سرطان

توسط دانشمندان دانشگاه کوئینزلند؛

نشانگر تشخیص زود هنگام ملانومای کشنده چشم کشف شد

دانشمندان دانشگاه کوئینزلند نشانگرهایی را در خون کشف کرده اند که می تواند بین یک خال خوش خیم و ملانوما تمایز قایل شود، در عین حال مشخص کند که آیا سرطان به مناطق دیگر بدن نیز سرایت کرده است یا نه.

مادر پیوند خبر داد:

هجدهمین کنگره سراسری انکولوژی و هماتولوژی و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان برگزار می شود

هجدهمین کنگره سراسری انکولوژی و هماتولوژی و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان توسط انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران در روزهای ۲۳ الی ۲۵ آبان ماه ۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

هوش مصنوعی، سرطان دهانه رحم را تشخیص می‌دهد

کمپانی مایکروسافت با همکاری SRL Diagnostics ابزاری جهت تشخیص سریع سرطان دهانه رحم به کمک هوش مصنوعی ابداع کرده است.

محققان دانشگاه آکسفورد گزارش کردند؛

سطح بالای دو هورمون در خون باعث افزایش خطر سرطان پروستات می شود

محققان دانشگاه آکسفورد عوامل موثر در ابتلا به پروستات را بر روی بیش از ۲۰۰ هزار مرد بررسی و برای اولین بار گزارش کردند که مردان با سطح بالاتری از تستوسترون "آزاد" و هورمون رشد در خونشان با احتمال بیشتری به سرطان پروستات مبتلا می شوند.

آمار منتشر شده گزارش می دهند:

ابتلا به سرطان کبد در انگلیس روی ریل سرعت افتاده است

براساس آخرین آمار منتشر شده توسط مؤسسه تحقیقات سرطان انگلیس، حدود ۵ هزار و ۷۰۰ مرگ و میر ناشی از سرطان کبد در این کشور در سال ۲۰۱۷ ثبت شده است.

دانشمندان برای نخستین سلول‌های سرطانی را با انرژی خورشیدی نابود کردند+عکس

کاری که یک زوج دانشمند از دانشگاه میشیگان انجام داده‌اند به احتمال قوی در حوزه سرطان کارآمد خواهد بود، اما این یافته‌ها پتانسیل استفاده در حوزه‌هایی فراتر از انکولوژی را نیز دارد. وی توضیح می‌دهد: «این کار پتانسیل تبدیل کاوشگر (پروب)های فلئورسنت به ابزاری کاربردی در طیفی از حوزه‌ها از زیست‌پزشکی گرفته تا فوتوکاتالیز (شتابدهی به واکنش‌های شیمیایی با نور) را دارد. مطالعه ما مشخصا به سرطان تخصیص یافته و به نوبه خودش فیدبک شگفت‌انگیزی دریافت کرده است.»

درخواست پزشکان آمریکایی برای اطلاع رسانی در مورد سرطان زایی پنیر

عده ای از پزشکان آمریکایی با ارسال درخواستی برای سازمان غذا و داروی این کشور خواستار افزوده شدن پیام هشدار ابتلا به سرطان سینه به پنیرهای فروخته شده در ایالات متحده شده اند.

داروهای ساخته شده در فضا؛ راه‌حل نوین درمان سرطان +عکس

یکی از ویژگی‌های بارز سرطان توانایی‌اش در ساخت رگ‌های خونی جدید برای تغذیه تومورهاست،‌ داروهایی که بتوانند این خونرسانی را متوقف کنند، به عنوان درمان‌های موثر شناخته می‌‌شوند. در فضا سلول‌های اندوتلیال به مدت طولانی‌تر و به آن شیوه سلول‌های واقعی بدن رشد می‌کنند. این موضوع به دانشمندان این امکان را می‌دهد تا فاکتورهای شیمی‌درمانی یا داروهای جدید سرطان را بهتر مورد آزمایش قرار دهند.

تزریق داروی شیمی‌درمانی و ویتامین B به درمان سرطان کمک می‌کند

محققان با ترکیب داروی شیمی‌درمانی و فولات (نوعی ویتامین B) و قرار دادن آن درون نانوذرات، دارویی ساختند که می‌تواند سلول سرطانی را هدف قرار داده و از بین ببرد.

ابداع روش جدید ایمن سازی بدن در برابر سرطان

محققان دانشگاه ییل از ابداع روش جدیدی برای ایمن سازی بدن و تقویت سیستم ایمنی در برابر هجوم سلول‌های سرطانی خبر داده‌اند.