سرطان-سینه::خبرگزاری علم و فناوری
سرطان-سینه

«هوش مصنوعی» سرطان را پیش‌بینی می‌کند

براساس یک مطالعه‌ جدید، هوش مصنوعی می‌تواند از الگوهای موجود در پیش بینی اینکه زنان در معرض سرطان سینه هستند یا خیر استفاده و این بیماری را پیش‌بینی کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی سرطان سینه توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد/ آیا با کمک تکنولوژی می توان از بروز بیماری ها جلوگیری کرد ؟

به تازگی محققان مؤسسه کارولینسکا در استکهلم برای اولین بار در جهان توانسته اند با کمک هوش مصنوعی روشی برای پیش بینی سرطان سینه در انسان ها را ابداع نمایند که می تواند در آینده باعث ریشه کنی این بیماری در جهان شود.

۱۰محصول فناورانه با حضور معاون رئیس‌جمهور رونمایی شد/ بومی‌ شدن دستگاه تشخیص محدوده بافت درگیر سرطان

۱۰ محصول فناورانه دانش‌بنیان با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور رونمایی شد.

انکولوژیست‌ها می‌گویند «رنگ مو» می‌تواند به «سرطان سینه» منجر شود

«مایکل جونز»، دانشمند ارشد اپیدمیولوژی در موسسه تحقیقات سرطان، در زمینه سرطانزا بودن رنگ مو معتقد است: «ارائه‌ی توصیه‌های مستحکم پزشکی بر اساس فقط یک تحقیق پیش‌داوری محسوب می‌شود. تحقیقات بسیار بیشتری برای این امر لازم است. تمام مطالعات باید توسط گروه‌های متخصص بررسی شود. همچنین محدودیت‌هایی برای این تحقیق موجود است.»

به تازگی مشخص شد:

آزمایش خونی که ۵ سال زودتر سرطان را تشخیص می دهد.

محققان آزمایش خونی ابداع کرده اند که با ردیابی آنتی بادی های تولیدشده برای مقابله با آنتی ژن تومورهای سرطانی، می تواند نشانگرهای سرطان سینه را ۵ سال زودتر از نشانه های بالینی شناسایی کند.

دانشمندان برای نخستین سلول‌های سرطانی را با انرژی خورشیدی نابود کردند+عکس

کاری که یک زوج دانشمند از دانشگاه میشیگان انجام داده‌اند به احتمال قوی در حوزه سرطان کارآمد خواهد بود، اما این یافته‌ها پتانسیل استفاده در حوزه‌هایی فراتر از انکولوژی را نیز دارد. وی توضیح می‌دهد: «این کار پتانسیل تبدیل کاوشگر (پروب)های فلئورسنت به ابزاری کاربردی در طیفی از حوزه‌ها از زیست‌پزشکی گرفته تا فوتوکاتالیز (شتابدهی به واکنش‌های شیمیایی با نور) را دارد. مطالعه ما مشخصا به سرطان تخصیص یافته و به نوبه خودش فیدبک شگفت‌انگیزی دریافت کرده است.»

علم و فناوری گزارش می دهد؛

در هر شبانه روز ۳۶ نفر به سرطان سینه در ایران مبتلا می شود/افزایش ۴ برابری بیماران سرطانی تا سال آینده در کشور

بر اساس آماری که افسانه اقبال نیا ، مؤسس کمپین آگاهی، پیشگیری و مبارزه با سرطان سینه امروز اعلام نمود در هر ۴۰ دقیقه یک زن در ایران به سرطان سینه مبتلا می ‌شود و در صورت عدم آگاهی بیماران ، آمار ۸ درصد امسال، طبق اعلام وزارت بهداشت در سال آینده به ٢٨ درصد افزایش خواهد یافت.

هوش مصنوعی محققان UCLA سرطان را از پزشکان هم دقیق‌تر تشخیص می‌دهد

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که از هر شش آزمایش بایوپسی یکی به خطا تفسیر می‌شود و فرد از کارسینومای داکتال خود بی‌خبر می‌ماند. در خصوص آتیپیای سینه (سلول‌های غیرطبیعی که خطر بسیار بالای سرطان را به دنبال دارند) این تشخیص نادرست ۵۰ درصد موارد را شامل می‌شود.

جدید ترین کشف دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی :

عامل پیر شدن سلول ها کشف شد

کشف جدید، تاثیر زیادی بر درمان سرطان و بیماری های مربوط به پیری دارد.

محقق دانشگاه سوربن فرانسه: نوشابه‌های قنددار تومورهای سرطانی را تغذیه می‌کنند

تجزیه و تحلیل داده‌ها به محققان نشان داد که افزای روانه ۱۰۰ میلی‌لیتر جذب نوشیدنی‌های قندی در مجموع احتمال ابتلا به سرطان را ۱۸ درصد افزایش می‌دهد. این احتمال برای سرطان سینه، شایع‌ترین سرطان در میان زنان، تا ۲۲ درصد افزایش داشته است.