سرماخوردگی::خبرگزاری علم و فناوری
سرماخوردگی

چرا برخی دائما سرما میخورند؟‌ ؛ محققان دانشگاه کالیفرنیا پاسخ می‌دهد

دانشمندان الگویی در این مورد کشف کرده‌اند: افرادی که در کودکی اول به نوع ملایم‌تر ویروس، اچ۱ان۱، مبتلا می‌شوند، نسبت به کسانی که اول به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، احتمال کمتری به بستری شدن در بیمارستان را دارند اگر دوباره در سالیان آتی به اچ۱ان۱ مبتلا شوند. افرادی هم که ابتدا به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، ایمنی بیشتری در مقابل ابتلا به اچ۳ان۲ در آینده دارند.

آیا ممکن است یک سرماخوردگی ساده منجر به مرگ شود؟

مطالعات نشان داده است که بیمارانی که پیوند مغز استخوان انجام داده‌اند، احتمال بیشتری به عفونت شدید تنفسی دارند. راینوویروس عامل اصلی این موضوع نیست، اما سایر ویروس‌های عامل سرماخوردگی جزو عوامل اصلی به‌شمار می‌روند. البته آلودگی با ویروس تنفسی می‌تواند در کل بدن مانند مجاری معده-روده‌ای، مجاری ادراری و کبد مشکل‌ساز شود.

علم و فناوری بررسی می کند:

متخصصان: در فصول سرد سال بیشتر بیمار می شوید ولی نه دلایلی که فکر می کنید

در فصول سرد مردم بیشتر و طولانی تر محیط های بسته قرار می‌ گیرند و این امر موجب افزایش عفونت می شود. ویروس ها در سرما و رطوبت کم بیشتر عمر می کنند.

علم و فناوری بررسی می کند:

آیا پوشیدن ماسک از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌ کند؟

متخصصان برای سال های از تاثیر ماسک ها در جلوگیری از انتقال ویروس، مطمئن نبوده اند، ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که آن ها واقعا موثر هستند.

با حذف یک آنزیم در بدن؛

راه جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی کشف شد

دانشمندان متوجه شده اند با حذف آنزیمی در سلول های بدن می توان از ابتلای افراد به ویروس سرما خوردگی جلوگیری کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کشف درمان قطعی بیماری سرماخوردگی برای اولین بار در جهان !

به تازگی محققان دانشگاه ‌های استنفورد و کالیفرنیا مدعی شده اند، که با دستکاری و متوقف کردن فعالیت پروتئین "۳SETD" در سلول ‌های انسانی می تواند ویروس سرماخوردگی را از فعالیت بیاندازد .

استفاده از «ویروس سرماخوردگی» برای درمان سرطان ؛ درمانی انقلابی که سرطان را ریشه کن خواهد کرد؟

استفاده از این درمان علاوه بر اینکه منجر به کاهش اندازه تومورها شد، با ایجاد یک کاتتر (فروکاو) در مثانه، از بروز هرگونه عوارض جانبی قابل ذکری در تمامی بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. سرطان مثانه دهمین سرطان شایع در میان مردم انگلستان است و ۱۰ هزار نفر سالانه به این بیماری مبتلا می‌شوند. دانشمندان می‌گویند امیدوارند این درمان بتواند تا ۳ سال آینده در دسترس مردم قرار گیرد.

اینفوفناوی ۱۱

درمان‌های طبیعی به جای درمان های شیمیایی"بی‌خطر،خوشمزه"

در این اینفو به چند درمان سنتی برای سرماخوردگی می‌پردازیم.

اینفوگرافی-۸

درمان‌های طبیعی به جای درمان های شیمیایی"بی‌خطر،خوشمزه"

در این اینفو به آموزش ۶ درمان طبیعی برای سرماخوردگی میپردازیم.

پزشکان دانشگاه واشنگتن پاسخ می‌دهند:

چگونه سیستم ایمنی خود را در برابر بیماری‌ها تقویت کنیم؟

در ادامه این نوشتار سعی کردیم نگاهی بیاندازیم به عادات و روش هایی که با به کار بستن آنها در واقع سیستم ایمنی خود را تقویت خواهید کرد. اگر حوصله خواندن آن را ندارید، خلاصه بگوییم: خوب بخورید، به میزان کافی آب بنوشید و خوابیدن را از خود دریغ نکنید.