سرطان-پستان

محققان موسسه پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند؛

زهر زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه تحقیقات پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند که زهر زنبورهای عسل به سرعت سلول های سرطانی پستان را از بین می برد. اثبات شد ترکیبی که در زهر زنبور عسل وجود دارد ۱۰۰٪ سخت ترین سلولهای سرطانی پستان را در کمتر از ۶۰ دقیقه از بین می برد، زهر در کاهش رشد تومور حتی در تهاجمی ترین و سخت ترین نوع سرطان پستان نیز موثر است. علاوه بر این، ترکیبات موجود در زهر موفقیت شیمی درمانی را افزایش می دهد.

موفقیتی دیگر به همت محققان ایرانی؛

ساخت دستگاه تشخیص غددسرطانی از غدد سالم لنفاوی

محققان در یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت دستگاهی شدند که می تواند نمونه های سرطانی را از غدد لنفاوی که درگیر نیستند حین عمل جراحی تشخیص دهد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت عنوان کرد

بهره برداری از مراکز پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان/مراکز خدمات جامع بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه راه اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افتتاح و بهره برداری از مراکز ترک اعتياد الکل و مراکز دیابت، تجهیز مراکز مراقبت جامع بیماران خاص و صعب العلاج را در دستور كار دارد.

سرطان چیست؟

در این قسمت به این پرداخته می شود که در اصل سرطان چه نوع بیماری است، چگونه در بدن به وجود می آید و چگونه توسعه پیدا میکنه. همچنین به بررسی دلایل اصلی سرطان و مرحله های مختلفش پرداخته میشه و درنهایت هم راه های پیشگیری و درمان رو به اختصار میشنویم

محققان دانشگاه لویولا شیکاگو در یک تحقیق برجسته نشان دادند؛

بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه به شیمی درمانی نیاز ندارند

طبق یک تحقیق برجسته منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند، آزمایش ۲۱ ژن بر روی تومورها نشان می دهد که اکثر بیماران مبتلا به شایع ترین نوع سرطان اولیه پستان می توانند از شیمی درمانی خودداری کنند.

براساس اخرین نتایج تحقیقات؛

تشخیص سرطان سینه با استفاده از امواج مادون قرمز

محققین دانشگاه میلان موفق به ساخت دستگاهی شده اند که با کمک امواج مادون قرمز(انتشار و دریافت نور)می تواند وجود و عدم وجود سرطان در ناحیه سینه را تشخیص دهد.

مصاحبه با مخترع مایسل های هوشمند

اختراع سیستم دارویی هوشمند برای درمان سرطان

اختراع سیستم دارویی هوشمند برای درمان سرطان با استفاده از شیمی درمانی و لیزر درمانی عرضه شده که با کمترین آسیب به سلول های سالم قادر به درمان بیماری سرطان است.

در نشست خبری کنگره «جراحی سرطان» مطرح شد:

شریفیان: تشخیص سرطان در مرحله ابتدائی ۹۵ درصد در درمان تاثیر دارد/ مستعان: سن شیوع سرطان پستان در زنان کاهش یافته است

مدیر گروه گوش، بینی و گلو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر تاثیر زودرس سرطان در درمان بیماری گفت: چنانچه بیمار سرطان در مرحله اولیه تشخیص داده شود ۹۵ درصد در درمان بیماری تاثیر دارد و منجرب به فوت نمی‌شود.

توسط محققان دانشگاه هاروارد؛

روش جدیدی برای درمان سرطان سینه کشف شد

دانشمندان تحقیقات سرطان لودویگ دانشگاه هاروارد مکانیسمی کشف کرده اند که علت بسیاری از وابستگی سلول های سرطانی به اسید آمینه متیونین را نشان می دهد. این تیم معتقد است که کارش می تواند راه های جدیدی برای درمان تعدادی از تومورهای پستان باشد.

توسط محققان دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه بولونیا؛

واکسن جدید سرطان سینه کشف شد

محققان دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه بولونیا، واکسن جدید سرطان سینه را کشف و با آزمایش آن بر روی موش نشان دادند که این واکسن هم اثر پیشگیرانه ای دارد و هم زمانی که سرطان در حال توسعه است، کار می کند.