سنسور

ترسیم بیوالکترونیک بر روی پوست انسان

مهندسان دانشگاه میسوری امکان استفاده از مدادها را برای ترسیم بیوالکترونیک بر روی پوست انسان کشف کردند.

تماشا کنید: ساخت نوعی «پوست الکترونیک» با هوش مصنوعی که «درد و گرما» را حس می‌کند

در حال حاضر بیشتر تحقیقاتی که در زمینه سنسورهای پوست مصنوعی در حال انجام است، بر فناوری‌های تقلیدی فیزیکی متمرکز است که با اندازه‌گیری فشار اجسام را با استفاده از یک بازوی رباتیک کنترل می‌کنند. هنوز راه زیادی باقی مانده تا این تحقیقات به سمتی روند که نرم، سفتی و یا بافت سطوح را مورد شناسایی قرار دهند.

توسط یکی از شتابدهنده های پارک علم و فناری کرمانشاه

ورود استان کرمانشاه به حوزه "کشاورزی هوشمند" برای اولین بار در کشور

کشاورزی هوشمند می‌تواند انقلاب بزرگی در حوزه کشاورزی به وجود آورده و با ترکیب دانش روز در حوزه فناوری اطلاعات و کشاورزی مدرن، اقتصادی کردن کشاورزی را به همراه داشته باشد.

سنسور کوانتوم برای فوتون‌ها؛

سنسوری که ذرات نوری را به صورت غیرمخرب می‌سنجد

یک آشکارساز نور، نور را به سیگنال الکتریکی تبدیل نموده و باعث می‌شود نور از بین برود. اکنون محققان سنسور کوانتومی ساخته‌اند که قابلیت سنجش ذرات نوری را به صورت غیرمخرب دارا است. از این سنسور می‌توان به منظور بررسی دقیق‌تر ویژگی‌های کوانتومی نور استفاده کرد.

هر آنچه باید درباره‌ی دیوار مرزی امریکا و مکزیک بدانید؛

هزینه ۵/۷ میلیون دلاری ترامپ به قیمت تعطیلی دولت آمریکا!

دموکرات‌ها به دنبال به کارگیری تکنولوژی‌های به روزی مانند پهپاد، دوربین و هوش مصنوعی در این دیوار ۶ تا ۹ متری هستند.

محققان MIT اعلام کردند:

برچسب های کاغذی ابزار جدید انتقال اطلاعات می شوند

محققان MIT در حال توسعه برچسب های RFID هستند که محیطشان را درک می کنند و امکان نظارت کم هزینه بر مواد شیمیایی و سایر سیگنال ها را در محیط زیست فراهم می کنند.

به گزارش وب سایت ساینس دیلی؛

سنسوری کوچک بر روی دندان که مراقب خوردن غذاهای مضر است

مهندسان سنسورهاي کوچکی ساخته اندکه مستقيما روی دندان قرار می گیرد و با استفاده از يک دستگاه تلفن همراه به صورت بي سيم ارتباط برقرار مي کند مي تواند اطلاعات مربوط به مصرف گلوکز، نمک و را انتقال دهند. محققان خاطرنشان می کنند که در آینده از این سنسورها می توان برای تشخیص و ثبت طیف گسترده ای از مواد مغذی، مواد شیمیایی و فیزیولوژیکی استفاده کرد.

دانشگاه استنفورد؛

دیگر خودروها تصادف نمی کنند/تکنولوژی لیزر در خدمت راننده برای دیدن نقاط کور

تصادف خودرو از معضلاتی‌ست که همیشه قربانی‌های زیادی می‌گیرید. حالا متخصصان حسگری ساخته‌اند که هنگام خطر خودرو بصورت خودکار ترمز می‌کند.

دانشگاه هاروارد؛

رباتهایی که فشار،درجه حرارت و لمس را احساس می کنند

دانشکده فنی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد محققان با الهام گرفتن از حواس پنجگانه بدن انسان، یک مکانیزم برای ساخت روبات های نرم ایجاد کرده اند که می توانند حرکت، فشار، لمس و حتی درجه حرارت را حس کنند.