سرطان

پرخطرترین گروه مبتلایان به کرونا چه کسانی هستند؟

ویروس کرونا در افراد مبتلا به سرطان به چه شکل عمل می‌کند؟ بیماران سرطانی در مقابله با کرونا جز دستهٔ بیماران با ریسک بالا طبقه‌بندی می‌شوند. اما ارتباط کووید-۱۹ و سرطان چیست و چرا افراد مبتلا به سرطان نرخ بالایی از مرگ و میر در نتیجه این بیماری را از خود نشان داده‌اند.

امیدواری‌ها نسبت به تولید «واکسنی برای همه سرطان‌ها» قوت گرفت

این واکسن توسعه داده شده، با فعال کردن سلول‌های ایمنی بدن برای مشخص کردن اصل سرطان به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و این سیستم را ترغیب می‌کند که تعداد بیشتری سلول ایمنی بسازد.

دارو سازی هوشمند راهی برای درمان سرطان

مهشید گیوریان دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی پزشکی گفت: دارویی که در این طرح مورد استفاده قرار گرفته، بربرین کلراید نام دارد که در این دارو از عصاره زرشک با خاصیت های فراوانی از جمله آنتی باکتریایی، ضدسرطانی، ضد الزایمر و ... استفاده می شود.

کیت شمارش سلول‌های سرطانی داخلی ساخته شد

مهدی رحیمیان با اعلام ساخت نوعی کیت برای تفکیک و شمارش سلول های سرطانی از خون، این مهم را یک پیشرفت مهم در عرصه مقابله با سرطان می توان دانست .

محقق دانشگاه کالیفرنیا از تاثیر روزه گرفتن بر درمان صعب‌العلاج‌ترین سرطان‌ها می‌گوید!

روزه داری شاید بتواند در درمان بیماری سرطان مؤثر باشد. شواهد زیادی وجود دارند که نشان از نقش مؤثر روزه داری در پیشگیری و درمان سرطان دارند. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و موسسه‌ی سرطان میلان یافته‌اند که رژیم غذایی ‌روزه ‌مانند هنگام ترکیب با ویتامین ث می‌تواند بسیار در درمان برخی از انواع سرطان موثر باشد.

محققان ثابت کردند میان سرطان و کووید ۱۹ ارتباطی وجود دارد!

بر اساس تحقیقات بیماران مبتلا به سرطان باتوجه به نقص ایمنی، ۲ تا ۳ برابر مستعد ابتلا به کرونا هستند و در این خصوص رعایت مسائل ساده، و جدی گرفتن بحث ارتباط و مواجهه به خصوص با افراد بی‌علامت و ناقل، حائز اهمیت است. ویروس‌ها مستقیما بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارند و کرونا هم از این قضیه مستثنی نیست .

با استفاده از فناوری نانو انجام گرفت؛

تسریع در تشخیص سرطان با حسگر ایرانی

محققان در دانشگاه شریف موفق به طراحی حسگری برای تشخیص سلول‌های سرطانی در آزمایش‌های تشخیص طبی و مراکز تحقیقاتی گریدند.

کشف جدید در ارتباط با تغییرات سیستم ایمنی؛

اطلس سلولی تیموس و نقش آنها در بهبود سلول های تی/درب های ایمنی ‏درمانی جدیدی برای بیماری سرطان باز می گردد

اطلس سلولی غده تیموس انسان می تواند به ایمنی درمانی (‏immunotherapy‏) جدید در ‏درمان بیماری سرطان و سایر بیماری های خود ایمن منجر گردد.

نانوذرات طلا سلول‌های سرطانی را شناسایی می‌کند

دانشمندان استرالیا از نانوذرات طلا برای ردیابی سیگنال‌هایی که از طریق سلول‌های سرطانی به بدن فرستاده می‌شود، استفاده کردند.

ترکیب دو داروی قدیمی برای تسریع جوش خوردن استخوان‌ها

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد با ترکیب دو داروی قدیمی می‌توان سلول‌های بنیادی استخوان‌ها را تقویت کرد تا آنها بعد از شکسته شدن زودتر جوش بخورند.