سرانه-مطالعه

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

مطالعه کتاب های مفید بهترین کار در خانه است/ضرورت رعایت توصیه های بهداشتی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: در این روزهای منتهی به ایام نوروز و در خانه ماندن فرصت خوبی برای خواندن کتاب های خوب و مفید است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وضعیت بحرانی ایران از لحاظ سرانه مطالعه/ چرا مردم کشورمان علاقه ای به خواندن کتاب ندارد ؟

روز گذشته، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جدیدترین آمار، سرانه مطالعه کشورمان را تنها ۱۳ دقیقه اعلام کرد که این رقم نسبت به سایر کشورها بسیار ناچیز می باشد.

مطالعات MRI نشان می‌دهد؛

خواندن کتاب برای کودکان، موجب ارتقا رشد مغزشان می شود

مطالعات MRI نشان می‌دهد بین کتاب خواندن برای کودکان سن پایین و فعالیت مغز آنان رابطه وجود دارد. این مطالعات شواهد جدیدی ارایه می‌دهد که کتاب‌خوانی برای کودک در سال‌های اولیه کودکی موجب ارتقا آمادگی مغز آنان در زمینه خواندن شود.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب مارولس دیزاینر۷ برای علاقمندان به طراحی

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان خواهیم بود و این هفته کتاب کتاب مارولس دیزاینر۷ را برای علاقه‌مندان به طراحی و دوخت معرفی خواهی کرد.

طبق تحقیقات انجام شده؛

مطالعه در ایران زیر ۲۰ دقیقه است/فضای مجازی آمد و کتاب پر!

در حال حاضر سرانه مطالعه در کشورمان نگران کننده است، آمار رسمی مطالعه در ایران زیر ۲۰ دقیقه است که با توجه به رتبه اول سرانه مطالعه در جهان به میزان بیش از ۹۰ دقیقه برای کشور ژاپن، این آمار بسیار ناامیدکننده است. نگران کننده‌تر آن است که از این زمان مطالعه برای ایرانیان، ۶ دقیقه مربوط به مطالعه کتاب‌های درسی است!

اینفوگرافیک | آمار مطالعه در ایران و جهان

در این اینفو به بررسی آمار مطالعه می پردازیم.

کتاب و مطالعه، زیربنای توسعه و پیشرفت فرهنگی

برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور پررنگ کشور چین کلید خورد

سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، صبح امروز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه در محل مصلای امام خمینی(ره) افتتاح شد.

از آمارهای ضدو نقیض تا فرهنگ تکه‌تکه؛

فرهنگ ۱۲ دقیقه‌ای هم راه به جایی نمی‌برد

عدم توجه به معضلات پیش روی فرهنگ کتابخوانی در کنار در دست نبودن آمار دقیق در زمینه این موضوع، می‌تواند سبب تکه تکه شدن فرهنگ اصیل ایرانی شود.