طول-عمر::خبرگزاری علم و فناوری
طول-عمر

پژوهشگران انگلیسی؛

تاثیر قلقلک دربرقراری تعادل در دستگاه عصبی خودگردان گوش

پژوهش جدیدی نشان می‌دهد که قلقلک دادن گوش با یک جریان ملایم الکتریکی می‌تواند تعادل "دستگاه عصبی خودگردان"(ANS) را تا حدودی بازگرداند.

محققان دانشگاه جان‌هاپکینز: روزه گرفتن طول عمر را افزایش می‌دهد

روزه گرفتن قند خون را تنظیم کرده، مقاومت در برابر استرس را افزایش داده و التهاب را سرکوب می‌کند. از آن‌جایی که آمریکایی روزانه ۳ وعده غذایی به‌همراه میان وعده در رژیم غذایی خود دارند، این تغییر در منبع انرژی در بدن آن‌ها رخ نداده و از مزایای این فرایند بهره‌ای نمی‌برند. متسن توضیح می‌دهد: «پزشکان بهتراست به بیماران خود توصیه کنند که دفعات و مدت زمان روزه را طی چند ماه در رژیم غذایی خود افزایش دهند.»

نور آبی و تأثیرات منفی برروی بدن؛

نور آبی و پیری زودرس/قرار گرفتن در معرض طولانی مدت نور آبی طول عمر را کاهش می دهد

تحقیقات جدید نشان می دهد که طول موج نور آبی تولید شده توسط دیودهای ساطع کننده نور از ‏وسایلی ‏مانند موبایل، رایانه و برخی دیگر، می تواند به ‏سلول های مغز و همچنین شبکیه های چشم ‏آسیب رساند ‏

مطالعات جدید می‌‌گویند «استرس جوانی» می‌تواند طول عمر انسان را افزایش دهد!

عوامل تصادفی هم ممکن است در طول عمر تاثیرگذار باشند. «سی‌الگانس‌»ها ارگانیسم‌های کوتاه عمری هستند. این ارگانیسم‌ها به علت تولیدمثل گونه‌های مشابه در تحقیقات به کار می‌روند. این گونه‌های مشابه حتی اگر در محیط‌های یکسان نگهداری شوند، طول عمرهای بسیار متفاوتی خواهند داشت.

کاهش استثنایی خطر ابتلا به سرطان پروستات با یک روش علمی ساده

سرپرست اصلی این تحقیقات می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که هر چه شما فعال‌تر باشید، سلامتی جسمی بهتری و در نتیجه طول عمر طولانی‌تری خواهید داشت. او اضافه کرد: «ما توصیه می‌كنیم كه مردان تا حد توان از نظر جسمی نیز فعال باشند؛ زیرا شواهد ما نشان می‌دهد كه فعال بودن از نظر جسمی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات آن‌ها سودمند خواهد بود.»

اگر این سلول‌های خونی را دارید بیش از ۱۰۰ سال عمر خواهید کرد

تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که چه‌ مقدار بررسی سلول‌ها مهم است و می‌تواند ما را در شناختن بهتر اشخاصی که کم و بیش به بیماری‌ها ایمن هستند، کمک کند. بررسی سلول‌های سی‌دی ۸ و ۴ نشان داد که ترکیب ویژگی‌های این دو سلول ممکن است به افراد یک زندگی سالم بدهد. ما باور داریم که این ترکیب که حتی در افراد جوان نیز کمیاب است، در مبارزه با تومورها مفید هستند.

محققان دریافتند «تند راه رفتن» منجر به افزایش طول عمر می‌شود

همه افراد با افزایش سن کندتر می‌شوند، ‌اما عواملی وجود دارد که این کندی را به تاخیر می‌اندازد. کسانی که فعالیت‌های جسمانی و البته اجتماعی خود را حفظ می‌کنند،‌ زندگی طولانی‌تری دارند. آن‌ها از نظر جسمانی و ذهنی سالم‌تر هستند.

مردم کدام کشور بیشتر از بقیه عمر می‌کنند؟

دکتر پاین می‌گوید: «باور عموم بر این است که مردم ژاپن و کشورهای نوردیک (عمدتا شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) از نظر طول عمر، سلامت و تندرستی بهترین وضعیت را دارند. مطالعه ما نشان می‌دهد به این فهرست باید استرالیا را نیز افزود.»

حفظ جوانی و افزایش طول عمر با مصرف منظم سویا

لوبياي سويا به عنوان منبع عالي پروتئين هاي گياهي بـا كيفيـت بالا شناخته شده و از ویژگی های فراوانی به عنوان یک غذای فراسودمند گیاهی برخوردار است.

با این تمرین ذهنی ساده طول عمر خود را ۲ برابر کنید

این مطالعه نشان داده است که افرادی که در زندگی خود هدف دارند با احتمال مرگ و میر دو برابری نسبت به سایر افرادی که در زندگی خود هدف و مسیر مشخصی دارند، مواجه‌اند. در این مطالعه هدف داشتن در مقایسه با سایر عوامل نظیر جنسیت، نژاد و سطح تحصیلات بر طول عمر افراد موثر بوده است.