سرطان-ریه::خبرگزاری علم و فناوری
سرطان-ریه

چرا نباید نان داغ را در کیسه پلاستیکی پیچید/ممنوعیت استفاده از نایلون در نانوایی‌‌های مازندران

عرضه کیسه نایلونی همراه با نان داغ در مازندران ممنوع شدمسؤولان معاونت بهداشتی متولی اجرای مصوبه شدند.

دانشمندان برای نخستین سلول‌های سرطانی را با انرژی خورشیدی نابود کردند+عکس

کاری که یک زوج دانشمند از دانشگاه میشیگان انجام داده‌اند به احتمال قوی در حوزه سرطان کارآمد خواهد بود، اما این یافته‌ها پتانسیل استفاده در حوزه‌هایی فراتر از انکولوژی را نیز دارد. وی توضیح می‌دهد: «این کار پتانسیل تبدیل کاوشگر (پروب)های فلئورسنت به ابزاری کاربردی در طیفی از حوزه‌ها از زیست‌پزشکی گرفته تا فوتوکاتالیز (شتابدهی به واکنش‌های شیمیایی با نور) را دارد. مطالعه ما مشخصا به سرطان تخصیص یافته و به نوبه خودش فیدبک شگفت‌انگیزی دریافت کرده است.»

ساخت «بینی الکترونیکی» برای کمک به مبتلایان به سرطان ریه

پروفسور «مایکل ون‌ دن هول، محقق سرطان ریه از مرکز پزشکی رادبود در نایمخن هلند و نویسنده ارشد این مقاله می‌گوید: «پیدایش ایمونوتراپی به طور قابل توجه‌ای درمان‌ در سطوح پیشرفته سرطان ریه سلول‌های غیرکوچک را بهبود بخشید. اما متاسفانه ایمونوتراپی تنها روی برخی از بیماران جواب می‌دهد. بر اساس آمارهای ما تنها ۲۰ درصد از بیماران.»

به تازگی کشف شد:

درمان های ترکیبی می تواند به درمان سرطانهای کشنده ریه کمک کند.

ترکیب یک کلاس جدید از دارو با دو ترکیب دیگر می تواند تومورهای ریه را در موشها و سلولهای سرطانی انسان کوچک کند.

نتایج شوکه کننده جدیدترین تحقیقات:

هوای آلوده به اندازه ی کشیدن روزی یک پاکت سیگار به ریه آسیب می زند

آلودگی هوا-مخصوصا آلودگی های مرتبط با لایه اوزون که با تغییرات آب و هوایی بیشتر نیز می شوند، به آمفیزه شدن(هواگرفتگی)ریه و اختلال در عملکرد آن سرعت می بخشد.

جدید ترین کشف دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی :

عامل پیر شدن سلول ها کشف شد

کشف جدید، تاثیر زیادی بر درمان سرطان و بیماری های مربوط به پیری دارد.

روش ساده و ارزان محقق دانشگاه هاروارد برای تشخیص «کشنده‌ترین نوع سرطان»

دکتر لئو چنگ، از دانشگاه هاروارد، می‌گوید: «شما نمی‌توانید همه بیماران را به سوی استفاده مکرر از تصویربرداری سی‌تی دعوت کنید. به همین دلیل تلاش ما بر این است که بیوماکرهایی در خصوص نمونه‌های خون توسعه دهیم که قابلیت تشخیص سرطان ریه را داشته باشد.»

هوش مصنوعی گوگل به شما می‌گوید آیا در آینده «سرطان ریه» می‌گیرید یا خیر

برای آزمایش این ابزار، بیش از ۴۵ هزار تصویر سی‌تی‌اسکن به الگوریتم داده شد. او با مقایسه نتایج به دست آمده توسط رادیولوژیت‌ها، توانست در مرحله اول میزان تشخیص خود را به ۵ درصد موفق‌تر از آنها تبدیل کند. همچنین در اولین آزمایش میزان خطاری الگوریتم ۱۱ درصد کاهش را نشان می‌داد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت عنوان کرد

بهره برداری از مراکز پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان/مراکز خدمات جامع بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه راه اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افتتاح و بهره برداری از مراکز ترک اعتياد الکل و مراکز دیابت، تجهیز مراکز مراقبت جامع بیماران خاص و صعب العلاج را در دستور كار دارد.

سرطان چیست؟

در این قسمت به این پرداخته می شود که در اصل سرطان چه نوع بیماری است، چگونه در بدن به وجود می آید و چگونه توسعه پیدا میکنه. همچنین به بررسی دلایل اصلی سرطان و مرحله های مختلفش پرداخته میشه و درنهایت هم راه های پیشگیری و درمان رو به اختصار میشنویم