادعای یک ستاره‌شناس: ناسا تا سال آینده حیات هوشمند فضایی کشف خواهد کرد

دلایل دیگری وجود دارد که جستجوگران حیات فضایی به سال آینده خوش‌بین باشند. چندین پروژه موجود در سال بعد گسترش یا بهبود خواهند یافت. شوستاک می‌گوید: «البته همواره امکان اتفاقات غیرمنتظره وجود دارد. در سال ۱۹۹۶، بزرگترین داستان علمی سال ادعای کشف میکروب‌های مریخی در یک شهاب‌سنگ بود. کسی انتظار چنین چیزی را نداشت، پس همواره می‌توان به اتفاقات غیرمنتظره امیدوار بود.»

به مناسبت هفته جهانی فضا در شیراز برگزار می شود؛

مجموعه برنامه های آشنایی با اخترشناسی

به مناسبت هفته جهانی فضا، انجمن اخترشناسی شیراز با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس اقدام به برگزاری برنامه هایی به منظور ترویج اخترشناسی در روز جمعه در شیراز خواهد کرد.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب گردش در جهان؛ کتابی برای همه علاقمندان به نجوم

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب گردش در جهان را برای همه علاقمندان به علم نجوم و ستاره شناسی معرفی خواهیم کرد.