صنایع

گام بلند سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

استاندارد مکاترونیک کشور متحول می شود/می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم

عضو تیم تحول در استاندارد مکاترونیک، خبرداد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از یک و نیم سال پیش کار مشترکی را با سازمان فنی حرفه ای آلمان و دانشگاه لایپزیک آلمان شروع کرده و هدف آن است که استاندارد مکاترونیک را متحول کنیم و با توجه به پتانسیلهایی که داریم می توانیم ظرف ۵ تا ۱۰ سال به یک کشور تمام صنعتی تبدیل و جزو ده غول صنعتی جهان شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور، با بیان این که امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، تاکید کرد:صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند.

یادداشت

ارتباط دوسویه دانشگاه و صنعت

نگاهی به تاریخچه ارتباط دانشگاه و صنعت در ایران نشان می دهد که اولا شکل گیری این ارتباط در گذر زمان به طور اصولی پایه ریزی نشده و زیر بنای اساسی برای آن صورت نگرفته است. ثانیا محتوا و سمت و سوی این ارتباط به درستی شکل نگرفته و هدفمند نبوده است.

تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان؛

طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با شیار متغیر توسط محققان اصفهانی

محققان اصفهانی برای اولین بار با موفقیت در طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با زاویه های گام و شیار متغییر در طول دندانه، ارتعاشات چَتِر در ماشین کاری را حذف کرده و این تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان محسوب می شود.

برای اولین بار در کشور؛

محققان اصفهانی با بومی سازی "آسیاب جت میل " گامی بزرگ در خودکفایی برداشتند

آسیاب جت میل (JET MILL) توسط محققان شرکت دانش بنیان سمات صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طراحی و بومی سازی شد، تا قبل از این صاحبان صنایع آسیاب جت میل و یا مواد میکرونیزه مورد نیاز خود را از خارج وارد نموده و از این جهت کاملا وابسته بودیم، این دستاورد گامی بزرگ در خودکفایی و قطع وابستگی است.

آنالیز مدل نوین توسعه صنایع ایران و جهان؛

راز موفقیت کارخانجات بزرگ چیست؟/ بررسی حلقه مفقوده ارتباط فناوران با صنایع درایران

در ایران مفهوم جدیدی تحت عنوان" نوآوری باز" به وجود آمده است که سال ها قبل تر در خارج از ایران ایجاد شده است در مجوع در جهان پدیده جوانی است،که برای کارخانجات سنتی که رو به ورشکستگی است می تواند نجات بخش باشد و برای صنایع زنده نیز عامل توسعه و تکاپویی بیشتر است.

سومين کنفرانس ملي حسابداري ، مديريت و صنايع ايران

سومين کنفرانس ملي حسابداري ، مديريت و صنايع ايران روز ۲۲ شهریور در همدان برگزار می شود.

«فرآیند آموزشی» حلقه مفقوده ائتلاف بین صنعت و دانشگاه

یکی از صاحبان صنایع استان مرکزی فرآیند آموزشی را حلقه مفقوده ائتلاف بین صنعت و دانشگاه دانست.

نمایشگاه الکامپ می‌تواند به توسعه و پیشرفت صنایع کمک کند

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های الکامپ در استان مرکزی می‌تواند به مشکلات صنایع این استان کمک کند.

معاون استاندار مرکزی؛

دانشگاه‌ها به کمک واحدهای صنعتی بشتابند/ تولید ۱۶ میلیون لیتر بنزین در استان/ جای خالی صنایع در کنفرانس «شیمی فیزیک»

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: دانشگاه در بازسازی و نوسازی تکنولوژی به کمک واحدهای صنعتی بشتابد.