سلول-های-بنیادی

نخستین پیوند موفقیت آمیز کبد ساخته شده در آزمایشگاه+عکس

برای نخستین بار یک کبد کامل که سلول هایش در آزمایشگاه های سلولی ساخته شده بود با موفقیت به یک موش پیوند زده شد. برای پرورش کبدهای کوچک، محققان سلول‌های پوست اهداشده توسط داوطلبان را به وضعیت سلول‌های بنیادی برگرداند که از این طریق می‌توان سایر انواع سلول‌ها را کشت کرد. آن‌ها سپس به‌کمک هورمون‌ها و سایر مواد شیمیایی در سلول تغییر ایجاد کرده و آن‌ها را در آزمایشگاه پرورش دادند.

دانشمندان چینی یک جانور کاملا جدید و بی‌سابقه ساختند+عکس

اوایل امسال، روزنامه اسپانیایی «ال‌پایس» اعلام کرد محققان در چین با تزریق سلول‌های بنیادی انسان به جنین میمون، یک کایمرای انسان-میمون تولید کرده بودند. این جنین‌ها البته زنده نماندند تا به‌دنیا بیایند، اما «استرلا نونز»، زیست‌شناسی از دانشگاه «مورسیا» در اسپانیا، می‌گوید که نتایج اولیه بسیار امیدوارکننده بودند.

به همراه پیوند نخاع؛

نخستین پیوند سر انسان تا قبل از ۲۰۳۰ انجام می شود.

یک جراح مغز و اعصاب انگلیس روشی برای پیوند موفقیت آمیز سر انسان به بدن یافته است. به گفته او با پیشرفت‌های رباتیک و سلول‌های بنیادی چنین عمل جراحی تا قبل از ۲۰۳۰ میلادی انجام خواهد شد.

تحولی عظیم در علوم زیستی؛

سلول های کپسوله شده/مهندسین‎ ‎موفق به تولید بافت های تزریقی کپسوله گردیدند+فیلم‏

دستگاه جدیدی که سلول ها را از طریق وارد کردن به داخل میکروژل هایی (‏microgels‏) خاص ‏محافظت می نماید. تزریقی ساده که می تواند به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک نماید و تحقق ‏بخش رویای دیرینه پزشکان و بیماران تلقی گردد

محققان کشور طی تحقیقاتی ثابت کردند؛

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلولهای بنیادی فرد به پوست خود

محققان کشور با بررسی اثر درمانی و عوارض جانبی استفاده از فیبروبلاست‌های خود فرد در جوان‌سازی و بهبود ضایعات پوستی به این نتیجه رسیدند که چروک و آکنه با سلولهای بنیادی فرد بهبود می یابد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خبرداد

تسهیلات بانکی بدون بهره برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره و تقسیط هزینه ذخیره سازی و نگهداری خون بند ناف نوزادان خبر داد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خبرداد

تسهیلات بانکی بدون بهره برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره و تقسیط هزینه ذخیره سازی و نگهداری خون بند ناف نوزادان خبر داد.

مسئول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی:

۵۰۰ نمونه در بانک خون بند ناف خراسان‌ جنوبی ذخیره شده است

مسئول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی گفت: ۵۰۰ نمونه در بانک خون بند ناف خراسان‌جنوبی ذخیره شده است.

به تازگی مشخص شد

سلولهای بنیادی پیوندی بدون داروهای تایید پیوند در موش ها سالم ماندند

محققان با به کارگیری ویژگی سیستم ایمنی بدن دریچه های جدیدی را در پیوند سلول های بنیادی کشف کردند.

دانشمندان می‌گویند به لطف علم «طاس بودن سر» دیگر امری اختیاری است

مو بیشتر از آنچه محققان تاکنون انتظار داشته‌اند پیچیده است. برای ساخت یک تار مو به هزاران سلول بنیادی پاپیلای پوست در پایه پیاز مو نیاز داریم. پوست سر انسان بیش از ۱۰۰ هزار فولیکول دارد، اما طول عمر آنها بسیار محدود است. از نظر علمی، سر یک فرد کچل هم مو دارد، اما فولیکول‌های آن در حالت دورمنت (خواب) قرار دارند و تنها چندصد پاپیلادر هر کدام از آنها وجود دارد.