طول-عمر

مردم کدام کشور بیشتر از بقیه عمر می‌کنند؟

دکتر پاین می‌گوید: «باور عموم بر این است که مردم ژاپن و کشورهای نوردیک (عمدتا شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) از نظر طول عمر، سلامت و تندرستی بهترین وضعیت را دارند. مطالعه ما نشان می‌دهد به این فهرست باید استرالیا را نیز افزود.»

حفظ جوانی و افزایش طول عمر با مصرف منظم سویا

لوبياي سويا به عنوان منبع عالي پروتئين هاي گياهي بـا كيفيـت بالا شناخته شده و از ویژگی های فراوانی به عنوان یک غذای فراسودمند گیاهی برخوردار است.

با این تمرین ذهنی ساده طول عمر خود را ۲ برابر کنید

این مطالعه نشان داده است که افرادی که در زندگی خود هدف دارند با احتمال مرگ و میر دو برابری نسبت به سایر افرادی که در زندگی خود هدف و مسیر مشخصی دارند، مواجه‌اند. در این مطالعه هدف داشتن در مقایسه با سایر عوامل نظیر جنسیت، نژاد و سطح تحصیلات بر طول عمر افراد موثر بوده است.

چرا ناخن‌ها در تمام طول عمر رشد می‌کنند؟

اگر ناخن‌ها آسیب ببینند یا از بین بروند، یک فاجعه برای انگشتان‌مان رخ نمی دهد، بلکه به سرعت رشد و جایگزین می‌شود. این ساختارها که سپرهای انگشتانمان هستند و در تغذیه و کارهای فیزیکی بسیار مهم هستند، باید این قابلیت را داشته باشند که در صورت آسیب مجددا بازسازی شوند.

محققان گزارش کردند؛

راز طول عمر موش های صحرایی برهنه، تولید مثل است/ ایجاد چالش در مبانی مربوط به پیری

محققان موسسه لایبنیتز آلمان بر طبق یک بررسی گزارش کردند که برخلاف انتظار مشترک مبنی بر این که پستانداران منابع را در زندگی طولانی یا در تولید مثل مصرف می کنند، در موش های صحرایی برهنه، دگرگونی جنسی و تولید مثل با تغییرات مرتبط با بیان ژن مربوط به افزایش طول عمر و سلامت همراه است.

حمید میرزایی از محققان مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس کشف کرد؛

داروی افزایش طول عمر!

حمید میرزایی از محققان مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس کشف کرد داروی ضد فشار خون هیدرازین مورد تایید سازمان غذا و داروی ایلات متحده (FDA) طول عمر کرم ها را از طریق مسیر سیگنال سلولی افزایش می دهد.

آیا می دانید حداکثر عمر انسان چقدر است

محققان هلندی حداکثر طول عمر زنان و مردان را تخمین زدند.