سرطان

یک شرکت آمریکایی مدعی ساخت داروی درمان سرطان شد

شرکت آمریکایی «مورفوجنسیس» (Morphogenesis) اعلام کرد، دارویی (آمپول) توسعه داده که سلول‌های سرطانی بدن را شناسایی می‌کند و به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد آن‌ها را از بین ببرند.

جدید ترین کشف دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی :

عامل پیر شدن سلول ها کشف شد

کشف جدید، تاثیر زیادی بر درمان سرطان و بیماری های مربوط به پیری دارد.

آیا استفاده از اینترنت نسل پنجم (۵G) احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

هم سازمان غذا و دارو آمریکا و هم کمیسیون ارتباطات فدرال این کشور، هردو گفته‌اند که در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد. استدلال این دو سازمان بسیاری از مطالعات انجام گرفته در این خصوص است که ارتباطی میان سیگنال‌های رادیویی منتشره از تلفن همراه و بیماری‌زایی در انسان پیدا نکرده‌اند. اما برخی از محققان نیز دریافته‌اند که خطرات نسل جدید شبکه‌های سلولی ارتباطی برای سلامت انسان قابل توجه است

هپاتیت B و C مهمترین عوامل ایجاد کننده سرطان کبد هستند

معاون فنی مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه، ۲۸ جولاي هر سال برابر با ششم مرداد ماه بعنوان روز جهاني هپاتيت نامگذاري شده است افزود: هپاتيت B و C مهمترين عوامل ايجاد کننده سرطان کبد هستند.

به تازگی مشخص شد؛

ارتباط احتمالی میان نوشیدنی‌های قنددار و سرطان

یافته‌های حاصل از تحقیقی جدید نشان می‌دهد محدودنمودن نوشیدنی‌های قنددار احتمالا در کاهش موارد سرطان نقش دارند.

استفاده از «ویروس سرماخوردگی» برای درمان سرطان ؛ درمانی انقلابی که سرطان را ریشه کن خواهد کرد؟

استفاده از این درمان علاوه بر اینکه منجر به کاهش اندازه تومورها شد، با ایجاد یک کاتتر (فروکاو) در مثانه، از بروز هرگونه عوارض جانبی قابل ذکری در تمامی بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. سرطان مثانه دهمین سرطان شایع در میان مردم انگلستان است و ۱۰ هزار نفر سالانه به این بیماری مبتلا می‌شوند. دانشمندان می‌گویند امیدوارند این درمان بتواند تا ۳ سال آینده در دسترس مردم قرار گیرد.

علم و فناوری بررسی می کند؛

لوزارتان عاملی برای سرطان/ دلیل سکوت شش ماه سازمان غذا و دارو چیست ؟

لوزارتان دارویی است که برای کنترل فشار خون استفاده می شود، ماده مؤثر این دارو که یک شرکت خاص هندی تولید می‌کند، از شش ماه پیش سرطان‌زا تشخیص داده شد و در بیشتر کشورهای دنیا جمع‌آوری شد. اما در کشور ابهاماتی در مورد این دارو وجود دارد چرا که سازمان غذا و داروی تا چند روز گذشته هیچ اقدامی برای جمع آوری آن انجام نداده بود.

محققان می‌گویند «مگس‌های تراریخته» شاید سرطان را در انسان ریشه‌کن کنند

هنگامی که پزشکان با سرطان‌هایی مقاوم به درمان در بیماران مواجه شدند، به سوی استفاده از داروهای غیرمعمول برای درمان برخی سرطان‌ها روی آوردند. به عنوان مثال آنها در یک مورد بافت توموری را در آزمایشگاه کشت دادند و آن را به عنوان تیمار برای یک بافت سرطانی واقعی استفاده کردند تا جلوی پیشرفت سرطان را بگیرد.

آیا «طب سنتی» به بهبود سرطان کمک می‌کند؟

برخی متخصصان می‌گویند استفاده از درمان‌های جایگزین می تواند سطح سلامت کلی بیمار را بهبود ببخشد. به عنوان مثال جابز ۸ سال با بیماری سرطان دست و پنج نرم کرد. درمان‌هایی مانند مدیتیشن، طب سوزنی و ورزش را می‌توان به صورت ترکیبی با درمان‌های استاندارد سرطان استفاده کرد تا بدین‌وسیله از عوارض جانبی درمان‌ها، مانند درد‌های مزمن و خستگی‌های طولانی‌مدت جلوگیری کرد.

پردازش تصاویر PET به منظور تشخیص ندول های منفرد ریوی به روش کنترل فازی

پردازش تصاویر یک پایگاه داده از ندول های منفرد ریوی شبیه سازی شده تصاویر مقطع نگاری گسیل پوزیترونPETجهت بهبود تشخص ندول های منفرد ریوی از تصاویر خروجی