سلاح-مرگبار

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا ایران به سلاح پیشرفته A۲ / AD دست یافته است ؟ / قدرت نظامی ایران بلای جان تروریست های آمریکایی در منطقه

روزنامه لبنانی البناء در یادداشتی از دستیابی ایران به دو سلاح پیشرفته و سری خبرداده که یکی از این سلاح ها را A۲ / AD معرفی کرده که باعث وحشت تروریست های آمریکایی در منطقه شده است.

۵ باور غلط در طبیعت که میتونه باعث مرگ شما بشه

موشن گرافی جذابی که نگاه شما به طبیعت و سفر رو قطعا عوض میکنه و تجربیات گرانبهایی رو بعد از دیدن این مستند کوتاه به دست خواهید آورد

مرزبانان ربوده شده ایرانی کجا هستند؟

۲۴ مهرماه، ۱۴ نیروی نظامی ایران در مرز پاکستان ربوده شدند. گروه تروریستی جیش العدل مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت. این اتفاق در سال ها و ماه های اخیر بار ها تکرار شده. اما درباره گروه تروریستی جیش العدل چه می دانیم؟ مرزبان های ایرانی ربوده شده به کجا منتقل شده اند و در آن سوی مرز، نقش دولت پاکستان در این ماجرا ها چیست؟

از صاعقه و صاعقه زدگی چه میدانید؟

ترجمه اختصاصی از خبرگزاری علم و فناوری- سالانه چندین هزار نفر در دنیا بر اثر صاعقه زدگی از بین میروند. در این مستند کوتاه، نگاهی به این بلای طبیعی داشته ایم. از قدرت و شدت برقی که دارد تا اثراتی که بر زندگی انسان داشته است

با انتشارنامه اخطارآمیز رهبران و دانشمندان جهان:

تهدید به تحریم، پروژه "ربات قاتل" را متوقف کرد

رهبران و دانشمندان برجسته فناوری، نامه های سرگشاده ای را منتشر کرده اند که خواهان ممنوعیت استفاده از سلاح های اتمسفری مرگبار توسط فن آوری های هوش مصنوعی شده اند. اما گروهی از محققان AI اخیرا با استفاده از تهدید تحریم، یک گام به جلو رفتند تا دانشگاه را از توسعه فناوری های روباتی قاتل باز دارند. این دانشگاه تحقیقاتی چند ماه پیش، برای توسعه سلاح های نظامی AI که قادر به کنترل بدون نظارت بر انسان بود، گزارش داده بود .