سلول-های-بنیادی

محققان کشور طی تحقیقاتی ثابت کردند؛

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلولهای بنیادی فرد به پوست خود

محققان کشور با بررسی اثر درمانی و عوارض جانبی استفاده از فیبروبلاست‌های خود فرد در جوان‌سازی و بهبود ضایعات پوستی به این نتیجه رسیدند که چروک و آکنه با سلولهای بنیادی فرد بهبود می یابد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خبرداد

تسهیلات بانکی بدون بهره برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره و تقسیط هزینه ذخیره سازی و نگهداری خون بند ناف نوزادان خبر داد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خبرداد

تسهیلات بانکی بدون بهره برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره و تقسیط هزینه ذخیره سازی و نگهداری خون بند ناف نوزادان خبر داد.

مسئول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی:

۵۰۰ نمونه در بانک خون بند ناف خراسان‌ جنوبی ذخیره شده است

مسئول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی گفت: ۵۰۰ نمونه در بانک خون بند ناف خراسان‌جنوبی ذخیره شده است.

به تازگی مشخص شد

سلولهای بنیادی پیوندی بدون داروهای تایید پیوند در موش ها سالم ماندند

محققان با به کارگیری ویژگی سیستم ایمنی بدن دریچه های جدیدی را در پیوند سلول های بنیادی کشف کردند.

دانشمندان می‌گویند به لطف علم «طاس بودن سر» دیگر امری اختیاری است

مو بیشتر از آنچه محققان تاکنون انتظار داشته‌اند پیچیده است. برای ساخت یک تار مو به هزاران سلول بنیادی پاپیلای پوست در پایه پیاز مو نیاز داریم. پوست سر انسان بیش از ۱۰۰ هزار فولیکول دارد، اما طول عمر آنها بسیار محدود است. از نظر علمی، سر یک فرد کچل هم مو دارد، اما فولیکول‌های آن در حالت دورمنت (خواب) قرار دارند و تنها چندصد پاپیلادر هر کدام از آنها وجود دارد.

کشف مکانیزم جدیدی که می‌تواند هزینه‌های ترمیم دندان را کاهش دهد

محققان نشان دادند که Dlk۱ فعال شدن سلول‌های بنیادی را افزایش می‌دهد. این مکانیزم می‌تواند یک راه‌حل نوآورانه و کم‌هزینه برای ترمیم دندان به شمار آید؛ به ویژه برای حل مشکلاتی نظیر پوسیدگی، خرد شدن و ترومای دندان. پزشکی بازساختی شاخه‌ای از پزشکی است که هدف آن بازسازی، ترمیم یا جایگرینی سلول‌ها، بافت یا ارگان آسیب دیده یا از دست رفته بدن است،

امید تازه برای درمان ضایعات عصبی با سلول‌‌‌‌‌های بنیادی

پژوهش‌های محققان رویان نشان داد که می‌‌‌‌‌توان از تبدیل آستروسیت‌‌‌‌‌ها به سلول‌‌‌‌‌های بنیادی عصبی، برای درمان ضایعات عصبی استفاده کرد.

بانک سلول‌های بنیادی پالپ دندان در مشهد راه‌اندازی می‌شود

رییس ستاد سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بحث سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از اهمیت ویژه‌ای در علوم پزشکی برخوردار است، گفت: این علم به خصوص در درمان بیماری‌ها می‌تواند کمک زیادی به بشریت انجام دهد.

تحولی عظیم در علوم زیستی؛

مهندسین ژنتیک‎ ‎موفق به تولید بافت های تزریقی کپسوله شدند+فیلم‏

دستگاه جدیدی که سلول ها را از طریق وارد کردن به داخل میکروژل هایی (‏microgels‏) خاص ‏محافظت می نماید. تزریقی ساده که می تواند به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک نماید و تحقق ‏بخش رویای دیرینه پزشکان و بیماران تلقی گردد