علوم-انسانی

چهارمین کنفرانس بین‌المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی

چهارمین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی در خردادماه ۱۳۹۸ در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

چرا برخی مردم چپ دست هستند؟

در این موشن گرافی جذاب به صورت خیلی ساده براتون توضیح دادیم که چرا بعضی ها چپ دست یا چپ پا هستن

برگزار گردید

نشست بسیج علمی و پژوهشی و نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

بستر سازی و گفتمان سازی خانواده موفق از طریق هم افزایی بین پایگاه های علمی، مرکز مشاوره و اندیشکده علوم انسانی

شتاب و سرعت بالا چه تأثیری روی بدن انسان دارد؟

همین حالا که این مطلب را می خوانید، با سرعت بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر بر ساعت به دور خورشید در حال حرکت هستید. البته این موضوع را حس نمی کنید، چون سرعت حرکت زمین تقریباً همیشه ثابت بوده است و زمانی که با سرعت ثابت در حرکت باشیم، احساسش نمی کنیم.

در مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا چه می گذرد؟

جدال تمام عیار با علوم انسانی رایج غربی

علوم انسانی و اسلامی سازی آن در شرایط فعلی کشور از مناقشه برانگیزترین مباحث علمی کشور است. در همین راستا علیرضا یاریان مسئول آموزش مدرسه صدرا که به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای مرتبط با این امر مطرح است، توضیحاتی را ارائه نمود.

کنترل ماشین ها با فکر انسان در آینده نزدیک

دانشمندان مدت هاست که به دنبال ایجاد رابطی بین مغز انسان و کامپیوتر هستند تا بتوانند از این طریق، توانایی های ذهنی بشر را ارتقاء دهند. تحقق این رؤیا را می توان بزرگ ترین جهش انسان از آغاز روند تکامل تا به امروز دانست، ولی آیا برای چنین پیشرفتی آماده هستیم؟

نگاهی اجمالی بر فعالیت حوزه های علمیه ؛

غرب گرایی دانشگاه ها و رخوت در حوزه های علمیه/سردرگمی و دوراهی علوم انسانی

علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولید علوم انسانی بومی از یک سو دانشگاه‌های کشور به محل تولید مقالات بین المللی بدون توجه به نیازهای داخلی تبدیل شده‌اند. از سوی دیگر نیز حوزه‌های علمیه هم در تولید محتوا برای علوم انسانی ناتوان هستند. حال با این تفاسیر آیا می توان انتظار داشت مبانی علمی منطبق بر نیازهای معرفتی کشور تولید شود؟

امضا تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی استان با دانشگاه آزاد به روایت تصویر

سازمان بسیج علمی استان با دانشگاه آزاد تفاهم نامه ای جهت راه اندازی و ایجاد پژوهشکده مشترک مطالعات علوم انسانی، اسلامی و با هدف غنی سازی علوم انسانی و اسلامی امضا کردند.