صید-ترال

چه کسی پاسخگوست

تیشه صید ترال بر ذخیره گاه های آبزیان ایران

یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید که به زیستگاه و ذخائر آبزیان صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند صید ترال یا کف‌روب است. صید ترال به استثناء اعلام قانونی برای صید میگو، در مابقی فصول سال که تخم‌ریزی آبزیان به ویژه میگو است ممنوع بوده و سبب نابودی مولدها و زیستگاه‌های آبزیان می‌شود.

آیت الله رییسی رئیس قوه قضائیه در بندرعباس:

مشکلات صیادان سریعا پیگیری شود/ در مبارزه با کالا و ارز بازنگری شود/شاهراه اقتصادی کشور باید از فساد مبرا باشد

رییس قوه قضاییه در بندرعباس با شنیدن مشکلات صیادان و صید ترال دستور پیگیری سریع مشکلات را صادر نمود.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه؛

سپاه در برخورد با صید ترال با هیچ‌کس تعارف ندارد

موضوع ناامنی در دریا و برقراری امنیت یکی از دغدغه‌های همیشگی فرمانده کل قوا هست و این امنیت هم صرفا در بعد نظامی و حضور شیاطین در خلیج فارس خلاصه نمی‌شود بلکه از چند دیدگاه باید به آن نگاه کنیم.

انتقاد امام جمعه جاسک:

سازمان شیلات به شناورهای صیادی ترال و فانوس چرا مجددا مجوز داد

امام جمعه جاسک گفت: سازمان شیلات ایران بعد از کش و قوس‌های فراوان، مجددا به شناورهای صیادی ترال و کشتی فانوس مجوز صید داد.

هشدار فرماندار جاسک:

به فرصت طلبان اجازه دست درازی به ذخایر آبزیان را نمی دهیم / صید ترال در دنیا منسوخ شده است

فرماندار جاسک با اشاره به اقدام غیرقانونی و عدم رعایت فاضله ۱۲مایلی در آبهای دریای عمان گفت: در اولین روز فعالیت کشتی های صیادی دو کشتی اطلس خرمشهر و طنین حوزه آبهای خور خلاصی جاسک توقیف شدند.

یادداشت

صیدهایی که دریا را جارو می کنند

ورود روزانه ۳میلیون مترمکعب فاضلاب صنعتی و خانگی به دریا و نوار ساحلی ، الودگی های سوختی مانند گازوییل و ترددکشتی ها و.. از یک طرف و صید بی رویه توسط صیادان محلی و کشتی های کف روب خارجی که به گفته محلی ها توسط افراد خاص به این کشتی ها اجازه صید به هر میزان که بخواهند داده شده از طرفی سنگ بنای نابودی دریا و ابزیانرا نهاده است و در آینده نه چندان دور شاید دریا هم به سرنوشت دشت میناب و فروچاله هایش تبدیل شود.